Obrazek

Co dalej?

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Co dalej?

Post autor: arturio111 »

Witam!
No i zrobił mi się mały problem!
Wiatrówka nowa, na gwarancji wystrzeliłem może z 700 śrucin. Sprężyna trzasnęła na ok2-3 zwoju. :wnerw: Mam w tym momencie zagryzkę. Czy jest sens wysyłać na reklamację co wiąże się z pewnymi kosztami(przesyłka itp), Czy przystąpić do reanimacji we własnym zakresie(czytaj prowadnica i sprężyna). Macie zdecydowanie większe doświadczenie ode mnie więc czekam na wasze opinie. Gwarancja gwarancją ale czy jest sens walczyć i jaką mam gwarancję że po kolejnej paczce śrutu nie zdarzy się to samo. No i jeszcze jedno pytanie, jaką żywotność mają sprężyny oteva? :mysli:
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Logan

Post autor: Logan »

Sprężyna jest chyba materiałem eksploatacyjnym i raczej nie podlega gwarancji, pozatym włożą Ci taką samą jak poprzednia i wytrzyma również mniej więcej tyle samo choć przyznam że musiał Ci się trafić jakiś naprawde słaby egzemplarz. Moim skromnym zdaniem Powinieneś pokusić się o nową sprężynę i spasowaną do niej prowadnicę. Najlepszym rozwiązaniem byłby Hogan ale niestety trzeba czekać aż da znak-sygnał że już jest dostępny. Wcześniej nie ma co do niego pisać bo jest niedostępny. Możesz zamówić omplet troszkę drożej od człowieka który na alledrogo handluje komplecikami od Hogana (bodajże 89 PLN).

EDIT: Przepraszam zapomniałm się przywitać... już nadrabiam... WITAJ w naszym skromnym gronie.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Witaj. Dla mnie odpowiedź jest prosta: zapomnij o reklamacji i sam zabierz się za tuning (naprawę) :okok: Kup Otevę, dorób pod nią prowadnicę, przesmaruj wszystko i już.

Oteva to najlepsza ze sprężyn jaką możesz wsadzić do hatsana. Z pewnością wyplujesz na niej około 10k pestek :)

Cały zestaw naprawczy/tuningowy najlepiej zamówić u Hogana, choć od jakiegoś czasu niestety choruje także ta opcja odpada, lub kupić na Allegro od Lukasa81. I tu i tu to ten sam zestaw.

EDIT^
Ten komplet powinien pasować: http://www.allegro.pl/item111572679_zes ... datki.html Powinieneś jednak sprawdzić czy masz Hatsana z nowym czy starym tłokiem i zaznaczyć to gdy będziesz kupował zestaw. Lukass da Ci już odpowiedni :)

Acha, bym zapomniał. W żadnym wypadku nie bierz tej sprężyny 'wysokoprędkościowej' :szok:
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Dzięki!
A jak rozróżnić tłoki nowego i starego typu? Sprężyna wysokoprędkościowa nie wchodzi w rachubę rotfl Co prawda jestem nowy na forum ale już się sporo wcześniej nastrzelałem i nie zależy mi na tym żeby mieć "mordercę wiader". Ja chcę sobie po prostu w miarę bezawaryjnie postrzelać.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

To jest tłok nowego typu: http://republika.pl/hatsan/Forum/Tlok.jpg
Jeżeli będzie wyglądał inaczej to jest starego :)
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

A co powiecie o prowadnicach od "Sochima"? Co prawda złapałem z nim kontakt ale na krótko a pewnie sami doskonale rozumiecie że troszkę mi się spieszy. Może nie chodzi koniecznie o to że "muszę strzelać" ale fajnie mieć tą zdrową świadomość że w każdej chwili mogę spakować sprzęt i właśnie to zrobić(popstrykać). Czy ma ktoś może jakiś inny kontakt z Sochimem niż mail? Oczywiście za jego zgodą!
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Też są ok, ale nadal pozostajesz bez sprężyny. Najpierw sprężyna później prowadnica dopasowana do sprężyny. Poczytaj, na forum wszystko jest. :)
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Tak jak pisze Tomek242.
Ja kupowałem od Sochima kilka prowadnic i zawsze było ok. Kontakt z nim przez maila (wtedy jeszcze przez allegro). Jednak zawsze najpierw wysyłałem mu wymiar sprężyny, pod którą dorabiał prowadnicę-średnica musi byś o 0,2 mm mniejsza od wew. średnicy sprężyny.
Możesz (ostatecznie) też przeczytać wymiary sprężyny u sprzedawcy-np.
http://www.konceptus.pl/product_info.ph ... 78ee178a82
zamówić sprężynę i równocześnie zamówić prowadnicę-to wersja dla niecierpliwych. :luzik:
Pamietaj jednak, że sprężyna nie może mieć większej średnicy zewnętrznej jak 21mm dla starych tłoków i 19 (20) mm dla nowych.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Dzięki bardzo!!
Znalazłem sprężynę oteva na alledrogo ale jeszcze nie wiem ile ma kosztować dopiero jutro. Jak już ją będę miał to odezwę się do Sochima. A narazie zobaczcie sobie jak wygląda moja "nowa" sprężyna po 700 strzałach.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc2 ... 7cb22.html

Pozdro!!

[ Dodano: 2006-06-25, 00:19 ]
Cześć! Nawiązując do mojego tematu.
LOGAN
Napisałeś że na alledrogo gość sprzedaje zestawy od Hogana? Możesz mi powiedzieć skąd masz taką informację(chodzi mi konkretnie o to kto jest producentem tego zestawu)? Arturio111
Pozdrawiam!!!
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Może ja odpowiem.
Na allegro gość o nicku LUKASS81 wel Kolba-pl sprzedaje zestawy do hatsanów "hoganowej" produkcji, doliczając oczywiście swoją marżę.
Od hogana kupowałem już sporo "zabawek", robił mi też kilka tuningów i sam mi często polecał zwrócić się do Lukassa81, celem dokupienia rzeczy, których akurat nie miał (hogan). Przy okazji wyjaśnił mi, że "współpracują" ze sobą. Więc wiadomość o sprzedawaniu przez Lukassa81 hoganowych zestawów-pochodzi od samego hogana.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Logan

Post autor: Logan »

Niestety ja mam z Lukasem trochę niemiłe wspomnienia choć sprawa wyszła w końcu na dobre... Pochodziły od niego pierwsze "chinki" które z Katharnem zakupiliśmy... na szczęście udało się je zwrócić choć mieliśmy je wymienić u niego na Hatsany jednakże tychże w wersjach polimerowych, które były w naszym zasięgu finansowych nie było ponad 2 tygodnie.
Ale sądzę że z zestawami "Hoganowymi" nie powinno być problemów.

W zasadzie jedyne co mogę powiedzieć na minus u Lukasa to nieżetelność danych w aukcji na alledrogo dotyczącej "chinki" ale z drugiej strony wszystkie z tych aukcji są takie same więc nie mam trochę ciężko się dziwić.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Z lukassem81 to masz rację. Wystarczy spojrzeć na allegro na jego negatywy.
Ale to jednak było wcześniej.
Teraz nawet ma nick zmieniony-Kolba-pl.
Wiele czytałem (iweb) wypowiedzi pozytywnych, o "zmianie" lukassa81.
Sam od niego kupuję od dawna-i to drobiazgi typu oksyda, a na leapersie za 600zł kończąc i zawsze ! było wszystko ok. Polecam
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Witam!!
Dzięki za info!! Rozmawiałem dzisiaj z lukassem ale cena samej sprężyny jest zdecydowanie za duża (50pln!) Więc chyba jednak będę zmuszony kupić cały zestaw(z kosztami wysyłki 95zł) Chyba że któryś z was panowie widzi jakieś inne rozwiązanie. W rachubę wchodzi tylko sprężyna oteva. Nie mam zamiaru wiecznie rozbierać swojego hatsanka :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Kup oteve-pomimo, że jest droższa wytrzyma DUŻO dłużej niż inne.
Zestaw od Lukasa81, jest jedynym rozsądnym na allegro. Jest droższy-u hogana kupisz za 70 zł, ale obecnie hogan jest nieosiągalny.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Witam!!
Jeszcze raz dzięki bardzo!!!! I do następnego!
Pozdro!!!!
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Zablokowany