Obrazek

jak z tuningowac hatsana 125

ODPOWIEDZ
cezary777

jak z tuningowac hatsana 125

Post autor: cezary777 »

mam hatsana 125 wymienilem sprezyne na tuningowa ktora jest jako dodatkowa w zestawie ale jeszcze mam malo mocy co moge zrobic prosze o porady
toomii
Posty: 10
Rejestracja: 18 cze 2007, 19:26
Lokalizacja: turek

Post autor: toomii »

co to znaczy malo mocy? :hm:
hatsan 90stg + zestaw od Alchemika + Point Precision 4x32, oraz chinka, fabryczna!! ;)
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Mówisz mało "mocy" z H125 na mocnej sprężynie ,a masz zamiar po zwiększeniu jeszcze tej "mocy" zarejestrować ten karabinek jako broń pneumatyczną :?: .
Bo jeżeli tak to chętnie pomożemy , jeżeli nie to chyba nie znajdziesz tu pomocy.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Witaj na forum.Piszesz,ze chcesz wiecej mocy na H125 ze sprezyna exportowa.W innym poscie pytasz co jest nie tak,ze raz trafiasz w dol,raz w gore,raz w bok.Sam sobie odpowiedziales-za duzo mocy juz masz :) .
Hatsan jest narowisty,aby sie cieszyc w pelni z jego mozliwosci,trzeba go sporo poprawic-uglaskac.Natomiast jeszcze zwiekszajac moc bedziesz musial go zarejestrowac jako bron,a celnosc jaka masz teraz pogorszy sie znacznie.Takze albo przyjemnosc z trafiania w male rzeczy,albo szczescie,ze trafiles w blok.Wybor jest prosty-im mocniejszy tym mniej celny.
Pozdrawiam milosnika szmocy,
Cezar
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Czy przypadkiem juz po wymianie sprezyny na eksoprtowa nie jest to FAC ? Szmoc jest malo porzadana w tym karabinku, jest jej az nadto, w stodole nie trafisz. Bylo by znacznie lepiej jakbys go udobruchal do tych 15 "zuli szmocy" Bedzie o wiele celniejszy i niebo przyjemniejszy w uzytkowaniu.
Pozdrawiam
Matis
Bezbronny
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Mikrus pisze:Bedzie o wiele celniejszy i niebo przyjemniejszy w uzytkowaniu.
ha, dorzuce też, że optyka( jeśli zamontujesz ) napewno dłuzej pożyje :)
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Cezary, zastanawia mnie tylko fakt, czy ten H125 to przemyślany zakup, czy dałeś się ogarnąć manią, potocznie zwanej, "szmocy"?
Hatsan 125 to konstrukcja zaprojektowana jako broń pneumatyczna a nie podlimitowa wiatrówka.
Chcesz jeszcze silniejszego karabinu i jednocześnie domagasz się celności. Niestety w karabinach sprężynowych jedno nie idzie w parze z drugim.

To tak jak z jajkiem - jak chcesz mieć go 'na miękko' to dłuższe gotowanie go nie zmiękczy, wręcz odwrotnie - stanie się coraz bardziej 'na twardo'. ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Tomasz76
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2007, 9:39
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Tomasz76 »

mam hatsana 125 wymienilem sprezyne na tuningowa ktora jest jako dodatkowa w zestawie ale jeszcze mam malo mocy co moge zrobic prosze o porady
a powiedz mi skąd takie stwierdzenie ? na jakiej podstawie stwierdziłes że masz za mało mocy ? robiłeś pomiary na chrono ?
przytoczę tutaj sytuację z życia wziętą, kolega jak i ja wtedy miał slavię 634 i też stwierdził że ma mało mocy, więc niewiele myśląc zamontował do niej sprężynę od hatsana (nie pamiętam od jakiego modelu ale chyba 55) Przyszedł na strzelnicę z bananem na twarzy, oddał kilkanaście strzałów i mówi do mnie kurczę , ale teraz musi być mocna bo,az kopie, więc przemierzyliśmy oba karabinki mój 212m/s a jego 190m/s. Jakie było jego zdziwienie , pomiar odbył się jeszcze kilka razy i bez zmian. Stanęło na tym że prawdopodobnie załozył za grubą sprężynę z nieodpowiednią ilością zwoi. Więc to że mocno kopie , nie znaczy że jest mocny.
Jeśli chcesz strzelać celnie, zacznij od zmiękczenia spustu
AirArms MPR-FT
Awatar użytkownika
ligi
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2007, 1:28
Lokalizacja: Pszczyna

Re: jak z tuningowac hatsana 125

Post autor: ligi »

cezary777 pisze:mam hatsana 125 wymienilem sprezyne na tuningowa ktora jest jako dodatkowa w zestawie ale jeszcze mam malo mocy co moge zrobic prosze o porady
Najlepiej sprzedaj te pukawke i kup karabinek sportowy (kbks), o pozwolenie sie nie martw - i tak cie przeciez nie zlapia. :D
AA S410 + SCP3-6245AOMDL + Big Wheel :)
ODPOWIEDZ