Obrazek

Powrót sprzętu.

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
stas_h
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2007, 0:30
Lokalizacja: Sląskie

Powrót sprzętu.

Post autor: stas_h »

Witam wszystkich wiatrówkowiczów,a szczegolnie pozdrawiam osoby poznane na zlocie w Stępnej.Wreszcie powrócił do mnie sprzęcik zatrzymany przez POLICJĘ.Trochę to zajęło czasu tutejszym przedstawicielom władzy ,ale już mam wiatrówki spowrotem.Tak że jestem gotowy na następne spotkanie .Pozdrawiam wszystkich raz jeszcze.
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Staszku bardzo się cieszę z tego że masz już swoje wiatróweczki, mam nadzieję że nic Ci nie zepsuli :hm: ofiary jedne. My wszyscy trzymaliśmy tu za Ciebie kciuki. Jeszcze raz dziękuję za pudełka są extra i ciągle ich używam.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Staszku, może jakieś szczegóły :?: :?: :?: Co powiedzieli, czy przeprosili, czy próbowali podejść Cię jakość ... Więcej szczegółów :!:

Cieszę się, że sprzęcik masz już w domu :D

Pozdrawiam
Tomek

P.S. Najlepiej by było gdybyś opisał dokładnie całą historię jako lekcję dla innych, aby wiedzieć jak się zachować w takich sytuacjach itp.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
stas_h
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2007, 0:30
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: stas_h »

Sprzęt powrócił w stanie nienaruszonym, zaraz na drugi dzień z każdej sztuki ( na swojej "strzelnicy") oddałem po kilkanaście strzałów ,aby je "obudzić", i wszystko jest OK.
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Witaj Stasiu,Twoje szczescie jest naszym szczesciem.Czytalem i tu i na iwe...,naprawde sie ciesze,ze wszystko skonczylo sie ok.Ucalowania dla zony i psinki,do zobaczenia na nastepnym zlocie,mam nadzieje,
pozdrawiam,Cezar
stas_h
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2007, 0:30
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: stas_h »

Witam ponownie, wczoraj już nie miałem czasu pisać ale teraz to nadrobię. Otóż to co mogę poradzić posiadaczom wiatrówek to to aby posiadali jakieś papiery na swój sprzęt,głównie chodzi o to aby była w nich zawarta informacja o energi kinetycznej tej wiatrówki, a tematem następnym jest to aby strzelać w miejscach w miarę bezpiecznych tak by zminimalizować prawdopodobieństwo trafienia w kogoś .Co się tyczy postępowania policji to poprostu wypełniali swoje obowiązki i nie mam do przedstawicieli władzy żadnych uwag.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

stas_h pisze:a tematem następnym jest to aby strzelać w miejscach w miarę bezpiecznych tak by zminimalizować prawdopodobieństwo trafienia w kogoś.
No i o to w tym hobby chodzi. Niebezpieczeństwo jest zawsze. Trzeba również przewidzieć ewentualne rykoszety. I nie mają to być miejsca "w miarę" bezpieczne. Tylko takie w 100% bezpieczne.
stas_h pisze:nie mam do przedstawicieli władzy żadnych uwag.
Policja to nie "władza" ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

No i ja ciesze sie z Tobą :D i gratuluje powrotu sprzętu
;slavka634;
Logan

Post autor: Logan »

Wierzbin pisze:
stas_h pisze:a tematem następnym jest to aby strzelać w miejscach w miarę bezpiecznych tak by zminimalizować prawdopodobieństwo trafienia w kogoś.
No i o to w tym hobby chodzi. Niebezpieczeństwo jest zawsze. Trzeba również przewidzieć ewentualne rykoszety. I nie mają to być miejsca "w miarę" bezpieczne. Tylko takie w 100% bezpieczne.
Widzę pewna nieścisłość w tym co napisałeś. Skoro niebezpieczeństwo jest zawsze to jak mamy znaleźć te miejsca w 100% bezpieczne?
Jak na mój gust powinno się po prostu zrobić wszystko żeby zachować bezpieczeństwo podczas strzelania. A jeśli już (tfu tfu) zdaży się wypadek to trzeba zachować zimną krew i wpółpracować z policją w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności. Zobaczcie że wszystkie przypadki nagłośnione przez media odnosza się do sprawców próbujących się ukryć podczas lub po zaistnieniu niebezpiecznej sytuacji. Odpowiedzialny człowiek nie ukrywa swoich błędów i ponosi ich konsekwencje.

Na przykładzie naszego szanownego kolegi Staszka widać że wystarczy zachować rozsądek a wszystko się wyjaśni. Sprzęt sprawdzono i zwrócono. Byłem ciekawy co z tego wyjdzie od momentu kiedy dowiedziałem się o zaistniałej sytuacji na zlocie. Jak widać polskie prawo i aparat policyjny nie zawsze jest taki wredny.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

No fakt, wyraziłem się nieściśle. Chodzi mi o to, że musimy mieć pewność, że nikt nam nie będzie przed czy za kulochwytem chodził.
A ten ułamek niebezpieczeństwa to np. ptaki czy inne zwierzęta.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

gratulacje Stasiu
fajnie że wszystko się wyjaśniło
:D
Walther + MTC
ODPOWIEDZ