Obrazek

Jakim śrutem strzelacie?

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

yamaha_jogr pisze: Aha i jeszcze o tych cudownych śrutach <lol> http://www.allegro.pl/item107197359_sru ... sprze.html
Daruj sobie. Lepiej kupić dobrego browarka. Celności zero i zaora Ci gwint w lufie.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

yamaha_jogr pisze:A co sądzicie o silverpoint na www.vmax2.pl jest. Aha i jeszcze o tych cudownych śrutach <lol> http://www.allegro.pl/item107197359_sru ... sprze.html
Silverpoint jest niezły, ale w mocnych wiatrówkach, kiedyś strzelałem tym śrutem z Gamo Huntera, ze wzmocnioną sprężyną, i efekt był naprawdę imponujący, o ile celność nie jest nadzwyczajna, to siła niszcząca ogromna :] tym drugim śrutem tylko uszkodzisz sobie gwint w lufie, nadaje się on tylko do pistoletów i to najlepiej gładkolufowych. Oglądałem wiatrówkę z której strzelano takim śrutem, wszystkie bruzdy w lufie były zapchane tym plastikiem. Nie radzę. :cry:
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 16
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Patrycja »

Czy ktoś próbował używać śrutu stalowego w osłonie teflonu? np. Walther Prometheus lub Kolter Vektor Power. Podobno teflonowa osłona podnosi energię wylotową, ale nic nie piszą o skupieniu - jak to w reklamach. Jest drogi, ale czy naprawdę dobry?
Awatar użytkownika
Garbol
Posty: 32
Rejestracja: 27 maja 2006, 0:38
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Garbol »

Patrycja pisze:Czy ktoś próbował używać śrutu stalowego w osłonie teflonu? np. Walther Prometheus lub Kolter Vektor Power. Podobno teflonowa osłona podnosi energię wylotową, ale nic nie piszą o skupieniu - jak to w reklamach. Jest drogi, ale czy naprawdę dobry?
Omijać taki śrut szerokim łukiem!

to sie bardziej nadaje jako zatyczka do uszu niż do strzelania, z używania tego śrutu nic dobrego dla wiatrówki nie wyniknie.
Status: Amator
Karabinek: Hatsan mod 90 S 4,5mm
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Oli »

Generalnie to wygląda tak, ze najlepiej stzrelać tradycyjnym ołowianym śrutem.
Wszystkie inne można potraktowac jako ciekawostki i efekt fantazji producenta.
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Patrycja pisze:Czy ktoś próbował używać śrutu stalowego w osłonie teflonu? np. Walther Prometheus lub Kolter Vektor Power. Podobno teflonowa osłona podnosi energię wylotową, ale nic nie piszą o skupieniu - jak to w reklamach. Jest drogi, ale czy naprawdę dobry?
Najlepszy śrut do każdego karabinka to śrut ołowiany (z domieszką utwardzacza). Wszystkie inne wynalazki to dobry sposób, by zepsuć karabinek...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Co do szkodliwości używania stalowych srutów jestem przekonany-tak jak pisze kolega Wierzbin.
Jednak kiedyś strzelałem z tych śrutów i muszę przyznać, że przebijalność jest ogromna-potrafi z 40 m przebijać na wylot (dwie ścianki) metalowe puszki po farbie. Z 10 m przestrzeliwuje garnek z grubej, nierdzewnej blachy (trudną ją gwoździem i młotkiem przebić).
Celność jest też dobra-porównywalna ze śrutami H&N. Tylko pozostaje ta kwestia niszczenia lufy-raczej polecane do luf bez gwintu.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Patrycja pisze:Czy ktoś próbował używać śrutu stalowego w osłonie teflonu? np. Walther Prometheus lub Kolter Vektor Power. Podobno teflonowa osłona podnosi energię wylotową, ale nic nie piszą o skupieniu - jak to w reklamach. Jest drogi, ale czy naprawdę dobry?
Strzelałem z takiego śrutu z pistoletu gładkolufowego i spisywał się całkiem całkiem, ale do wiatrówki się nie nadaje, szczególnie gwintowanej, widziałem jak u kolegi po około 100szt. takiego śtutu w lufie wiatrówki w bruzdach gwintu został plastik ze śrutu, musiał naprawdę się nagimnastykować żeby ty usunąć. Nie polecam.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Mam propozycję, a może by tak zrobić małą ankietę z jakiego śrutu najczęściej strzelamy? :lol:
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
yamaha_jogr
Posty: 53
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:24
Lokalizacja: Spod Żywca :]

Post autor: yamaha_jogr »

Pablo pisze:Mam propozycję, a może by tak zrobić małą ankietę z jakiego śrutu najczęściej strzelamy? :lol:
Hmm. Ale chyba każdy inny model wiatrówki "lubi" inne śruty.
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

yamaha_jogr pisze:
Pablo pisze:Mam propozycję, a może by tak zrobić małą ankietę z jakiego śrutu najczęściej strzelamy? :lol:
Hmm. Ale chyba każdy inny model wiatrówki "lubi" inne śruty.
No właśnie chodzi o porównanie jaki śrut jest najbardziej lubią nasze wiatrówki, taka podpowiedź dla początkujących "Hatsanowców"
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
U mnie, moje hatsany 100-stary i nowy typ tłoków najlepiej strzelają (po wielu, wielu) próbach z takich oto śrutów.
Obrazek
Wszystkie w kalibrze 4,51
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

U mnie prawie dokładnie to samo, tylko zamiast Premiera mam H&N Baracuda, praktycznie to samo, nawet waga ta sama, 10,49 grain, i też wszystkie cal. 4,51, próbowałem 4,52, ale to już było za dużo.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2006, 21:48 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Najlepszy śrut to jak by nie było JSB Exact. Cena do jakości i celności najlepsza. Praktycznie zawody strzelają wyłącznie (z wyjątkami H&N) z JSB.
Na bron.iweb kolega Grisha i Ravkil są "dystrybutorami" tego dobrodziejstwa.
Polecam.

A kaliber to tylko kwestia lufy. Najlepiej sprawdzić na swojej :) i wybrać ten o najmniejszym skupieniu.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Yavol
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwie 2006, 19:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Yavol »

a tak przy okazji to mam pytanie odnośnie śrutów z płaskim(zaokrąglonym) czubkiem a ostrym, a mianowicie czygeneralnie sprawują się podobnie?!
H70 + Hoganowy zestawik
ODPOWIEDZ