Obrazek

Prawidlowa postawa strzelecka

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Z tym zmęczeniem mam u siebie ciekawe doświadczenie.
Zdecydowanie lepsze skupienia i celność mam gdy strzelam np. po ciężkim dniu.
Wszystko mniej lata i nawet z kolana można powtarzalnie trzepać maleńkie spinnery nawet na 20m.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

:hm: kurde nie miałem okazjii albo nie pamiętam ;) czy strzelałem "odpoczęty" ;) postrzelam w niedzielę z rana jak uda mi się wypocząc i napiszę jak było :hm:
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Żeby osiągnąć "nirwanę" strzelecką, dodam tylko, że muszę być dosłownie - zrąbany.
Strzelałem tak może kilka razy w życiu i zawsze było super :) Takie miłe uwieńczenie ciężkiego dnia.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Morlowsk
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2006, 20:58
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: Morlowsk »

Z tym zmęczeniem to bywa różnie. Jak jesteśmy ogólnie zmęczeni np. pieszą wędrówką to się zgodzę. Gorzej jeżeli przepracujemy ręce, bo mi np. po dniu machania pudełkami na tyle drżą ręce, że o strzelaniu można zapomnieć.
AT 44 + Leapers 3-9x32
fryta
Posty: 19
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:41
Lokalizacja: Lębork-Mosty

Post autor: fryta »

odnośnie prawidłowego strzelania - może ci się przyda :) Ja ogólnie to już nie wiem jak mam strzelać, coś ostatnio ręka mi strasznie drży i nie wiem dlaczego, może za mało pije .... wody mineralnej oczywiście ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

jesli jestes zmeczony to ruchy sa bardziej plynne co dobrze wplywa na wyniki :)
pozdro
H70
Gamo Gamatic
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Ja zauważyłem że po zmęczeniu łapie drzemkę popołudniową a zaraz po niej mam lepsze wyniki jestem wtedy jakiś wyciszony i chyba bardziej skupiony :hm: . Ale też po nerwowym dniu jeśli pójdę postrzelać i zapomnieć też czasami się udaje :lol: jeśli tylko myślę o strzelaniu ;)
A tak naprawdę to mam coś takiego że, coś mi się wyłącza w mojej psychice albo ja cały :hm: nie wiem jak to określić najłatwiej jest to skupienie? ale nie zawsze uda się to osiągać i właśnie wtedy mam najlepsze wyniki .kilka razy już miałem takie zdarzenie że na 30m miałem
2 lub 3 strzału prawie w jednej dziurce po śrucie i wtedy następowała ogromna radość i zadowolenie :) ale po tym uczuciu reszta leciała gdzieś w bok :maruda:i sam nie wiem dlaczego ?
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Też tak mam - pod wieczór po prostu lepiej się strzela. Pewnie także dlatego, że rano jestem w szkole. ;)
Bardzo fajny poradnik - niemal książka - jest na stronie Krystiana Dude'a: dowiedziałem się dużo rzeczy, których nawet bym nie podejrzewał o jakąkolwiek rolę w strzelaniu.
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Darek pisze:A tak naprawdę to mam coś takiego że, coś mi się wyłącza w mojej psychice albo ja cały nie wiem jak to określić najłatwiej jest to skupienie? ale nie zawsze uda się to osiągać i właśnie wtedy mam najlepsze wyniki .kilka razy już miałem takie zdarzenie że na 30m miałem
Też tak mam. Jak już umysł się wyłączy, to nic, tylko celnie strzelać. Najgorsze jest rozkojarzenie... :?
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

No biegnij kilometr, i strzel z jednej ręki z pistoletu, nie wiem czy trafisz w tarcze. Ja wypije kawe i juz nie mogę trafić. :PP
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Wystarczy lekki skok emocjonalny a statyka strzelca spada. To przez to że reakcja strzelca jest dłuższa niż w momencie gdy jest on spokojny i przygotwany. Jeśli dzień mamy spokojny bez biegania i nerwów to statyka powina być na wysokim poziomie. Więc i skupienie znacznie lepsze. Pozatym skupenie się trenuje i nabywa z czasem. Przeciętny człowiek może się skupiac godzine w ciągu dnia. Szkolony strzelec 3 godziny. Ale wymaga to długiego i ciężkiego trenigu.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Zablokowany