Obrazek

HAENEL 304 - CO Z TYM ZROBIć ?

ODPOWIEDZ
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

HAENEL 304 - CO Z TYM ZROBIć ?

Post autor: radziomil »

W związku z tym, iż niedawno dostałem od kolegi prezent (wyciągnięty z szafy-zapomniany) karabinek haenel 304, oraz biorąc pod uwagę mój stosunek do zabytków, postanowiłem coś z nim zrobić. Wstępne strzelanie wręcz zszokowało mnie jego celnością (oczywiście porównywałem z hatsanem). To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu o słuszności decyzji. Jego proste a zarazem przemyślane rozwiązania (prosty jak drut mechanizm spustu - praktycznie go nie ma, a praktycznie nie czuć różnicy w porównaniu z hatsanem-oczywiście nie ruszanym, możliwość wyjęcia tłoka bez odkręcania lufy czy też bezpiecznik) prawie rzucają na kolana.
Jest tylko jeden problem - doszedłem wreszcie do sedna sprawy: cały jest zardzewiały (tylko zewnętrznie), co niestety niezbyt ładnie wygląda. Zeszlifowanie nalotu i wżerów nie stanowi problemu, jednak co dalej. Przeczytałem chyba wszystko o pokryciu go oksydą i biorąc pod uwagę praktycznie brak możliwości zdobycia składników (azotan, azotyn i.t.d.), nie wiem co robić. A może po dokładnym zeszlifowaniu zostawić go srebrnego (mogło by to ciekawie wyglądać w połączeniu z niebieską plastikową kolbą). Tylko jak zabezpieczyć przed rdzewieniem?
Wierzę że Ktoś miał już podobny problem i coś wymyślimy>
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Nawet po szlifowaniu musisz go czymś pokryć. Np. chromem. Inaczej błyskawicznie ci skoroduje.

Na iwebie oferowali się ludzie, którzy mogą sprzedać gotowe preparaty do oksydowania, byli tez tacy, co oferowali wykonanie usługi. Poczytaj tam i popytaj.
Poszukaj, może gdzieś w okolicy jest jakaś galwanizernia, lub zakład rusznikarski. Potem to tylko kwestia kosztów...
H70 zestaw Hogana; B-Square M i na tym Komz 4-10x42 plus ucinka i tłumik Wojtana.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Hogan oksyduje na gorąco i to całkiem niedrogo. Kiedyś mu się pytałem i za przygotowany pod oksydowanie system Haenela 312 chciał 50 zł. Cena warta grzechu ;)
ODPOWIEDZ