Obrazek

Tawerniany Klub Miłośników Jeżyka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Piotr mój Iż ma 5,5J kopniak jest niewyczuwalny, ale zawsze można zminimalizować do zera. Pytanie tylko jakie dać te sprężyny skoro Darek do HW dał od Iża to my możemy dać od, no właśnie co ma delikatniejszą sprężynę od Iża??
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Nawinąć z ze struny od harfy. :)
bjudas
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Witam wszystkich miłośników rosyjskiej myśli technicznej ;)
Wprawdzie zaproszenie do tego tematu dostałem od kolegi Darasa ponad miesiąc temu, ale jakoś nie miałem wcześniej czasu, ani pamięci, aby się wcześniej zarejestrować..

Też jestem posiadaczem Iżyka 38, który przechodzi gruntowną renowację :)
Pod względem mechanicznym, został uzdrowiony kilka miesięcy temu, a obecnie zająłem się jego stanem wizualnym - w tym momencie drewienko schnie po ostatniej warstwie oleju :)

Zastanawiam sie teraz tylko, co będzie bardziej pasowało Iżykowi - nowa oksyda, czy polerka na błysk.. :hm:

[ Dodano: Nie 09 Wrz, 2007 11:44 ]
Daras pisze: Pytanie tylko jakie dać te sprężyny skoro Darek do HW dał od Iża to my możemy dać od, no właśnie co ma delikatniejszą sprężynę od Iża??
Sprężyna od Iża z cieńszego drutu, lub z mniejszą ilością zwoji :)
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Witam nowego kolegę i od razu proszę wpisz swoje imię, napewno będzie nam się milej rozmawiać. No i żeby nie odbiegać od tematu Iż moim zdaniem tylko w oksydzie. Doprowadziłem go do połysku i nie podobał mi się poza tym jest to stara wiatrówka, więc tylko oksyda.

Pozdrawiam Darek
bjudas
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Daras pisze: No i żeby nie odbiegać od tematu Iż moim zdaniem tylko w oksydzie. Doprowadziłem go do połysku i nie podobał mi się poza tym jest to stara wiatrówka, więc tylko oksyda.

Pozdrawiam Darek
Może i racja :hm:

Zresztą i tak przed oksydowaniem będę musiał go wypolerować, więc będę miał szansę porównania :D

A teraz trochę do innego tematu:
Dostałem kiedyś od Ciebie wiadomość, że w Vmax-ie można dostać skórzane uszczelki tłoka..
O Iżowską odrazu się wystarłem, ale teraz potrzebuję jeszcze uszczelek do kilku innych wiatrówek, w tym jedna nietypowa..
Nie wiesz może, czy dorabiają oni uszczelki na wymiar?? :) I czy uszczelki lufy też tam można dostać??
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Niestety nie dorabiają, ale może ktoś ma informację gdzie można kupić uszczelki wszelkiego typu to może się z nami podzieli tą informacją.

Pozdrawiam Darek
bjudas
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Daras pisze:Niestety nie dorabiają, ale może ktoś ma informację gdzie można kupić uszczelki wszelkiego typu to może się z nami podzieli tą informacją.

Pozdrawiam Darek
Czekam więc z niecierpliwością :)
A uszczelki do Łuczników są może u nich na stanie?? Potrzebuję zarówno do pistoletu, jak i karabinka.. :)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 43
Rejestracja: 03 sie 2007, 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Pytanko do speców. jestem szczęśliwym posiadaczem iżyka 53 ( Darasowy) Czy jest możliwa wymiana muszki na "normalną" , stalową bez tego świecidełka, który zasłania całą "10" na tarczy. Nie chce zakładać cudów, na zostać z klasycznymi otwartymi.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2007, 12:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Witam wszystkich użytkowników forum. Mam na imię Sławek i mieszkam w pięknie rozkopanym mieście Łodzi :)
Strzelaniem z wiatrówek zainteresowałem się na początku wakacji, potem przypadkiem trafiłem na strony forum i tak zaczęło się pochłanianie wiedzy z przysłowiowym "garnkiem zupy". Tu ukłony dla wszystkich autorów tekstów, dzięki którym nie kupiłem "chinki".

Tym pierwszym postem chciałem zgłosić swoje członkostwo w Tawernianym Klubie Miłośników Jeżyka.

Trafił do mnie około półtora miesiąca temu. Skrzeczał przy napinaniu, brzęczał, ale strzelał. Zgodnie z poradami z forum został rozebrany na części pierwsze, wymyty, choć właściwie smar był tak stary, że pomimo moczenia w bęzynie tzreba go było wydrapywać. Sprężyna okazała się być prosta i chyba oryginalna, bo z cieńszego drutu. Końcówki zostały zplanowane i wypolerowane. Prowadnica na tył, osłona PET do tłoka, podkładki pod sprężyne. W spuście wymieniłem sprężynke na słabszą i wypolerowałem wzsystkie zapadki.
Najgorzej było z uszczelką tłoka. W środku znalazłem jakieś trzy kawałki starego skórzanego paska. Dzięki radom kolegi z pracy i podarowaniu kawałka skóry, po 48 godzinach miałem wytłoczoną piękną miseczke uszczelki.
Drewienko było w całkiem niezłym stanie. Dorobiłem tylko ozdobne wstawki z 3 mm mosiądzu pod stopke i chwyt. dzięki temu troszke dociążyłem Iżyka, bo przy Harym z ołowianym polimerem, wydawał mi się śmiesznie lekki.
Napis Iż 38 jest wybity na końcu cylindra, a na kostce widnieje VOSTOK. Nie ma frezów pod optyke, a tak wygląda teraz:


Obrazek


Strzelanie z Iżyka w porównaniu z Harym jest relaksujące i rozluźniające. Po sesji z Harym jestem spięty i mam ciągły niedosyt lepszych wyników. Strzelam Z Tomitexa Diablo Sporta i Exacta. Przy tym drugim trzeba tylko odjąć jeden klik na szczerbince przy tej samej odległości.
Iżyka bardzo polubiła żona i córka. Do Harego musiałem zrobić dla nich specjalną podpórke, a z Iżyka strzelaja obie ze stojącej, aż miło popatrzeć.

Pozdrawiam wszystkich i obiecuję dorzucić czasami swoje trzy grosze na forum
SKS / ŁGS 'Orzeł' LOK / PFTA

HFT2, czyli tam i z powrotem 8)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 43
Rejestracja: 03 sie 2007, 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Super, mamy taki sam zestaw - ja hatsanika 80, dla pań iż 22, a dla wszystkich dla rozluźnienia iżyk 53
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Witamy w klubie. Mam dokładnie takie same bicia.
Numerek mam M63662. Ale nie wiem jak to się ma do daty produkcji ;)
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Witaj w klubie, cieszymy się że przybył nam jeszcze jeden właściciel ustrojstwa Made in ZSRR.


Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
SlaweQ
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2007, 12:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Dzięki za przywitanie.
U mnie numer seryjny to K04623. Chciałbym wiedzieć ile on ma lat.
Może tyle co ja?
SKS / ŁGS 'Orzeł' LOK / PFTA

HFT2, czyli tam i z powrotem 8)
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Witaj :D, bo z Jeżyka się z przyjemnością pyka ze stojącej, bo mały lekki i diablo celny. Muszę w końcu uszczelkę kupić w vmax jak mi premia wpadnie ;).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

uszczelek brak chwilowo. Bylem w sobotę. Mają być koło czwartku
ODPOWIEDZ