Obrazek

Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SzybkiJanusz
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2024, 9:30

Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: SzybkiJanusz »

Witam
Szukam nowej watówki długiej w cenie do 1000 zł bez lunety lub do 1500 zł z lunetą. Ogólne wymagania to:
1. przyzwoita celność jak na ten przedział cenowy na dystansie 20 - 30 metrów, może i dalsze ale w przypadku 5,5 mm to wiadomo jak jest,
2. sprężynowa, łamana, kaliber śrutu 5,5 mm, mam już 4.5 mm, chcę spróbować większego kalibru i jestem świadomy wad tego rozwiązania,
3. wiatrówka sprężynowa, łamana, (myślę, że sprężyna gazowa odpada bo czytałem, że traci szczelność i wiatrówka jest do wyrzucenia ale może się mylę?)
4. co do marki to zdaję się na Wasze doświadczenie, miałem w rękach Hatsan-a (bo kilka osób polecało, nie wiem dlaczego) ale jakość pozostawia wiele do życzenia i podobno wiatrówki tej marki niszczą optykę na nich zamontowaną,
5. co do mocy by było poprawnie czyli pewnie w granicach 15,5 - 17J,
6. cele sportowo treningowe.

W przypadku propozycji wiatrówek bez lunety proszę o propozycję lunety do danego modelu.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: rokasa58 »

Mogę polecić Cometę. Na pewno lepszy stosunek ceny do jakości,niż Hatsan. Początek roku,to u nas bryndza ale w Balistasie są.
https://www.balistas.pl/cometa-fenix-400-55mm
Awatar użytkownika
SzybkiJanusz
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2024, 9:30

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: SzybkiJanusz »

rokasa58 pisze: 09 sty 2024, 16:56 Mogę polecić Cometę. Na pewno lepszy stosunek ceny do jakości,niż Hatsan. Początek roku,to u nas bryndza ale w Balistasie są.
https://www.balistas.pl/cometa-fenix-400-55mm
Ciekawy model. Niestety z opisu wynika, że przekracza dozwoloną moc 17J (ma 24J). W jakim okresie jest największy wybór modeli i kiedy ceny są najbardziej atrakcyjne?
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: rokasa58 »

SzybkiJanusz pisze: 10 sty 2024, 7:58
rokasa58 pisze: 09 sty 2024, 16:56 Mogę polecić Cometę. Na pewno lepszy stosunek ceny do jakości,niż Hatsan. Początek roku,to u nas bryndza ale w Balistasie są.
https://www.balistas.pl/cometa-fenix-400-55mm
Ciekawy model. Niestety z opisu wynika, że przekracza dozwoloną moc 17J (ma 24J). W jakim okresie jest największy wybór modeli i kiedy ceny są najbardziej atrakcyjne?
Jak kupisz ze zwykłą sprężyną,to wystarczy ją skrócić. U nas są w aro-bron w limicie. Wiatrówka jest fajna,miałem tylko obawy co do uszczelek,bo nigdzie oprócz GB ich nie ma. Zadzwoniłem ostatnio do Nich z zapytaniem o te rzeczy,to dostałem odpowiedź,że na potrzeby serwisu są.
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: Urko »

Ja części do Comety kupowałem tutaj:

https://europeairguns.com/es/repuestos/ ... os-cometa/

Drobne rzeczy wysyłają zwykłą pocztą, więc względnie tanio, tylko czasami trochę ciężko się dogadać... ;)

A to jest chyba (jeśli nie pomylili symbolu) uszczelka do Feniksa:

https://europeairguns.com/es/repuestos- ... e-embolo-1
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: rokasa58 »

Urko pisze: 10 sty 2024, 19:04 Ja części do Comety kupowałem tutaj:
:up:
Awatar użytkownika
SzybkiJanusz
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2024, 9:30

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: SzybkiJanusz »

Dzięki za propozycję. Niestety nie jestem na tyle biegły by kupić wiatrówkę i ją przerabiać by dostosować do polskich przepisów. Wolę coś gotowego z polskiego sklepu.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: rokasa58 »

SzybkiJanusz pisze: 11 sty 2024, 8:48 Dzięki za propozycję. Niestety nie jestem na tyle biegły by kupić wiatrówkę i ją przerabiać by dostosować do polskich przepisów. Wolę coś gotowego z polskiego sklepu.
Są w polskich sklepach,tylko w 4,5.Zerówkę i zejście do naszego limitu wykonam gratis,ostatnio mam dużo wolnego ;)
A tutaj świeży temat z beżu,co by nie wtopić.
https://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=208412
Awatar użytkownika
SzybkiJanusz
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2024, 9:30

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: SzybkiJanusz »

Nie myślałem, że z wyborem wiatrówki jest taki problem.
Zastanawiam się czy lepszym wyborem jest kupić nową wiatrówkę i jej używać czy trzeba by ktoś ogarnięty zrobił przegląd zerowy i ustawił ją by strzelała poprawnie w limicie czyli jej energia oscylowała w zakresie 15-17J?
Jeśli druga opcja jest lepsza to czy jest jakiś polski sensowny sklep online, który doprowadzi wiatrówkę do poprawnego stanu przed wysłaniem do mnie? Zdaję sobie sprawę z tego że pewnie będzie trzeba dopłacić za usługę.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: kamazek »

serwiswiatrowy.pl
superwiatrowki.pl
inne sobie możesz sam wyguglować :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
SzybkiJanusz
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2024, 9:30

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: SzybkiJanusz »

kamazek pisze: 16 sty 2024, 17:35 serwiswiatrowy.pl
superwiatrowki.pl
inne sobie możesz sam wyguglować :)
Dzięki za linki ze sprawdzonymi serwisami. Wiem że mogę wygooglować ale chodzi mi o sprawdzone serwisy a wyszukiwarce mogę trafić na "fachowca", który zamiast polepszyć to pogorszy sprawę.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: rokasa58 »

WST Słoniu, znajdziesz fb. Ciekawe co odpowiedzą na beżu :lol:
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: kamazek »

A co tradycyjnie odpowiedzą na beżu ? ... "poniżej HW nie kupuj" :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Marcin199
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2024, 15:48

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: Marcin199 »

Ważne, żebyś się nie skupiał tylko na marce. Hatsan może i się nie popisał, ale to nie znaczy, że inne firmy mają tak samo. Sprawdź konkretne modele, poczytaj, posłuchaj co inni strzelcy mają do powiedzenia.

Celność to klucz, ale i zasięg też. No i moc, ale bez przesady, nie chcemy przecież wystrzeliwać saren przez okno.

Sprężynowa czy łamana? Tutaj zależy, czy wolisz klasyczne podejście czy coś bardziej nowoczesnego. Jak z tym gazem, to zdecydowanie ryzyko.

Co do lunety - jeśli celujesz w celność, to czemu nie. No ale nie zapominaj, że dobra luneta to też trochę wydatek. Obejrzyj sobie różne opcje.
Pozdrawiam, Marcin 😊
Awatar użytkownika
SzybkiJanusz
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2024, 9:30

Re: Wiatrówka 5,5 mm w rozsądnej cenie + celownik optyczny

Post autor: SzybkiJanusz »

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Dotarła do mnie Diana 34 EMS Classic drewno 5,5 mm. W porównaniu do wiatrówki Optima by Hatsan 125 TH 5.5 mm ta Diana to zupełnie inna półka pod każdym względem. Odrzut w porównaniu do Hatsana praktycznie żaden, taki minimalny. Wygląd i jakość wykonania nieporównywalnie lepsza. Celność bardzo dobra, niestety miałem czas sprawdzić tylko na krótkim dystansie. Sprężynę naciąga się bez problemu (w Hatsanie trzeba było użyć dużo więcej siły) a przy strzale jest bardziej cicha. Myślę, że optyka spokojnie na Dianie wytrzyma bo na Hatsanie miałem wrażenie że po kilkunastu strzałach luneta by odpadła ;)
Jestem mega zadowolony.
ODPOWIEDZ