Obrazek

Leapers 6-24x50 AOMDTSRG

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Leapers 6-24x50 AOMDTSRG

Post autor: maszotTC »

Witam

Kilka dni temu stałem się dzięki mojemu bratu szczęśliwym posiadaczem nowej lunetki do mojego Harrego, więc postanowiłem podzielić się wrażeniami. Brat w czasie wakacyjnego pobytu w „JuEsEj” kupił dla mnie w sklepie PiramidAir lunetę Leapers 6-24x50 AOMDTSRG. Strasznie długa nazwa. AO, MD i TS chyba nie trzeba wyjaśniać, a co do tego RG to nic innego jak skrót od RED-GREEN czyli podświetlenie krzyża na czerwono bądź zielono.
Zestaw kosztował mnie dokładnie 99 hamerykańskich dolców (czyli na nasze około 270zł) i myślę, że cena w porównaniu do ofert naszych rodzimych dostawców daje dużo do myślenia (najtańszą jaką znalazłem u nas to oferta na AlleDrogo za jedyne 750zł - ale robią na tym biznes).

Lunetka była elegancko zapakowana w kartonowe pudełko.
Obrazek
Obrazek

W zestawie dodatkowo była osłona przeciwsłoneczna, kluczyk do śrub kontrujących wieżyczki regulacyjne, dwie baterie (jedna zapasowa) do układu podświetlenia krzyża oraz elegancka bawełniana ściereczka do czyszczenia optyki. Poza tym załączona była instrukcja obsługi (taka dla „debili” – typowo amerykańskie) oraz tabela przelicznikowa do krzyża Mil-Dot.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to i sama luneta w całej okazałości.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie ukrywam, że po wyjęciu jej z pudełka byłem zaskoczony jej rozmiarami (40,5 cm długości). Ledwie zmieściła mi się na Harrym. O osłonie przeciwsłonecznej mogę już zapomnieć bo nie złamię lufy do załadowania.
Obrazek
Obrazek

Luneta sprawia wrażenie solidnie wykonanej. Obraz w lunecie jest czysty na całym zakresie regulacji przybliżenia. Wieżyczki chodzą doskonale, a podświetlenie z 5 stopniową regulacją jasności zarówno dla koloru czerwonego jak i zielonego spełnia swoją rolę lepiej niż myślałem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lunetkę oczywiście wypróbowałem jednak jak na razie tylko na 25m (brak czasu, fatalna pogoda i zajęta strzelnica gdy miałem czas). Nie mniej jednak wyniki mnie dosłownie zaszokowały.
Mała próbka: odległość 25m, postawa siedząca HFT (oparłem się dodatkowo plecami o drzewko aby sprawdzić sprzęt, a nie strzelca), trzy serie po 10 strzałów:
Obrazek

Wcześniej na swoim Gamo 3-9x40 takie wyniki były istnym wyczynem (chyba raz może dwa razy udało mi się ta sztuka).
Na razie to by było na tyle. Jak wypróbuję sprzęt na większych dystansach, to oczywiście podzielę się swoimi wrażeniami.
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
gaan99
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2007, 13:00
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: gaan99 »

No cóż wiele osób skarżyło sie na leapersy w ostatnim czasie.Ktoś kiedyś powiedział ze im mniej bajerów które mogą się w lunecie zepsuć tym lepiej,więc jeśli mówisz ze lunetka kosztowała 100 dolców to jej jakość może być wątpliwa.Jeśli chce się mieć coś naprawde dobrego to niestety trzeba za to słono zabulić.Zobaczymy jak sie szkiełko będzie spisywało podczas exploatacji
Hatsan 90S + PP 4-12x42,AO,MD
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

gaan99 pisze:...więc jeśli mówisz ze lunetka kosztowała 100 dolców to jej jakość może być wątpliwa.
W Stanach to normalka i tak niska cena wcale nie oznacza gorszej jakości!
Swoją drogą to niezłą przbitkę mają tu w Polsce :/
Awatar użytkownika
gaan99
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2007, 13:00
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: gaan99 »

Nie wiem,możliwe ze będzie dobra.Ja się w Polsce wychowałem i wiem jakto tu wyglada.Zresztą stawiam browar ze i tak jest made in china czy jakiś inny kosmos ;)

pozdro:)
Hatsan 90S + PP 4-12x42,AO,MD
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Tomasz, wspaniały wynik strzelania na 25m. Dziurki jak z PCP. Tylko pogratulować! :)
W grupie z którą strzelam jest jeden kolega, który strzela FT (tak dla sprostowania - nie ma pozycji siedzącej HFT, siedząca to tylko FT ;) ) właśnie z tego Leapersa. Nawet z wynikami. :)
Jeśli mnie pamięć nie myli, to doty pokazują rzeczywisty mil przy x20.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: maszotTC »

Tomasz, wspaniały wynik strzelania na 25m. Dziurki jak z PCP. Tylko pogratulować!
Dzięki wielkie za uznanie. Jak powiedziałem sam byłem zaskoczony wynikiem. Nie wiem czy uda mi się ten wynik powtórzyć, ale jeśli tak to będę z siebie zadowolony. Owszem, zanim taki wynik uzyskałem było wiele serii do wyzerowania lunety (zero ustawiłem na 25m - jak na razie). Nie ukrywam, że bardzo dużo trenowałem aby uzyskać w miarę przyzwoite wyniki (ze swoją poprzednią lupką Gamo). Wyniki były jednak różne i wierz mi, że czasem ręce mi opadały, a wyników nie udawało mi się poprawić. Świadczy to tylko o tym, że poczciwy Gamoń był po prostu do bani. Jednak wcześniejsze treningi skupienia, oddechu, powtarzalności chwytu i postawy teraz na nowym sprzęcie dały rewelacyjne rezultaty. Nigdy nie śpieszę się z oddaniem strzału. Zawsze czekam na odpowiedni moment kiedy jestem najbardziej uspokojony i nic mi nie przeszkadza w utrzymaniu stabilnej postawy.
tak dla sprostowania - nie ma pozycji siedzącej HFT, siedząca to tylko FT
Jak najbardziej masz rację. Mój błąd - chyba z wrażenia. Poza tym zanim napisałem powyższego posta robiłem przymiarki do projektu własnych figurek-celi i przygotowywałem je zgodnie z regulaminowymi wymiarami. Dlatego po głowie chodziły mi te wszystkie sympatyczne skróty.
Jeśli mnie pamięć nie myli, to doty pokazują rzeczywisty mil przy x20
Tego mówiąc szczerze na razie nie potwierdzę. Załączona tabela pomiaru odległości za pomocą siatki mil-dot jest dedykowana do maksymalnego powiększenia 24x, a w instrukcji nic więcej na ten temat nie ma. Tak więc sam będę musiał sobie taką tabelę stworzyć dla typowych odległości (w przedziale od 10m do 50m i dodatkowo dla 75m i 100m). Nie jest to skomplikowane, wystarczy tylko kilka tarcz kontrolnych i dokładnie odmierzone dystanse do ustawienia tarcz. Jak to ślicznie w instrukcji napisali: "Range estimating requires common knowledge and experience". A więc do lunetki trzeba się przyzwyczaić i nabrać wprawy w jej korzystaniu.
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

ja cię ciociu !!!!!! chcę tę lupkę !!!!!!! proooooszęęęęę !!!!!!!!

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2007 11:56 ]
gaan99 pisze:No cóż wiele osób skarżyło sie na leapersy w ostatnim czasie.Ktoś kiedyś powiedział ze im mniej bajerów które mogą się w lunecie zepsuć tym lepiej,więc jeśli mówisz ze lunetka kosztowała 100 dolców to jej jakość może być wątpliwa.Jeśli chce się mieć coś naprawde dobrego to niestety trzeba za to słono zabulić.Zobaczymy jak sie szkiełko będzie spisywało podczas exploatacji
to ja się do tych osób nie zaliczam mam Leapersa 3-9x32 na HW 97K i nic się z nim nie dzieje nawet po zdjęciu i ponownym założeniu jest jak było , zero beton , w listopadzie rok będzie jak na HW siedzi, i strzela sporo się :hm:
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
Tombos
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tombos »

Gratuluję zakupu i gratuluję wyniku. Ja także potwierdzę, że Leapers jest dobrą lunetką. Co prawda ja mam tylko 4x32 :( , ale działa jak należy.
Niezłą marżę sobie koledzy ze sklepów naliczają, chyba będę musiał odnowić stosunki koleżeńskie ze znajomymi zza wielkiej wody :D
odi profanum vulgus et arceo
Awatar użytkownika
gaan99
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2007, 13:00
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: gaan99 »

kraina pisze:ja cię ciociu !!!!!! chcę tę lupkę !!!!!!! proooooszęęęęę !!!!!!!!

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2007 11:56 ]
gaan99 pisze:No cóż wiele osób skarżyło sie na leapersy w ostatnim czasie.Ktoś kiedyś powiedział ze im mniej bajerów które mogą się w lunecie zepsuć tym lepiej,więc jeśli mówisz ze lunetka kosztowała 100 dolców to jej jakość może być wątpliwa.Jeśli chce się mieć coś naprawde dobrego to niestety trzeba za to słono zabulić.Zobaczymy jak sie szkiełko będzie spisywało podczas exploatacji
to ja się do tych osób nie zaliczam mam Leapersa 3-9x32 na HW 97K i nic się z nim nie dzieje nawet po zdjęciu i ponownym założeniu jest jak było , zero beton , w listopadzie rok będzie jak na HW siedzi, i strzela sporo się :hm:

przecież mówiłem "OSTATNIMI CZASY" a nie rok temu -.-"
Hatsan 90S + PP 4-12x42,AO,MD
Zablokowany