Obrazek

Dan Wesson upgrade ;)

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Dan Wesson upgrade ;)

Post autor: kamazek »

Jak już się wcześniej chwaliłem w temacie "Nasze zabawki ASG", posiadam w kolekcji replikę rewolweru Dan Wesson z lufą 2,5 cala na co2.

Obrazek

Kupiona jako używka w super stanie, razem z 18 łuskami, do których wciskamy po jednej kuleczce ASG.

Ponieważ okazała się całkiem celną i mocną bestią, pomimo króciutkiej lufki i braku systemu Hop Up, postanowiłem troszku ją podrasować :P

Najpierw oczywiście tjuning mocowy :hihi: , czyli dołożenie śrubki M5 z nakrętką pod sprężynkę kurka
(jest o tym masa tutoriali w sieci, więc nie będę się powtarzać)

Obrazek

Efpeesów przybyło, z ok.400 na 420-440, w zależności od podkręcenia śrubki.

Potem dorobiłem nową lufę wewnętrzną, z mosiądzu.
Oryginalna jest z aluminium, a to nie jest za trwały materiał i wcześniej czy później może się "rozkalibrować" lub porysować wewnątrz.

Obrazek

Filozofii wielkiej w tym nie było, luf u mnie pod dostatkiem, wystarczyło tylko dociąć na wymiar, podtoczyć (na wiertarce :lol: ) i obrobić oba końce.

Fakt, różnicy w celności na plus nie zauważyłem, ale wartość repliki wzrosła, przynajmniej na skupie ;)

Ponieważ kulki nie są podkręcane przy strzale, dosyć szybko opadają (używam 0.30 g, bo są w Danku najcelniejsze).

No to dorabiam coś na wzór systemu Hop-Up :)
Prosty, bez regulacji i praktycznie bez ingerencji w konstrukcję repliki, aby można było wrócić do punktu wyjścia, jakby coś nie wyszło.

Nawiercam i nagwintowywuję tulejkę, w której siedzi lufa wewnętrzna, aby ją zablokować.
Wystający łepek śrubki (M3) oszlifowany na wymiar szczeliny w lufie zewnętrznej nie pozwala na obracanie się tulejki z lufą wokół swojej osi.

W mosiężnej lufie wypilnikowywuję dwie szczeliny, jedną na śrubkę, a drugą na wałeczek gumowy wycięty z oringa.
Gumek to właśnie mój hopek, o który ocierając się wylatująca kulka podkręca się i powinna lecieć dłużej w linii poziomej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze testy pokazują, że to działa :spoko:
Kulki 0.30 g lecą zauważalnie dłużej bez opadania, a kulki 0.25 g już mają tendencję do wznoszenia się.

Teraz wystarczy dobrać najlepszą kombinację grubości wałeczka , ciężaru kulek i prędkości :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dan Wesson upgrade ;)

Post autor: Qbuś »

kamazek pisze: 30 maja 2022, 17:37 , a kulki 0.25 g już mają tendencję do wznoszenia się.
I nigdy nie spadną ? :hm:


:lol: :up:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dan Wesson upgrade ;)

Post autor: Robert J »

Super :up:
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
ODPOWIEDZ