Obrazek

Hatsan 80

Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 43
Rejestracja: 03 sie 2007, 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

To lubię -zamiast nic nie wnoszącej dyskusji o pogodzie - wymiana poglądów w konkretnej{sprawie.
Ale czy Hatsan ze zmienioną osadą i dołożoną lupką to też jest ten"prawdziwy i jedyny" Hatsan? Można taką wiatrówkę nazwać inaczej, ale po co ? Ma nam sprawić radość i to sie tylko liczy. Może to co wymyśliłem będzie docelowo całkowitą porażką, przecież jeszcze kompletu nie zgrałem, może dobrana lupka będzie do niczego, może wykonane zmiany przez Hogana łącznie z wymianą lufy na jakościowo lepszą nie przełożą się na poprawę wyników ( w moim wykonaniu). Przeprowadzone zmiany wynikły z doświadczeń i prób osób głębiej usadowionych w tuningu wiatrówek. Zakres zmian, które wykonał Hogan wydają się optymalne do klasy zakupionego przeze mnie Hatsana. Nadal będzie dla mnie moim Hatsanem by Hogan.
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Krzysztof miałem hatsana 55 zrobionego tak jak twój i jeszcze trochę moich wynalazków o kasie jaką w niego włożyłem nie wspomnę .
ale majstrowanie przy nim przyniosło mi tyle radości i zadowolenia że do tej pory mi go brakuje . Może jeszcze kiedyś kupię sobie hatsana i zrobię go po swojemu ;) jest to ogromna satysfakcji ;)
Jeśli załapiesz bakcyla strzeleckiego to na pewno i ty zmienisz karabinek na wyższej klasy lub zostawisz też sobie hatsana ;) a dokupisz drugi .
Z mojej przygody z karabinkami mogę powiedzieć że Hatsan przyniósł mi tyle samo radości co HW tylko że Hatsan z majstrowania a HW z celnego strzelania .
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Wiecie co widziałem pozłacanego Kałacha, Dragunova ,ale pozłacanego Harrego jeszcze nie widziałem to by było to. Może ktoś to zrobi za jedyne 5000 zł. :PP :PP
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 43
Rejestracja: 03 sie 2007, 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

No, pozłocenie Tobie zostawię, a mojego Hatsanika z pewnością nie sprzedam, bardziej dokupię coś w wyższej półki. na razie muszę obłaskawić moje Panie. Iżyk 22 w drodze, może jeszcze hawusia 30?
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2007, 16:51 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Złotego Hatsana nie widziałem, ale chromowanego ma Szymon.
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=105 ... ht=srebrny
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

No to mnie zaskoczyłeś Maruda :zdziwko: . Świetnie wygląda nie powiem, ciekawe co w środku :?: . Efekciarski jest ten chrom i chyba mosiądz jak się nie mylę, Szymon się postarał bardzo. Mozę nie jest złoty ale prawie no no.No to panie Krzyś twoja kolej dla odmiany może nikiel.A o ta 30-tka to niezła laska, wiec można ja przytulać ciągle do policzka. :D
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2007, 17:52 przez hyena, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
grymas
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2007, 11:15
Lokalizacja: Srebrna k/Płocka

Post autor: grymas »

KbUr35 pisze:Generalnie Turki mają słabe lufy - głęboki gwint. Zdarzają się lufy fatalne z gwintem poprzecznie prążkowanym ;)
Jedno jest pewne! Slavie mają lepsze lufy niż Hatsany.
A ja myślełem że ten głęboki gwint w moim Hatsanie to jest ok. No całe życie człowiek sie uczy :).
No i pytanko do Krzysztofa: strzelałeś z tego pudełkowego Hatsana czy od razu poszedł do tuningu. Bo jak nie to skąd wiesz czy ta brutalnośc harrego by ci nie pasowała i cała radość z strzelania brała by sie z jego poskromienia a nie że tak powiem z plucia pestkami :)
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Jeżeli chodzi o jakość luf w Harrym, to wygląda to następująco; mój jest z 2004 i wtedy Turasy się jeszcze starały ja mam gwint w lufie dość dobrej jakości. Tu na Tawernie widziałem kilka zdjęć i na pewno nie kupił bym takiego karabinu dzisiaj. Jakość luf jest tragiczna, wiec Krzysztof wymienił sobie pewnie ze względu na jakość, tak po prostu.
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A ja mam od trzech miesięcy. To była nowa dostawa po dłuższej przerwie. Lufa jest cacuś.
grymas
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2007, 11:15
Lokalizacja: Srebrna k/Płocka

Post autor: grymas »

Maruda pisze:A ja mam od trzech miesięcy. To była nowa dostawa po dłuższej przerwie. Lufa jest cacuś.
No właśnie ja tez patrząc w lufę nie widzę nic że tak powiem niepokojącego(nie jestem ekspertem w tej dzidzinie od razu zaznaczm :)). Gwint jest równiutki na całej długosci tylko głebokość gwintu.... no jest duza.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Ja mam w Harrym równy gwint, ale w porównaniu do np. Iż'a, HW, Theobena - bo takie lufy widziałem, jest bardzo głęboki. Głębokie gwinty w pneumatykach nie są raczej wskazane.
Głównie dlatego, że na takim gwincie występują duże straty energii, no i śrut się deformuje. Dlatego dobre lufy rysowane, są uważane za lepsze od gwintowanych - rysy, są jeszcze płytsze, a jak widać wystarczająco głębokie, żeby nadać śrutowi ruch wirowy.
Awatar użytkownika
fiksiu
Posty: 47
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fiksiu »

Według mnie wkładanie dużych pieniędzy w hatsana mija się z celem.Tuning w rodzaju wyciszenie kolby,dociążenie,ucinka lufy itp są bardzo wskazane są to czynności które nie wymagają dużych wkładów finansowych albo i wcale.Ale wymiana lufy czy sprężyny prosto po wyjęciu z pudełka nie jest zbyt opłacalna(nie mówię oczywiście o wymianie sprężyny na lepszą po tym jak umarła stara :D ).Jak bym miał zainwestować w harrego 500zł a mogę się założyć że niektórym się to zdarzyło to wolał bym poczekać jeszcze chwilkę i kupić jakieś HW.
był-B1>hatsan 70>AA 410>Berkut A-2002>slavia 630>HP 01 U.
jest>B3>Benjamin 392>Walther Lever Action
wojak
Posty: 28
Rejestracja: 24 sie 2007, 8:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: wojak »

Maruda pisze:Złotego Hatsana nie widziałem, ale chromowanego ma Szymon.
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=105 ... ht=srebrny
Pokryty srebrem mógł by fajnie wyglądać i wbrew niektórym opiniom nie musi być to drogie w książce Sękowskiego jest opisana metoda do której surowce kosztują może 15zł, nie testowałem tej metody ale oksydowanie według tej książki dało dobre efekty:)
(oksydą pokryłem śrubę i koniec uciętej lufy)
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

wojak pisze:
Maruda pisze:Złotego Hatsana nie widziałem, ale chromowanego ma Szymon.
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=105 ... ht=srebrny
Pokryty srebrem mógł by fajnie wyglądać i wbrew niektórym opiniom nie musi być to drogie w książce Sękowskiego jest opisana metoda do której surowce kosztują może 15zł, nie testowałem tej metody ale oksydowanie według tej książki dało dobre efekty:)
(oksydą pokryłem śrubę i koniec uciętej lufy)
Galwanotechnika domowa :) Obowiązkowa pozycja :P
Chciałem przeprowadzić brunirowanie z tej ksiązki ale jeden ze składników jest dość szkodliwy i za mało jest w tej książce o zasadach bezpieczeństwa. Jednak srebrem dało by się pokryć stal. Tylko po co? Srebro czarnieje od siarki, której jest pełno w naturze. I by zostawały ślady naszych rąk. Oksyda jest znacznie praktyczniejsza :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
snajper79
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:47
Lokalizacja: Lubaczów

HATSAN 80 STG do tuningu

Post autor: snajper79 »

Witam, mam hatsana 80 kupionego w marcu, tego pieknego roku wypukałem zniego jaqkieś 10 paczek śrutu, bije równiutko i jest jak na 80 super celny, Ma jak każdy hatsan problem z brzęczącą spręzyną pozatym nic mu sie nie dzieje, Moją pasja jest strzelanie od dzieciństwa i wpadłem wkońcu, na pomysł żeby go trochę stuningować, chciałbym wymienić wnim, spręzynkę dorobić prowadnicę i zamontować cięzarek na sprężynie, żeby zmiejszyć kopa, bo kopa ma całkiem dobrego i na koniec, chciałbym zamontowac tłumik skrucic lufkę, jak pisałem strzelać lubie bardzo a na dłubanie w sprzecie nie mam niestety czasu, Ledwo znajduje czas na strzelanie i wpadłem na genialny poysł żeby dać komuś z forum, zaufanemu człowiekowi żeby sie nim zają a ja mu odpale grosz, tak kalkuluje że w 250 - 300 zł bym sie zmieścił trzeba mi tylko kolege żeby się tego podją także czekam na poważne propozycję.
ODPOWIEDZ