Obrazek

QB57-Co to za wynalazek?

Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

QB57-Co to za wynalazek?

Post autor: indian »

Ostatnio zaciekawił mnie,o zgrozo-chinski sprzęt :zdziwko: .Mianowicie chodzi o cos tak dziwacznego że trudno uwierzyc- QB57.Jest kilka na alledrogo to można se pokukać.
Zainteresował mnie poprostu swoją dziwacznością i odrazu pojawiło sie pytanie co też za konstrukcję i czyją tym razem chinole reprodukują.Aczkolwiek nie przypomina mi to niczego co do tej pory widziałem.I do tego jeszcze ta odkręcana lufa :zdziwko: .
Może miał to ktoś organoleptycznie mozliwość obejżeć albo strzelić.
Poprostu ciekawi mnie czy was też ciekawi co to jest.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Kanox
Posty: 98
Rejestracja: 11 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kanox »

Ale paskuda brrr :lol: odkręcana lufa pewnie do transportu :> , bedzie się sprzedawał jak ciepłe bułeczki, tyle bajerów no i ten "KAŁACH" już to słysze JA MOM KAŁACHA itp. :zalamka: Idealne "coś" dla pest controlera :lol:
Hatsan 80 STG + zastaw Alchemika + 1kg nakrętek ;)
Awatar użytkownika
Currahee!
Posty: 208
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:47

Post autor: Currahee! »

ło cie pieruna... :zdziwko:

To jedyne słowa jakie cisną mi sie na usta po zobaczeniu QB57. No faktycznie ludzie bez wiedzy o wiatrówkach już nie maja problemu z wyborem, bo jak napisał Kacper bajerów "toto" ma masę :lol:

A swoją drogą to ja sie tam kałacha dopatrzyć nie mogę.

Luneta jest w takiej odległości od oka że prościej będzie po lufie wycelować jak coś w tym tasco co dają w komplecie zobaczyć.

Odkręcana lufa to przystosowanie do strzelania seriami. Jak by ktoś chciał to badziewie na CKM przerobić...
Awatar użytkownika
sam w lesie
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: sam w lesie »

Tu jest lepiej opisane
http://militarne.pl/store/index.php/ite ... m/506.html
karabinek snajperski :D chodzi o to, że bierzesz ją bo jest w walizce i czujesz się jak Wasilij Zajcew 8)
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy - Cyceron
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

A swoją drogą to ja sie tam kałacha dopatrzyć nie mogę.
No jakoś też patrze i patrze i nie widze tam nic co do kałacha pasuje,no ale wyobraznia Panowie :) No i jaki prestiż :D
Chociaż widziałem aukcję Hani 321 z tytułem.KARABIN SNAJPERSKI :D :D
No a ta odległoś od lunety to fakt.wzorowa jest :)
Ale patrząc z drugiej strony to ciekawa dosyć konstrukcja jest :?:

[ Dodano: Nie 10 Cze, 2007 16:41 ]
chodzi o to, że bierzesz ją bo jest w walizce i czujesz się jak Wasilij Zajcew
No i se lufe możesz dokręcić jak zawodowiec,A jaka prędkość poczatkowa,Nawet Harry odpada :zdziwko:
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Kanox
Posty: 98
Rejestracja: 11 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kanox »

Się ludziska naczytają opisów, naoglądają filmów i będą chodzić z tymi walizkami po mieście, a potem szybko w krzaczki albo na dach, dokręcamy lufę, i pach w istotki żyjące. Idealne narzędzie dla skrytobujców ehh :maruda: Czy mi się wydaje czy najwięcej wypadków, postrzeleń ludzi i zwierząt dzieje się za "pomocą" chińskich wynalazków, kupowanych na bazarkach itp. Normalnie ręce i inne części ciała opadają...
Hatsan 80 STG + zastaw Alchemika + 1kg nakrętek ;)
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Czy mi się wydaje czy najwięcej wypadków, postrzeleń ludzi i zwierząt dzieje się za "pomocą" chińskich wynalazków
Takie przypadki to raczej nie kwestia sprzetu tylko ludzkiej wyobrazni a raczej jej braku lub nadmiaru,pozatym same opisy sprzetu typu"snajper,karabinek snajperski albo wyborowy" robią poprostu swoje i może działają na dość osłabiona psychę niektórych niewyżytych killerów podwórkowych ale to raczej juz inny temat.

Mnie jednak ciekawi ta konsrukcja mimo że z wyglądu można powiedzieć że nie nadaje się do strzelania dla człowieka o normalnej anatomii ciała :) to coś w niej jest.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Obrazek

Kałacha to mi w zadnym calu nie przypomina, ale badziewiem pachnie na odległość. Ciekawe czy też obcina palce przy ładowaniu jak wiele innych chinek? W zeszłym roku widziałem to w sklepie sportowym w Puławach, nazywało sie to KASU AR 10. W komplecie była co prawda lunetka, srut i tarcze ale nie było tego eleganckiego etui.Sprzedawca nie wiedział ze odkreca sie lufe. Opis z kolba.pl mocno przekoloryzowany - spust metalowy to kwałek profilownej blachy, predkość wylotowa to ok.160-180 m/s. ;)
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Tia badziewiem pachnie ostro.Najbardziej ciekawi mnie mechanizm spustu w przedniej cześci cylindra,Jak to działa że zaczep tłoka chyba jest z tyłu a spust z przodu?
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Marcin o ile mi wiadomo Haenel'a 321 nie ma może chodziło o 312. Starajcie się nie przekręcać nazw i symboli pisząc o sprzęcie.
Co do QB 57 to sprzęt wręcz "stary" w Czechach sprzedawany już chyba od dwóch lat oparty na B3-3 dobrze u nas znanym na rynku kałachem wiatrówką.
Tu macie link do producenta.
http://www.china-airrifle.cn/newEbiz1/E ... ea255a127a
A żeby wam dolać oliwy do ognia :D to jeszcze prawie M16 w wersji wiatrówkowej :D
http://www.china-airrifle.cn/newEbiz1/E ... 795711dc24
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Marcin o ile mi wiadomo Haenel'a 321 nie ma może chodziło o 312. Starajcie się nie przekręcać nazw i symboli pisząc o sprzęcie.
Oczywiście że to był 312.Bardzo przepraszam za niewłasiwe ruchy po klawiaturze :)
jakoś tak wyszło.Sorki.

A to coś ala M16 normalnie rewelka,jak ktoś to sprowadzi do kraju naszego to zarobi krocie na ludzkiej głupocie :) nawet sie rymneło :)
Tak czy owak wie ktos jak wyglada mechanizm w takich cudach,tzn spust,w jaki sposób zwalnia zaczep tłoka po drugiej stronie cylindra.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Myślę ,że tłok jest zaczepiany z przodu czyli w czole zaraz za uszczelką tak jak w większości pistoletów sprężynowych.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

- opór spustu: 10~30N
Odpada :evil:
Awatar użytkownika
Kanox
Posty: 98
Rejestracja: 11 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kanox »

Bardziej toto przypomina marker paintbolowy niż wiatrówke, ciekawe o co oprze się policzek przy strzelaniu z optyki, cylinder :?: , praktyczny to on napewno nie jest ale no właśnie i tak mase ludzi go kupi :zdziwko: . Co do spustu to może mieć taki długi pręt albo płaskowniczek prowadzący na koniec karabinka, mój brat tak mial w karabinku na kulki, spust był z tyłu a zaczep tłoczka 20 cm na przedzie :zdziwko:
Hatsan 80 STG + zastaw Alchemika + 1kg nakrętek ;)
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Tak przy okazjii to zbieram informacje na temat takich wynalazków.Kto czytał niektóre moje posty wie ze mam walnięte pomysły :) Chodzi mi po głowie narazie teoretycznie budowa własnego sprzętu.Swita mi cos takiego aby cylider podwiesić pod lufę a ruch tłoka ma byc do tyłu czyli cos w rodzaju IŻ 60 tylko z odwróconym cylindrem i najwiekszy problem stanowi rozwiazanie spustu tak aby zwalniał zaczep tłoka umieszczony w tylnej cześci będąc zamontowanym z przodu i to jeszcze w druga stronę :) ale namieszałem.
Ma ktoś może jakieś linki do stron z takimi lub podobnymi konstrukcjami,jakieś rysunki, fotki albo jakieś koncepcje lub pomysły. :hm:
Co do tego QB to jest koszmarny,pewnie działa tak samo jak wygląda co by mnie wcale nie zdziwiło.Ciekawe czy ktoś go kupi i sie jescze nim pochwali. :?: :zdziwko:
Ale mimo wszysto uważam że to dość nietypowa i przede wszystkim odważna konstrukcja nawet jak na chinoli :) i robi wrażenie,szkoda tylko że ...niemiłe :D
Old Indian Never Die
ODPOWIEDZ