Obrazek

Kącik Miłośników FWB

panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

hyena napisał
Ach bym zapomniał pokaż zdjęcia w jakim jest stanie panther2 lepszego tła nie było bo widzę kratki a karabin gdzieś się gubi na tym
Tło specjalnie dobrane... barwy narodowe się nie podobują.... żeby nie było że chwlę tylko Deutschland, Deutschland.... :D
Nastepna razą to sciągnę z małżeńskiego łoża prześcieradło :D , a teraz to musiał obrusik wystarczyć, a i tak żonka krzywo spoglądała...

A tak na poważnie fotki robione wieczorkiem więc lampa błyskowa zrobiła swoje, każde foto jednak można powiększyć klikając w nie i wówczas można zobaczyć co chce sie zobaczyć 8)

Hyena Twój FWB zdaje sie był kupiony od eurotransfer na alledrogo ???

pozdro
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

tak tak ale i tak był za drogi trochę ale mimo wszystko jest kosmiczny bez względu na wygląd zrobię sobie prowadnice i reszte flaków i będzie git tylko trochę teraz mi sprężyna brzęczy nic pozatym w środku jest jak prawie nowy widze że zaszło małe nieporozumienie to Ach nie było do ciebie zaraz to poprawie
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

hyena napisał:
bez względu na wygląd zrobię sobie prowadnice i reszte flaków i będzie git tylko trochę teraz mi sprężyna brzęczy nic pozatym w środku jest jak prawie nowy
Zrób , albo kup, w moim załozyłem zestawik czyli:
1. przekładka z eretality między sprężyną a prowadnicą
2. dopasowane prowadzenie sprężyn na zaczepie tłoka
3. kapelusz do tłoka
i żadna sprężyna niema szans na brzeczenie :D, sam byłem zaskoczony róznicą, poprzednio również strasznie denerwował mnie "śpiwew" sprężyn przy strzale.

Karabinek taki kupiłem...wiem że trzeba w nim co nieco wizualnie poprawić, lecz teraz niemam na to czasu :/

pozdro

[ Dodano: Pią 17 Sie, 2007 23:26 ]
Grzegorz Dulęba napisał:
Segery na mechanizmie antyodrzutowym wyglądają na oryginalnie plombowane.
Grzegorz D. rozbierałem swoją Fkę i nie widziałem nigdzie plomb, w którym miejscu są umieszczone??? ( a raczej były :D ).

Wrzuć fotki swojego FWB, im więcej tyl lepiej nas ...do pieczenia tego chleba :D

pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Ta reszta flaków to własnie p2 i p3 i to prawda że "śpiwew" jest bardzo denerwujący a tam koło znaku firmowego jest chyba rdza o ile mnie oczy nie mylą i koło dioptera chyba też własnie na temat tych pląb to samo miałem napisać ale mnie wyręczyłeś :D :D
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

I owszem to rdzawa panienka :( , z tego co widać...niestety karabinek (system) był pokryty delikatną kaszką rdzawą zwłaszcza lufa i dzwignia naciągu, lecz pod wpływem PKB i wełny stalowej zeszło najwiekszy ubytek oksydy jest przy porcie ładowania po prawej u góry (żywa stal na wierzchu)i widoczne ogniska rdzy przy opisie na systemie. Niestety te nie chciały sie poddac zabiegowi PKB. Nowa oksyda do Fki kosztuje najmniej 400 zł :(
pozdro
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Aż tyle tego to się nie spodziewałem :zdziwko: więc trzeba będzie zrobić samodzielnie moja teściowa jest jakąś laborantką i już ja pytałem o to powiedzieała że mi zrobi oksydę u siebie w laboratorium może kiedyś jak na razie to wygląd mnie nie interesuje u mnie jest jeszcze lużna dzwignia naciągu góra dół też mnie denerwuje i nie wiem czy to normalne jak jest u ciebie :?: ale już wymyśliłem patent na tą niedogodność
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Taki mały oftop. Teraz jak tak myślę to mogłem od razu kupić FWB 300 albo 150 i mieć święty spokój, a nie ładować się w Turka. Ale jak to mówią na naukę nigdy nie jest za późno i człowiek uczy się całe życie :D.

Pozdro, Irek.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

irak Turek ma swój urok nic się nie martw a FWB zawsze możesz kupić jescze są i dlugo będą :D a jak by człowiek wszystko wiedział co teraz wie to inaczej by pokierował swoim życiem nie mówiąc o wyborze karabinu
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
Grzegorz Dulęba
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2006, 20:47
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Grzegorz Dulęba »

Faktycznie karabinek kupiłem od sprzedawcy z allegro Eurotransfer.
Stan zewnętrzny raczej dobry. Na lufie jest prawie nietknięta oksyda, ale cylinder jest trochę pogroszkowany śladami korozji. Próbowałem to zapolerować i położyć oksydę na zimno, ale nic z tego nie wyszło.
Od strony mechanicznej można powiedzić że raczej też "ok" choć brzęczy.
Co do plomb o których wspomniałem. To pierścienie segera zabezpieczone zostały kroplami jakiegoś szarego lakieru. Nie dopatrzyłem się śladów ingerencji w samym systemie. Dlatego śmiem przypuszczać że jest dziewiczy.
Jak na razie strzelam i niczego nie robiłem prócz smarowania które zniwelowało częściowo brzęczenie sprężyny.

W najbliższlym czasie mam zamiar wysłać go do kolegi Senia.

Po przegeglądzie będzie ciacho ;)
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Tak to prawda jeżeli były krople lakieru to może był dziewiczy a może rósznikarz tak zrobił :?: żeby wiedzieć kto ostatnio robił przegląd :PP lub to jego znak firmowy nigdy i nigdzie nie widziałem żeby pierścienie segera były w jakiś sposób zabezpieczane lub pląbowane bo to one właśnie są zabezpieczeniem no i dalej czekamy na zdjęcia szanowny panie Grzegorz Dulęba wręcz prosimy :chyleczola:
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Hej
hyena napisał:
u mnie jest jeszcze lużna dzwignia naciągu góra dół też mnie denerwuje i nie wiem czy to normalne jak jest u ciebie ale już wymyśliłem patent na tą niedogodność
Dzwignia naciągu pracuje u mnie bez żadnego luzu, poprawnie w tylnej części na osi w karku systemu oraz na dzwigni pazura naciągu również. :)
A co do patentu to Polak potrafi ;)

irak napisał:
Taki mały oftop. Teraz jak tak myślę to mogłem od razu kupić FWB 300 albo 150 i mieć święty spokój, a nie ładować się w Turka. Ale jak to mówią na naukę nigdy nie jest za późno i człowiek uczy się całe życie .
Życie, ja wkońcu znalazłem to czego szukałem :D , pamiętasz jak mówiłem na Wilczej co mnie kreci. Tobie życzę tego samego.

Grzegorz Dulęba napisał:
Co do plomb o których wspomniałem. To pierścienie segera zabezpieczone zostały kroplami jakiegoś szarego lakieru. Nie dopatrzyłem się śladów ingerencji w samym systemie. Dlatego śmiem przypuszczać że jest dziewiczy.
Jak na razie strzelam i niczego nie robiłem prócz smarowania które zniwelowało częściowo brzęczenie sprężyny.
W najbliższlym czasie mam zamiar wysłać go do kolegi Senia.
Rozbierałem swój karabinek i jako żywo niczego nie widziałem na pierścieniach segera które są w przedniej cześci na sankach antyodrzutu. Jedyną rzeczą na co zwróciłem uwagę było to, iż śruba która pełni rolę osi naciągu w korku systemu była zapunktowana, co może również świadczyć o tym iż miałem do czynienia z dziewicą :D
Jeżeli sam rozebrałeś i posmarowałeś swoja Fkę, to nie rozumiem dlaczego chcesz go wysyłać do Senia :hm:
W zupełności wystarczy, że podasz fi wewnętrzne sprężyny i na tej podstawie zostanie dorobiony zestaw bezszmerowy. Ja bynajmniej tak połowicznie zrobiłem, a dlaczego połowicznie ponieważ wysłałem do Darka sprężynki i za 4 dni miałem już spowrotem :).

Czytałem gdzieś że warto jest założyć gumowe oringi na sanki antyodrzutu, ponoć jest jeszcze miodniejszy. Myślę, że z czasem wypróbuję takie rozwiązanie.

A tak pozatym to Panie Grzegorzu nie daj się prosić i wrzuć fotki swej Fki :!: :?:

pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Grzegorz Dulęba
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2006, 20:47
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Grzegorz Dulęba »

A zatem osądź sam, zdjęcia raczej marne.
Całość:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/174 ... dd1c7.html

Zdjęcia systemu z obu stron:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fa ... d0e6a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/323 ... e654d.html

Systemu nie rozbierałem. Poprostu rozprowadziłem trochę samru po sprężynie przez otwór w systemie.

P.s
Karabinek kupiony na allegro od Eurotransfer jakieś 2 miesiące temu.
Od tego czasu wystrzeliłem jakieś 500 sztuk śrutu.
W celu pozbycia się brzęczenia sprężyny, przez otwory w systemie nachałem trochę smaru na sprężynę. Teraz brzęczy znacznie mniej. Smar którego użyłem był kiedyś dodawany do młotów udarowych. Służył do konsrwacji uchwtu "sds" . Znakomicie się sprawdza bo jest gęsty i bardzo plastyczny. Jest dość charakterystyczny bo ma odcień "czerwony".
Do Senia wyślę bo wiem że zrobi wszysko jak trzeba, a mnie specjalnie nie chce się w to bawić. Bo okaże się że nie mam tego albo tamtego, lub jakaś część będzie wymagała wymiany. Po co mi to?
Oglądają dokładnie system zauważyłem te ślady lakieru, na innych częściach brak ingerencji. Karbinek ma klejoną kolbę w miejscu chwytu. Po zatym oceniając ogólnie stan karabinka nie sprawia wrażenia specjalnie mocno eksploatowanego.

I to tyle

pozdrawiam Grzegorz
Ostatnio zmieniony 18 sie 2007, 21:20 przez Grzegorz Dulęba, łącznie zmieniany 3 razy.
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

To miałeś już znaczną cześć karabinka rozebraną, aby dostac się do sprężyny musiałeś zdjąć antyodrzut. Reszta to juz bułka z masłem ;).

Powiedz czy baka w Twoim się reguluje, u mnie niestety nie ma możliwości ponieważ jak ją podkręce nieco do góry to opada :( zdaje się, że od strony śrub do regulacji w otworach powinny być jakieś ograniczniki, które utrzymują żądaną wysokość. Niestety u mnie jest ich brak:(

pozdro
P.S. Gdzieś widziałem fotorelację krok po kroku jak rozebrać Fkę, tysiąc słów nie zastąpi jednej fotki ;). Jak znajdę to wrzucę link.

Właśnie znalazłem :)
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... taz_fwb300
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Powiem szczerze że ta fotorelacja jest lakoniczna (może mi się uda zrobic jutro lepszą jak będzie pogoda).Co do smarowania spręzyny przez szczelinę uważam to za półśrodek,a nawet za przestępstwo federalne.Ale jeżeli jedzie do Senia na czary to jest nieważne już,szkoda żę takie marne zdjęcia i tak niewiele.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2007, 22:56 przez hyena, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
panther2
Posty: 36
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: panther2 »

Hyena ta fotorelacja to lepszy rydz jak nic, wielu boryka się z wyjęciem przenich sanek antyodrzutu. Cudują, kombinują z kombinerkami i innymi dziwnymi narzędziami a tu jest jak na dłoni.
W moim przypadku to miałem tylko mała zagwózdkę, której do dziś nie mogę nijak wytłumaczyć. Po nasmarowaniu wszytkiego , złożeniu , przykręceniu nadejszła wiekopmna chwila na pierwszy strzał :) Naciągam....trzyma jest OK.... śrut do portu.... zamykam .... paluch na język spustowy.... naciskam ....a tu cisza, brak zwolnienia tłoka :zdziwko: napinam jeszcze raz ... zamykam i.... smowystrzał....myślę sobie co za czort :?: :zdziwko: Kolejny raz naciągam, srucik, zmykam , paluch spust i jest tylko puf
Do dziś niewiem co było przyczyna.

pozdro
ODPOWIEDZ