Obrazek

Hatan 85 czy slavia 634 ?

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
Tomasz76
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2007, 9:39
Lokalizacja: Zawiercie

Hatan 85 czy slavia 634 ?

Post autor: Tomasz76 »

Witam
jestem na etapie wymiany karabinka na inny(nie koniecznie nowy) po przeczytaniu kilkudziesięciu tematów o hatsanie model 85 wydał mi się odpowiedni dla mnie , bo skoro 55-70-80-90 to to samo a sam posiadam obecnie H55 ale GL to nie chciałbym kupować tego samego zwłaszcza że spust w tym modelu (przynajmniej u mnie) woła o pomstę do nieba. Wyczytałem iż właśnie model 85 ma wprowadzonych najwięcej modyfikacji ale nie mam możliwości go "omacać" na żywo aby sprawdzić czy zwłaszcza spust jest juz metalowy(język) i jego praca taka jak powinna być. Co do slavi 634 to wiem też że nie jest to na pewno ideał ale spust w niej pracuje w porównaniu do hatsana rewelacyjnie.
Chciałbym poznać jakieś obiektywne opinie a nie że slavia jest be.(pomijam różnicę cen karabinków)
AirArms MPR-FT
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

sorrki nie doradze ale czytajac wiele razy o spuście musze powiedzieć że ja ze swojego w H55 jestem zadowolony; zwróciłem na niego uwagę juz przy pierwszym strzelaniu i mile mnie zaskoczył, jak dla mnie ściąga się bardzo dobrze a porównuję z Gamo CF-20

pozdrawiam
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Miałem Hatsana 55 po przeróbkach, mam Slavię 634 z wymienioną prowadnicą i według mnie jest o niebo lepsza od Harrego. Jak dla mnie wybór byłby w tym momencie prosty.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Slavia 634 - muszę kiedyś spróbować, choć osobiście lubię silniejsze karabinki
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
Tomasz76
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2007, 9:39
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Tomasz76 »

zapomniałem napisać ale chodzi mi o celność a nie moc, nie będę celował w stodołę tylko w kapsle powiedzmy. Z mocy juz "wyrosłem" na początku mnie to bawiło teraz już zdecydowanie nie. potrzebuję karabinka celnego który pozwala na pozostawienie kilku dziurek w 10 na tarczy z odległości 15-50 m.
AirArms MPR-FT
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Jeśli slavie to 631, choć lepiej coś wyżej jeśli 50m.
niewiele droższe HW30 :) na 50m malina, ale bez wiatru.
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Zostałeś już "pozytywnie zarażony" więc nie stój w miejscu. Jeżeli cena nie jest tak wielkim problemem to z tych dwóch dmuchawek które wymieniłeś bezapelacyjnie slavia 634. Spust to tylko jeden z czynników przemawiających na korzyść slavki jak zakupisz to zrozumiesz. Pamiętaj tylko o wymianie prowadnicy i przesmarowaniu. Miałem i harrego i slavkę i w 100% zgadzam się z Krystianem. A jeżeli chodzi o moc to różnice nie są aż tak duże, mój charry po wszystkich przeróbkach miał 238m/s a slavka 228m/s a różnica w celności jest na prawdę spora w dużym stopniu dzięki spustowi i jakości wykonania lufy.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Zdecydowanie Slavka. Jesli myslisz o nowej, ktora chodzi gdzies kolo 500zl, to moze poszukaj i wyhcaczysz HW50S uzywke (pomecz na iwebie Senia i Andrzeja K., znajomy tak kupil (chyba dal cos okolo 600zl).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Tomasz76
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2007, 9:39
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Tomasz76 »

więc chyba jednak bedzie slavcia, jak ostatnio na forum wyczytałem ze ktos kupił "Heńka" i oddał go do wymiany lufy od... slavi to nie mam więcej pytań. Zresztą do hatsana będzie trzeba sporo dołozyć po zakupie wiec tanoi wyjdzie drogo.
Na hw50 raczej nie licze bo czytałem o niej na forum i to tak ni w gruchę ni w pietruchę jest chyba lepiej już pózniej dozbierać na 97.
A tak poza tematem to kurczę korci mnie TX200 MK3 tylko to 2 i pół razy taka slavia przynajmniej, ale apetyt jest.
AirArms MPR-FT
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Tomasz76 pisze:"Heńka"
:wow: ;DD
Jestem pod wrażeniem Twojej inwencji twórczej ;)
Awatar użytkownika
Tomasz76
Posty: 28
Rejestracja: 29 kwie 2007, 9:39
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Tomasz76 »

he, he tak mi się z rozpędu napisało.
Jak dobrze pójdzie to jutro dojdzie do tranzakcji i kupię slavcie, bo mojego Harego sprzedałem dzisiaj nawet nie wiedziałem że takie zainteresowanie będzie no ale nie zapeszam.
AirArms MPR-FT
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jak chcesz celniej popykać to zdecydowanie Slavia. A to dzięki różnicy w budowie spustu i poprawnej lufie - tu porównuję do Hatsana.
Energie wylotowe praktycznie takie same (mowa o 634). Oczywiście można wysilić konstrukcję, tylko człowiek się potem dziwi, że trafić nie może ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Logan

Post autor: Logan »

W sklepie M.K. Szuster S634 kosztuje 450. Jeśli nie masz sklepu pod ręką, a pewnie nie masz to możesz wysłać mi kasę a kupię Ci i wyślę Ci przesyłką ubezpieczoną. 450 + jakieś 25 PLN przesyłka. Dodatkowo jak będzie w cekausie to mogę wziąć jeszcze od razu prowadnicę i albo zamontować albo wrzucić do pudełka. Prowadniczka to jakieś 30 PLN
Jak coś to daj znać na PW.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Jeżeli kupujesz Slavię to gratuluję! Taki piękny karabinek za taką cenę to naprawdę okazja :)
Dadi
Posty: 55
Rejestracja: 01 sty 2007, 12:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

No No Panowie , jesteśmy na forum poświęconemu Hatsanowi a tu nikt nie poinformował założyciela tematu o możliwościach modyfikacji w/w osobnika .
Ja powiem tak , posiadam jak w podpisie , i jeżeli zmiana karabinka to na pewno nie na kolejną sprężynę .
Pozdrawiam
Był H80 i H70 .... Jest CZ200 i Diana 26 i będzie jeszcze H bo to niezła zabawa .
Zablokowany