Obrazek

Kral Arms Puncher knight Nemesis

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dareckipl100
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2024, 17:37

Kral Arms Puncher knight Nemesis

Post autor: Dareckipl100 »

Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem wyzej wymienionego Krala moje pytanie co mozna poprawic zeby wzrosla moc nie powyzej 17J ostatnio sprawdzalem na chrono bylo 15,2J czy mozna nieznacznie podniesc do 17J moze ktos mial jakiegos Krala i moze cos podpowiedziec
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6443
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kral Arms Puncher knight Nemesis

Post autor: Qbuś »

:hm: To działa "trochę inaczej", mówiłem ale chyba nie do końca zrozumiałeś :) . Na innym śrucie energia będzie inna 8) .
Energię kinetyczną Ek wyrażamy wzorem Ek= (mV2)/2, gdzie m to masa a V to prędkość.
Energia kinetyczna zależy od masy i kwadratu prędkości ciała
Im ciało jest cięższe i im prędkość, z którą się porusza jest większa tym większa będzie energia kinetyczna
Oprócz tego, każdy rodzaj śrutu ma inny "poślizg" (opór) w lufie a to też ma znaczenie.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 152
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Kral Arms Puncher knight Nemesis

Post autor: Urko »

To i tak masz nieźle :up: Te karabinki zwykle są sprzedawane w kompletach z dwiema lufami. Jeśli się trafi na taki z wyregulowanym limitem na grubszej lufie czyli kalibru 5,5 (bo 6,35 jest chyba raczej rzadki) na 4,5 wtedy może być ok 12J.

Polskie wersje wiatrówek Kral mają zwykle w zaworze strzałowym taki dławik, który różni ludzie później sobie próbują rozwiercać. Czasami psując przy okazji cały zawór... :down:

Obrazek

Poza tym dla dokładniejszej regulacji chyba bywa skracana sprężyna zbijaka. Nie jestem tego pewny, ale faktem jest, że sprężyny w fabrycznych wiatrówkach bywają różne. Od 18 do 20 zwoi i ok 67 do 74mm długości.

Tak na marginesie, teoretycznie przy tej sprężynie jest regulacja... ;)

Obrazek

PS. Tu jest trochę mojego majsterkowania : https://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.ph ... 74#p162374
Awatar użytkownika
Dareckipl100
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2024, 17:37

Re: Kral Arms Puncher knight Nemesis

Post autor: Dareckipl100 »

Dzieki za odpowiedz poczytam z ciekawoscia pozdrawiam
ODPOWIEDZ