Obrazek

CZ200S

Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Ja w Mk3 nie mam manometru.
Ale karabin mi "pika" jak wystrzelę wybraną ilość razy :D
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Wierz mi, że dobrze jest wiedzieć ile wiaterku pozostało.
To bardzo, bardzo cenna informacja.
AAs200 ma odkręcany kartusz, więc można ją ładować w podobny sposób jak CZ.
Jeżeli Wierzbin maił na mysli ładowanie przez szybkozłączkę to też miał rację z tą ceną.
Wówczas do ceny karabinka nalezy doliczyć te 180,-

Pozdrawiam
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Jeśli wiem że mogę z kartusza wystrzelić powiedzmy 60 stabilnych strzałów to ten manometr staje się zbędny bo myślę że powetrza mi tam nie przybędzie, a odkręcać kartusz owszem można tylko po co jak jest szybkozłączka.

Pozdrawiam Darek
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Wierzbin napisał:
Ja w Mk3 nie mam manometru
No ale masz informację ile jeszcze możesz strzelać. Spróbuj strzelać bez takiej informacji.
No i to MK3 miodzio.
Gratuluję tego zakupu :)
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Myślę że można strzelać bez takiej informacji, ja strzelam i jakoś nie potrzebuje manometru, aby wiedzieć kiedy musze nabić kartusz. Nawet zastanawiałem się nad zakupem kartusza z manometrem, jednak wolę te pieniążki przeznaczyć na dodatkową butlę.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sabo35 pisze:No ale masz informację ile jeszcze możesz strzelać. Spróbuj strzelać bez takiej informacji.
W zasadzie takiej informacji nie potrzebuję. Bo skoro karabin nie informuje mnie, że prędkość może się różnić od tej właściwej, to nie interesuje mnie na ile tam jest jeszcze powietrza. Jak pika to ładuję i już :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Wierzbin napisał:
W zasadzie takiej informacji nie potrzebuję. Bo skoro karabin nie informuje mnie, że prędkość może się różnić od tej właściwej, to nie interesuje mnie na ile tam jest jeszcze powietrza. Jak pika to ładuję i już
No to masz taką informację czy nie, bo widzę sprzeczność.
Darek musi liczyć od 1-60 Ty tego nie robisz bo "pika"
Oj Mareczku :)
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

OK, mówimy o tym samym, ale z dwóch innych stron
Sabo35 pisze:No ale masz informację ile jeszcze możesz strzelać. Spróbuj strzelać bez takiej informacji.
Dosłownie można by to zrozumieć, że potrzebna Ci jest informacja ile razy jeszcze można wystrzelić. Jeśli tak by to rozumieć, to ta informacja jest mi niepotrzebna.
Mnie interesuje kiedy muszę załadować kartusz, a nie ile jeszcze razy mogę pyknąć.
Z drugiej strony (jak się domyślam Tobie o to chodziło ;) ) bardzo istotne jest wiedzieć kiedy trzeba napełnić kartusz, bo karabin będzie słabszy z każdym strzałem - to, owszem jest ważna informacja.
Zamiast manometru można, tak jak pisał Daras, powkładać do holdera odpowiednią, odliczoną ilość śrucin i też będziemy wiedzieć ile wytrzeliliśmy i kiedy trzeba załadować :)
Teraz chyba mówimy o tym samym ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

To też nie doładnie tak jak piszesz.
Bardzo interesuje mnie informacja dotycząca konieczności ładowania kartusza. Nie ukrywam też, że interesuje mnie przy jakim cisnieniu jest najstabilniej.
Zakładasz, że zawsze doładujesz do ściśle określonego cisnienia i wówczas w AA robisz odliczankę. Pomijam względy pogodowe np. słonce itd.
Ale może być też, że z racji braku odpowiedniego ciśnienia w butli(jesteś w terenie ładować butli nie ma gdzie a zabawa wyśmienita) ładujesz do coraz mniejszych wartości.
Nie chcę rozwijać ale to już nie będzie odliczanka do 60 :nie: ale do? coraz mniej strzałów a ile mniej?
Pozdrawiam :cisza:
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sabo35 pisze:Ale może być też, że z racji braku odpowiedniego ciśnienia w butli(jesteś w terenie ładować butli nie ma gdzie a zabawa wyśmienita) ładujesz do coraz mniejszych wartości.
No tego nawet nie biorę pod uwagę.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Sabo35 pisze: Ale może być też, że z racji braku odpowiedniego ciśnienia w butli(jesteś w terenie ładować butli nie ma gdzie a zabawa wyśmienita) ładujesz do coraz mniejszych wartości.
Nie chcę rozwijać ale to już nie będzie odliczanka do 60 :nie: ale do? coraz mniej strzałów a ile mniej?
Pozdrawiam :cisza:
Ja tak wiecznie strzelam ;) Właściwie to chyba wszyscy tak strzelają :PP I wtedy manometr jest nie zastąpiony
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Wierzbin napisał:
No tego nawet nie biorę pod uwagę.
A szkoda, bo marnujesz duuużo wiaterku i musisz każdorazowo, gdy cisnienie spadnie poniżej 190 bar w butelce, ładować. :PP
Obecnie nawet magazynki do broni palnej robią z materiałów przejrzystych aby wojsko nie musiało odliczać podczas akcji :lol:.
Zakładając, że z różnych przyczyn nie wystrzelasz te 60 szt z AA jeno powiedzmy 28 a przyjdzie strzelać dopiero za pare dni to co? zapisać? Przecież pamięć jest ulotna a wykonujemy tez normalne obowiązki zarówno w pracy jak i domu. No chyba, że ktoś jest geniuszem, to sorki ;)
pozdrawiam
Sabo35
PS. Na początku strzelania z PCP, aby ustalić ile moge oddać stabilnych sprzałów z karabinków odliczałem śruty i wkładałem do osobnych pojemników. Porównywałem cisnienie w kartuszach z iloscią tego co tam pozostało. Obecnie tego już nie robię bo to co chciałem juz wiem i wierz mi "kamiań z serca" , całkowita swoboda, luzik :lol:
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sabo35 pisze:A szkoda, bo marnujesz duuużo wiaterku i musisz każdorazowo, gdy cisnienie spadnie poniżej 190 bar w butelce, ładować. :PP
Każdorazowo czyli raz na kwartał, albo jeszcze rzadziej ;)
Butlę ładuję do 300bar, a karatusz mam 232 barowy.
Nie wiem tylko na czym miałoby polegać marnowanie wiatru :?
A jak w butli spadnie ciśnienie poniżej tych 230bar (mogę sobie to sprawdzić na manometrze przy butli), to poptostu jadę załadować butlę.
A jak w międzyczasię trafią się zawody, to trzeba to brać pod uwagę, że ciśnienie może być mniejsze i przed wejściem na tor kartusz trzeba doładować.

Chyba dzielimy włos na czworo. Każdy z nas się czuje dobrze z tym co ma i o to chodzi :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Uf, jak gorąco. :zdziwko:
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
ODPOWIEDZ