Obrazek

Kral A02 dolny - awaria

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Kral A02 dolny - awaria

Post autor: Green_thunder »

Koledzy
Dziś dwutygodniowy Kral doznał awarii. Po naciągnięciu dzwignia nie zaskoczyła, wyrwała mi się z ręki, tłok poleciał, strzał na pusto, pękł niby tłumik (ale to drobiazg), bo dalej nie zaskakuje. Rozebrałem, stwierdziłem, że spadła sprężynka między spustem a listwą łączącą go z naciągim. Założyłem ją, obejrzałem mechanizm - na oko OK. Próba - jest dobrze. Włożyłem do łoża. Próba - znów sprężynuje, nie zapina. Nie wiem jak z gwarancją, bo zaraz po zakupie nasmarowałem molibdenem sprężynę, tłoka nie wyciągałem, ślady pewnie zostawiłem. Czy mogę liczyc na jakąś podpowiedz, co do przyczyny? Ta konstrukcja to chyba w 100% gamo.
Pozdrowienia - Robert
BSA R-10
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jeśli mechanizmy są takie same jak w hunterze 440 to ta sprężynka od listwy łączącej mechanizm spustowy z napinaczem nie ma nic wspólnego z tym ze spust nie zaskakuje (przynajmniej tak mi się zdaje), to jest zabezpieczenie które uniemożliwia oddanie strzału przy nie zamkniętej lufie, w swoim karabinku zdjąłem w ogóle to ustrojstwo. Zobacz czy aby mechanizm spustowy nie jest taki jak w linku z rozbiórki Gamo:

http://airguns.budu.pl/showme2.php?str= ... ontaz_gamo

zobacz też czy ta sprężynka nie wleciała gdzieś między zapadki spustowe.

P.S. ten karabinek wzorowano na Gamo CFX.
AA TX200 HC
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

Mariusz, dzięi zalink, pomoże mi bardzo dziś po poludniu :D

Pozdrowienia - Robert

[ Dodano: Pią 29 Lut, 2008 17:53 ]
Jest OK., Kral strzela celnie, naciąg zaskakuje, karabinek jak należy :D
BSA R-10
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

i co udało się naprawić? mój brat ma krala i ma podbny problem ale sprzedawca z skorpio-wiatrówki powiedział że tłok blaszany się wygiął w kształt jajka i trzeba młotkiem go wyprostować. brat oddał krala na gwarnacji, odbierze po świętach. Ciekawe czy to wada konstrukcyjna czy losowa
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

Cześc
Ja podpiłowałem iglakiem na ostrzejszy kąt zaczep spustu, ktory wchodzi w okienko tłoka i pomogło. Krala sprzedalem, poszedł jako dawca.

Pozdrowienia - Robert
BSA R-10
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

dobry pomysł. a czemu w końcu zdecydowałeś się go sprzedać ? był aż taki tragiczny w celności i w wykonaniu?
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

Nie był zły. Kupiłem go jako dodatek do besy, myślałem, że będzie słabszy, bo o to mi chdziło (kiedyś miałem taką parę - Norica Marvic Gold > limit + słaba Slavia 630/77, i to było fajne). Kral jest składny, dobrze strzela z otwartych, trochę więcej czasu potrzeba na załadowanie. Trafił się fajny Cros 1077 w dobrej cenie z air sourse, więc wymieniłem. Zresztą, ciekawy byłem Krala, wszyscy o nim pisali, mało kto używał, więc spróbowałem :D

Pozdrowienia - Robert
BSA R-10
ODPOWIEDZ