Obrazek

Baikal 53M - opis!!!

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
deryl
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2006, 15:03
Lokalizacja: Ozorków

Baikal 53M - opis!!!

Post autor: deryl »

Witam wszystkich strzelców. Przedstawiam wam mój opisik pistoletu Baikal 53M (4,5mm).
Jest on w formie niezależnej strony, tak było mi wygodniej go napisać, nie złoście się z tego powodu :)

http://derylart.republika.pl/

Oczywiście jak ktoś ma jakieś pytania, to proszę pytać. Miłej lektury :)
H75
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

Cześć
Mam takiego iżyka od marca, też z Ciechanowa. Spisuje się całkiem dobrze, szczególnie żona lubi z niego strzelać. W fabryce ustawiał go chyba ten sam facio, bo na początku walił tak samo jak Twój. Ja oprócz przesmarowania smarem molibdenowym zeszlifowałem końcówki sprężyny w obawie szczególnie o denko tłoka (są ucięte pod kątem prostym), oraz dodałem starą prowadnicę od Slavii 630 - blaszana, krótka. Nie wiem, czy to było konieczne, ale tak sobie wymyśliłem. Jeden z kolegów na tym forum podsunął pomysł, żeby
uczynić w tylnym korku nacięcia, dla łatwego zmieniania celownika na montaż i odwrotnie, po prostu zsuwać do tyłu.

I tyle na razie. Pozdrowienia - Robert :)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2007, 23:27 przez Green_thunder, łącznie zmieniany 2 razy.
BSA R-10
Awatar użytkownika
deryl
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2006, 15:03
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: deryl »

Witam serdecznie :) Też myślę o założeniu prowadnicy i mam pytanie - cieżko wychodzi bolec blokujący sprężynę? co bym nie miał żadnych niespodzianek przy jego wyjmowaniu. A tak wogule to założyłem znowu szczerbinkę i o dziwo zaczęło być widać jakieś skupienie przy 10m, trening zlunetką poprawił celność przy strzelaniu z otwartych :)
H75
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

W moim bolec wychodzi lekko, najlepiej wybijać go czymś o trochę mniejszej średnicy, ale znacznie dłuższym, żeby (kiedy już wypadnie) jedną reką przytrzymać korek, a drugą wyciągnąć wybijak. Dłoni Ci nie urwie, wysunie się na jakieś 7cm
Robert
BSA R-10
Awatar użytkownika
deryl
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2006, 15:03
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: deryl »

Po oddaniu około 2000 strzałów zauważyłem zaczynający się spadek mocy sprężyny więc rozkręciłem pistola. Poszło gładko :) sprężyna podobnie jak u kolegi nie splanowana, więc szybko do szlifierki i ją poprawiłem. W opisie napisałem, że sprężyna opiera się na bolcu, muszę się tu poprawić bo sprężyna opiera się na plastikowym korku który zamyka komorę cylindra - są tam ładne wcięcia, w które sprężyna ładnie wchodzi równomiernie się dopasowując.

Sam tłok jest bardzo solidny i sporo przerósł moje oczekiwania :) w piwnicy znalazłem podkładkę z twardej gumy o grubości 5 mm idealnie pasującą do wnętrza tłoka i ją oczywiście zamontowałem zamiast podkładki z elastomeru, której nie miałem. Po zmontowaniu wszystkiego do kupy mogę stwierdzić że:

- moc wróciła do normy (przez dodanie podkładki sprężyna jest bardziej napięta)
- strzał jest cichszy nie brzęczący(przedtem było "brzdęk" a teraz jest "pfuu")
- zwiększył się kop ale jest on przyjemny :)
- poprawiła się powtarzalność strzału,

Więc warto było splanować sprężynkę i dodać podkładkę :)

Teraz czekam na nową sprężynę od rusznikarza, po pomiarach stwierdziłem, że sprężyna do Harrego będzie pasować oczywiście po obcince. Co z tego wyjdzie zobaczymy za jakiś tydzień.

Aaaaa, uszczelka tłoka nie wykazuje objawów zużycia ani sprężyna się jeszcze nie wypaczyła.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2007, 21:14 przez deryl, łącznie zmieniany 1 raz.
H75
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

-----
BSA R-10
Awatar użytkownika
Grzegorz Dulęba
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2006, 20:47
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Grzegorz Dulęba »

Witam.

Coś koloryzujecie Panowie. Miałem ten pistolet i bez dociązenia lufy nie ma mowy o skupieniu. Lekka lufa i silny odrzut powoduje zerwanie strzału.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
deryl
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2006, 15:03
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: deryl »

Ogólnie mówiąc, raczej wydaje mi się że pistolet jest dobrze wyważony, środek ciężkości wypada jakieś 0,5 cm przed spustem i nie ma dużego odrzutu, ma 3J moce i 110 m/s (wg producenta http://www.baikalinc.ru/en/company/56.html ) więc jest raczej słaby i traktować go należy jako pistolecik rekreacyjny-puszkowy a nie tarczowy (za szerokie przyżądy). Choć grillowe zawody tarczowe też można na nim przeprowadzić. A mówiąc o skupienie nie mam na myśli skupienia zakrywanego monetą 2gr tylko coś około 5cm co zresztą nazwałem "jakimś skupieniem". Na początku pistolet albo i strzelec siał po całej kartce A4 wiec jak strzały zaczęły sie gromadzić w czarnym polu tarczy to zaczyna być wiadać "jakieś skupienie" a może strzelec nabiera wprawy. Pozdrawiam :)
A tak wogule, to "zerwanie strzału" jest chyba wtedy gdy "szarpniemy za cyngiel" a nie przez "lekką lufę i odrzut" ;)
H75
Awatar użytkownika
Grzegorz Dulęba
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2006, 20:47
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Grzegorz Dulęba »

No cóż. Pozostaje mi jedynie pogratulować szczególne udanego egzemplarza i pewnej ręki.
A swoją drogą polecam ten artykuł:
http://mp661drozd.narod.ru/izh53m.htm

deryl pisze:A tak wogule
to pewnie masz rację ;) .
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Oj coś tu zapachniało "innym forum"... :hm:
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

Mam ten pistolecik od dwóch dni, wystrzeliłem ok. 150 śrucin, ale w pełni zgadzam się z tym co napisał Deryl. Myślę, że po małym smarowanku, własności pistoletu jeszcze się poprawią...
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

Iże, które posiadamy mają zupełnie inny chwyt, niż ten w artykule (jest starszy). To naprawdę są tylko pistoleciki rekreacyjne, chyba taki tuning jest bez sensu, bo do wyników i tarczy należy kupić coś innego. Po regulacjach celownika skupienie na puszki i podobne przedmioty jest wystarczające.
BSA R-10
Zablokowany