Obrazek

Bipod

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Geez pisze:mam hatsana 55s
To tak jak ja, bipod to zły pomysł. Przeznaczone na niego pieniążki wydaj lepiej na dobry śrut lub zestaw poprawiający fabrykę, od osób polecanych na tym Forum. :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Witam.Ja mam super patent na stabilne podparcie sprzętu i mówie wam nie ma nic lepszego.
Po kolei:
Zaglądamy do szafy w poszukiwaniu starych dżinsów których już nie nosimy lub wybieramy się po nie do tzw. lumpexu i kupujemy na wagę,kolor i fason bez znaczenia,warunek-nogawki bez dziur :)
Tniemy nogawki na kawałki długości ok 40-45cm.
Następnie z takimi nogawkami udajemy sie do ośiedlowej piaskownicy i napełniamy je piachem (bez kamieni i suchym),ubijamy i zawiązujemy sznurkiem z obu końców.
Teraz mamy cos w rodzaju wałka z piaskiem,który podkładamy pod pukawkę :)
Jest o wiele lepszy niz koc,cieżki więc się nie przesuwa i swietnie tłumi wszelkie udeżenia,dobrze dopasowuje sie do osady.Kilka takich wałków pozwala idealnie "usadowić" karabinek
do strzału.
Należy jednak pamiętać aby w trakcie napełniania piachem nie zabierać dzieciom łopatek i wiaderek :lol:
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

...i przez pomyłkę nie napełnić spodni, które ma się na sobie :spoko:
Dobry pomysł, ale to pewno strasznie ciężkie jest.
pzdr
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Fakt,lekkie nie jest ale ja mam strzelnicę za płotem i nie muszę ich nośić :)
Idealnie nadają się do zerowowania lunety.Stabilność na 100%.
Powiem też że pomysł nie jest mój,widziałem coś takiego na strzelnicy w Międzychodzie przy okazjii zakupu HW,poprzedni właściciel zabrał mnie tam w celu demonstracjii możliwośćii sprzętu.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Przyznaję, że woreczek napełniony piaskiem doskonale spełnia swoje zadanie.
I wcale nie musi być duży i ciężki. Uszylem z mocnego płótna ( 30x60 cm) woreczek i napęłniłem piaskiem. Jest OK.
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Mi zawsze kazali w klubie uszyć sobie worek a wypełniało się go trocinami ubitymi. zamykany na zamek błyskawiczny. Nigdy sam sobie nie uszyłem tylko sobie pożyczyłem od kogoś na stałe :) Jak skończyłem trenować to oddałem :P Polecam taki worek. PS. wykorzystać go można także przy pozycji klęczącej (nie HFT).
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
ODPOWIEDZ