Obrazek

Wyniki strzelań - Darek

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Wyniki strzelań - Darek

Post autor: Darek »

Darek pisze:WITAM
Dziś strzelałem na 30 i 40 m śrut tomitex płaski gładki.
Pozycja siedząca podparta o kolana , spory wiaterek .
[url=http://images20.fotosik.pl/116/e20b47883ec9b65bm.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images20.fotosik.pl/116/968d147bc1d8bfadm.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images20.fotosik.pl/116/179a8d6cee15a2cfm.jpg]Obrazek[/URL]
Karabinek z tłoczkiem zapewne to nie test karabinka a strzelca
Proszę o ocenę .
Witam
Zapomniałem napisać tarcze na 40 m to 14x14 a na 30m 10x10 .
Wynik wiem, że może być jeszcze lepszy, po prostu się to czuje a ja ostatnio tylko majstrowałem i nie znam jeszcze karabinka.wiatr też mi przeszkadzał, no ale do puszek chyba mogę strzelać bez obciachu .
Ostatnio zmieniony 12 mar 2007, 22:53 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Darku, nie zrozumiałeś mnie do końca, wynik jest bardzo dobry, jednak gdybyś postrzelal z lepszego śrutu i z podpórki to wtedy wynik byłby duużo lepszy, w tym momencie poznajesz możliwości karabinka i wiesz do jakiego możesz wyniku dążyć. Już nie mogę się doczekać jak zamontuję Twój system u siebie :D Strzelcem jestem słabym dlatego pierwsze co zrobię to strzelanie z baardzo stabilnej pozycji, moją rolą będzie tylko nacisnąć spust :lol:
Trzeba też pomierzyć na chrono stabilność strzałów na Twoim systemie, postaram się to wykonać w najbliższym czasie.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dobrze Cię zrozumiałem i wcale się nie smucę, jak na moje umiejętności to i tak nieźle.Więc napisałem, że do puszek mogę walić.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Darek, masz niezłe wyniki, lepsze na pewno od moich. Z tego co pamiętam masz Alchemikowy spust, ciekawy jestem czy poprawiło to twoje wyniki. Ja niestety mam oryginalny hatsanowski, podszlifowałem go i nasmarowałem, ale nadal jest kiepski.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Spust mam alchemika, ale nie cały.Złożyłem go pół na pół z oryginalnym i wymieniłem na inne sprężynki.Lufę też mam od slavki z tłumikiem made in HOGAN .A wynik taki mi się udał. Po wszystkich przeróbkach teraz musze odnowa uczyć się strzelać mam nadzieje, że będzie lepiej, ale to nic pewnego.
A cha mam pytanie, dlaczego nawet na dalsze odległości strzelam celniej z minimalnym powiększeniem? Czy to przyzwyczajenie?
Strzelałem z 3 krotnym powiększeniem .
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Musiałbym podumać, ale czy to nie jest paralaksa większa na większych powiększeniach?
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Też wymieniłem lufę u Hogana na LW + jego tłumik. Na celność samego karabinka nie narzekam. Mam problem ze spustem. Czasem potrafi wypalić ułamek sekundy za wcześnie lub za późno. Gdybym miał bardziej miękki i dwustopniowy wyniki poprawiłyby się (tak myślę), chociaż moje umiejętności pozostawiają wiele do życzenia. A tak zupełnie a propos słonia, to ostatnio wyciągnąłem osłonę PET i zauważyłem, że bez niej karabinek ma jakby większe drgania, o metalicznym dźwięku trącej sprężyny o tłok nie wspomnę.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 170
Rejestracja: 08 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: Parczew

Post autor: patrykt7 »

sofronov pisze:A tak zupełnie a propos słonia, to ostatnio wyciągnąłem osłonę PET i zauważyłem, że bez niej karabinek ma jakby większe drgania, o metalicznym dźwięku trącej sprężyny o tłok nie wspomnę.
Co to za osłona? :hm:
Hatsan 55 STG SH COMBO - Tuning
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Patrykt7! masz tu:
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php ... %B3ona+pet
Na stronie u góry jest lupa, która wyszukuje jak google. Nie używaj kolegów do wyszukiwania!
Ostatnio zmieniony 11 mar 2007, 22:56 przez jigt, łącznie zmieniany 1 raz.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

To osłona wykonana z kawałka plastikowej butelki, włożona do środka tłoka, osłaniająca sprężynę od tłoka. Dużo osób twierdzi, że w hatsanach z nowym tłokiem jest niepotrzebna. Ja mam inne zdanie. Mam sprężynę Hogana, która ma nieco większą średnicę od oryginalnej, dzięki zastosowaniu PETa do minimum zmniejszyły się luzy między sprężyną i tłokiem, wyeliminowało to też tarcie metal o metal. Na tłoku mam jeszcze pierścień ślizgowy eliminujący tarcie metal-metal między tłokiem i cylindrem.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

WITAJ
Ja też stosowałem peta, ale z otevą nie dawało rady za ciasno mi wchodziła i po krótkim czasie rwała się.A na serwisowej chodziło ładnie. Marcin no to mamy prawie identyczne karabinki tylko inne lufy i spusty.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Przy nowym tłoku, bez szczeliny, osłona PET ma znaczenie wygłuszające. Sprawdza sie w tej roli.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

Darek jesteś trochę zbyt skromny. Jest jeszcze co najmniej jedna zasadnicza różnica. Rewelacyjnie wydłubałeś łoże, z tego co pamiętam to nawet dwa, może więcej? Pełen szacunek.
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
ODPOWIEDZ