Obrazek

Hatsan 95 SAS QT

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: Mamutowicz »

Doświadczony strzelec to co innego niż początkujący, zwłaszcza gdy nie ma przy nim nikogo kto na bieżąco korygowałby mu błędy..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Maajster
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2022, 21:17

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: Maajster »

Dziękuje wszystkim za odzew i porady.
Dzisiaj postanowiłem postrzelać kupiłem nawet montaż 1częsciowy do lunety bo podobno luneta będzie pewniej siedzieć na swoim miejscu.

Na zdjęciu tarczka jedna z wielu ale chcę pokazać jak to wygląda.
Siedzę sobie strzelam z podparcia pod karabinkiem trzymam rękę stabilna pozycja celuję w środek. Chciałem ustawić lunetę na 15okolo metrów, no i walę po prawej. Ok to korekta na wieżach 2 kliki w lewo i jeden klik w dół. Strzelam dalej.... i powoli się jak widać przesuwa ku centrum tarczy.
Aż po ostatnim strzale chciałem kilka razy w to samo miejsce i jak widać leci 3 strzały w górę i kolejne gdzieś w lewo totalnie losowo...
Obrazek

Nie żebym się jakoś śpieszył przy strzelaniu spokojne celowanie bez pośpiechu to nie jest tak że ja jakieś nerwowe ruchy robię przy wciskaniu spustu.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: rokasa58 »

Podjedź jutro do Poznania,ktoś na pewno strzela przy niedzieli w Forcie,albo wyślij ją do mnie,może coś znajdę.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: Mamutowicz »

Maajster pisze: 06 sie 2022, 14:34 [...]
Aż po ostatnim strzale chciałem kilka razy w to samo miejsce i jak widać leci 3 strzały w górę i kolejne gdzieś w lewo totalnie losowo...
[...]

Nie żebym się jakoś śpieszył przy strzelaniu spokojne celowanie bez pośpiechu to nie jest tak że ja jakieś nerwowe ruchy robię przy wciskaniu spustu.
1. Przestań strzelać z lunetą do tej wielgachnej czarnej kropy bo to nie pomaga. Strzelaj do małej kropki albo dziurki po śrucie.To po pierwsze.
2. Ta zmiana punktu skupienia to po kolejnych klikach na lunecie czy ot tak - sama z siebie?
3. Niekoniecznie musi być zła praca na spuście - może też być złe złożenie do lunety. - Na jakich ustawieniach strzelasz? Powiększenie? AO?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Maajster
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2022, 21:17

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: Maajster »

Mamutowicz pisze: 07 sie 2022, 7:57
1. Przestań strzelać z lunetą do tej wielgachnej czarnej kropy bo to nie pomaga. Strzelaj do małej kropki albo dziurki po śrucie.To po pierwsze.
2. Ta zmiana punktu skupienia to po kolejnych klikach na lunecie czy ot tak - sama z siebie?
3. Niekoniecznie musi być zła praca na spuście - może też być złe złożenie do lunety. - Na jakich ustawieniach strzelasz? Powiększenie? AO?
1. Celuję w białą kropkę na środku tarczy, kupiłem je dawno temu i chce je zużyć do końca już mi niewiele ich zostało a krzyż celowniczy nie zasłania mi tej kropki więc widzę gdzie celuje.

2 Ta zmiana skupienia tak sama z siebie, widać jak powoli po korektach na wieżyczkach śrut przesuwa się ku środkowi tam gdzie celuję i nagle takie odstrzały się robią...

3 powiększenie 9x paralaksa 45ft to okolo 13.71 metra
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: Mamutowicz »

To daj ten karabinek komuś do sprawdzenia z lunetą.
PS. Ad pt2. Czy po przeskoku strzela w to samo miejsce cały czas czy wraca do poprzedniego?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Maajster
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2022, 21:17

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: Maajster »

wraca po kilku strzałach z powrotem. Są to poprostu jakieś dziwne odskoki na 10 strzałów zdarzy się 3-4 gdzieś totalnie losowo i potem lecą tam gdzie celuje. Luneta ta pierwsza bsa za 250zl oddałem na gwarancję żeby sprawdzili czy wszystko w porzadku. Po tygodniu odesłali że reklamacja bezzasadna bo wszystko jest git. W miedzy czasie dokupiłem lunete hawke Fast Mount 3-9x40 AO Mil nową i problem jest ten sam. Czy śrut od tylniej strony musi być zawsze idealnie okrągły czy jak jest lekko zgnieciony to ma to duży wpływ na celność?
No i nie mam komu dać do sprawdzenia w okolicy nikogo nie znam kto by strzelał ani nawet rusznikarza.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: Qbuś »

Maajster pisze: 07 sie 2022, 16:12 Czy śrut od tylniej strony musi być zawsze idealnie okrągły czy jak jest lekko zgnieciony to ma to duży wpływ na celność?
:hm: Dużego wpływu na celność nie ma, tyle ile widać na tarczy :P . Exact jest bardzo miękki i podatny na zniekształcenia , popróbuj jakiegoś twardszego.
Ps. 25 metrów to już jest spory dystans dla niedoświadczonego strzelca, zmniejsz do 10 metrów i powiększenie w lunecie na 3-4 lub z "otwartych". Druga sprawa to.....Ciężko na odległość coś zdiagnozować, doradzić itd... :?
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: kamazek »

:hm: Skoro nie masz nikogo doświadczonego w okolicy, kto by przestrzelał Hatsana, to może spróbuj skontaktować się z Eresem, od którego kupiłeś wiatrówkę :)
Wyjaśnij mu na spokojnie swoje wątpliwości, wiatrówka jest w końcu na gwarancji.
Eres to spoko gość, swojego czasu strzelał HFT, więc powinien ci pomóc, w ostateczności wyślesz do niego sprzęt na testy.

Ja bym jednak najpierw sprawdził karabinek bez lunety, na otwartych, zaczynając od 10 m.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: Mamutowicz »

Qbuś pisze: 07 sie 2022, 16:41 [...]
Ps. 25 metrów to już jest spory dystans dla niedoświadczonego strzelca, zmniejsz do 10 metrów i powiększenie w lunecie na 3-4 lub z "otwartych".[...]
kamazek pisze: 07 sie 2022, 17:39 [...]
Ja bym jednak najpierw sprawdził karabinek bez lunety, na otwartych, zaczynając od 10 m.
A tutaj byli? :hm:
viewtopic.php?p=236820#p236820
Daleko kopać nie trzeba.. przeca to.. poprzednia strona.. :lol:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: kamazek »

Mamut się pyta:
Mamutowicz pisze: 07 sie 2022, 20:25
A tutaj byli? :hm:
A ja uważam, że :

https://www.youtube.com/watch?v=yIzFJNIk9xg

oraz

https://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqaoP9Y

:lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hatsan 95 SAS QT

Post autor: rokasa58 »

Co mi jeszcze wpadło do głowy,to może źle trzymasz karabinek,spróbuj tak jak na filmie,jeśli nie,to odeślij i nie wracaj do tej marki.
https://youtu.be/53HrtW5vlhY
ODPOWIEDZ