Obrazek

Husyci w Chudowie

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tombos
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Husyci w Chudowie

Post autor: Tombos »

Na Zlocie wspomniałem o imprezie Husyckiej przy zamku w Chudowie. Jeśli kogoś interesuje historia Śląska, lub ogólnie historia XV wiecznej Polski, albo chociaż przeczytał trylogię Sapkowskiego :) to zapraszam do nas 8 lipca na pokaz uzbrojenia, prezentację pierwszego w Polsce wozu husyckiego oraz na pokaz potyczek i walk husyckich. Wiem, że Tomaschek lubi te klimaty, może znajdzie się ktoś jeszcze.
Więcej informacji oraz cały kalendarz imprez na stronie: http://www.zamekchudow.pl/
Pozdrawiam i zapraszam
odi profanum vulgus et arceo
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Chyba sie wybiorę bo mam niedaleko :)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Ja mam kawał drogi :/ A tak chcialbym być na tej imprezie, jestem wielkim fanem trylogii Sapka :D
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Rlyeh
Posty: 100
Rejestracja: 31 sty 2007, 23:26

Post autor: Rlyeh »

Ja tam wielkim fanem nie jestem (czytałem po kolei, tzn w kolejności wydawania - błąd, trzeba było poczekać np. te 3 lata, i czytać w kolejności kupienia, czyli od razu wszystko) - ale chętnie bym zobaczył. Raczej urlop nie pozwoli, ale zobaczymy.
Awatar użytkownika
Tombos
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tombos »

Dnia 8 lipca, niedaleko zamka w Chudowie, Husyci na wozie swym jadąc patrol polskiego rycerstwa napotkali. Najpierw ostrzelać ich zaczeli, jak to skutku żadnego nie dało drzewcami zasiekli. Strat żadnych nie ponieśli, łupów za to moc zdobyli.
Jeśli kogoś nie było niech żałuje, a link do albumu zamieszczam: http://Tombos.fotosik.pl/albumy/224736.html
Pozdrawiam
odi profanum vulgus et arceo
ODPOWIEDZ