Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
jaiek99
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:39

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: jaiek99 »

Witam panowie. Szukam czegoś na początek do 400 złotych. Myślałem nad crosmanem copperhead, ale podobno, że plastikowa muszka i szczerbinka łatwo się niszczą. 400 zł to absolutne maximum.
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: diacon-fox »

jaiek99 pisze: 31 gru 2019, 11:46 Myślałem nad crosmanem copperhead, ale podobno, że plastikowa muszka i szczerbinka łatwo się niszczą. 400 zł to absolutne maximum.
A znalazłeś jakiś interesujący Cię model, który posiada "metalowe" przyrządy celownicze i kosztuje do 400zł?
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Eeemmm... Ale jak że się niszczą..?
Znaczy.. Znam wiele niedociągnięć i problemów z tanimi wiatrówkami, ale przyrządy celownicze to jednak najmniejsze z nich.
Że niby jak się niszczy szczerbinka?
Ściera od paczenia?
Albo muszka.. Chce odlecieć na widok pajonka?
Muszka i szczerbinka w tanich modelach, to najbardziej niezawodne i wytrzymałe przyrządy.
Gorzej z tłokiem, cylindrem, naciągiem i spustem.
No ale skoro budget to 400 to pomyśl nad ... procą?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 64
Rejestracja: 04 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Zalesie

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Januszpelle »

diacon-fox pisze: 31 gru 2019, 15:04
A znalazłeś jakiś interesujący Cię model, który posiada "metalowe" przyrządy celownicze i kosztuje do 400zł?

Na Beżowym jest diopter do kupienia za 350 - 400zł. :-)
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: diacon-fox »

Januszpelle pisze: 31 gru 2019, 17:25
diacon-fox pisze: 31 gru 2019, 15:04
A znalazłeś jakiś interesujący Cię model, który posiada "metalowe" przyrządy celownicze i kosztuje do 400zł?

Na Beżowym jest diopter do kupienia za 350 - 400zł. :-)
Janusz, widziałem ;) jeżeli by kupić ten diopter i podczepić do procy to śmiem twierdzić, że zamkniemy się w ustalonym budżecie :)
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Weźcie jeszcze wyjaśnijcie co to ten Diopter, bo kolega pomyśli że marka karabinka..
DIOPTER GERMANY.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
jaiek99
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:39

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: jaiek99 »

A co panowie sądzicie o tej wiatrówce: https://www.combat.pl/001000666-karabin ... -wiat.html ? Wygląda dosyć fajnie, prędkość nie wygląda na zawyżoną, a na allegro pisało że ma rzekomo 16J, więc licze na jakieś 10, może 12. Problem jest w tym, że jest tylko w dwóch sklepach na internecie, a opinii brak.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Naprawdę jest tylko w dwóch sklepach ? ;)
Wystarczy użyć gugla i proszę :)

https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8

Są nawet filmiki użytkowników.

Podoba ci się to kupuj, to ty będziesz jej używać.
Zrób potem recenzję na forum i wtedy się odniesiemy.

Ale nowy sprężynowy karabinek chińskiej produkcji, za taką kwotę, to na bank typowe strzeladło rekreacyjne.
Cudów nie oczekuj, po prostu dobrze się baw, bo o to w tym chodzi :spoko:
A jak uda ci się kiedyś postrzelać z prawdziwej wiatrówki, to odczujesz różnicę :P

Ale zostaw w spokoju kaliber 5,5 mm !
Nic nie daje w strzelaniu w limicie, masz za to droższy śrut i problem z trajektorią !
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: diacon-fox »

Nie wiem, nie znam się...nie strzelałem, to i wypowiadał się nie będę:) ale jak Ci się podoba to bierz...kto bogatemu zabroni?:)
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
AdrianX
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2020, 17:58

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: AdrianX »

Koledzy chciałbym się zapytać jak wygląda sprawa z jakością karabinków Hw97 oraz tx 200 czy ich wykonanie jest nadal takie same jak kiedyś? Miałem oba karabinki z 10 lat temu i chciałbym któryś kupić ale nie wiem jak teraz wygląda karabinek z obecnej produkcji.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Koval »

Sam nie mam porównania, ale od kolegów, którym te wiatrówki przechodzą przez ręce, wiem, że jakość nie jest ta sama.
Gdy chciałem kupić TX-a i pytałem jednego z nich, sugerował, abym kupił używany starszy egzemplarz i go odnowił z poprawkami. Nie dość, że wychodziło lepiej ekonomicznie to i jakościowo. HW97 też ma jakieś stale pojawiające się problemy w nowszych karabinkach z większym przebiegiem.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: foxrysza »

Weź Pan TX , będziesz Pan zadowolony.
Mam HW97 i...
POLECAM TX, (zwłaszcza TX 200 HC 👍)

W moim HW obluzowała się lufą i trza było naprawiać (choć nie był to najnowszy wypust),
poza tym HW nie ma ślizgów (trzeba dorobić)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Ale.. TX strzela bardziej agresywnie i jest bardziej wrażliwy na chwyt. póki się strzela rekreacyjnie to nie ma problemu, ale na zawodach, gdy dochodzą kąty i dziwne postawy, powtarzalność chwytu to podstawa, a wtedy HW97 ma przewagę. Poza tym, lufyHW lepiej tolerują różny śrut, gdzie TX jest bardziej wrażliwy na zmiany.
Mam TXa i mam... zamiar zmienić na LGU.. :) Miał być HW, ale jednak idę w waldemara.
Generalnie HW i LGU strzelają bardziej miękko. Może i mają ciut dłuższy cykl strzału, ale dzięki mniejszej wybredności na chwyt, zyskują przewagę nad TXem.
Oczywiście TX200 to topowy sprzęt i można nim spokojnie wygrywać zawody, o czym nawet ja się przekonałem, ale jego brak wybaczania błędów niestety plasuje go na drugim.. a może nawet na trzecim miejscu (po LGU i HW97)
Doświadczyłem tego na sobie.
Dopóki strzelałem w miarę regularnie, dopóty miałem niezłe wyniki i czasem nawet wygrywałem w sprężynach (malutkie lokalne zawody) gdy jednak z powodu pracy przestałem regularnie trenować, moje wyniki poleciały na łeb - na szyję.
Niedawno, po długiej przerwie miałem okazję postrzelać z HW97 i byłem naprawdę pozytywkownie zaskoczony. Oczywiście to był maxymalnie dopieszczony karabinek ( Steve`a Whiting`a), jednak gdy później wziąłem swojego TXa na tor, miałem problem dorównać wynikiem HW.. Sam karabinek strzela perfekcyjnie. Mój TX ma max rozrzut prędkości +/- 1m/s ( W sumie 2 m/s ) jednak wystarczy mała zmiana pozycji żebym przestał trafiać.
Oczywiście to bardziej świadczy źle o mnie, jako o użytkowniku karabinka, jednak.. gdy strzelałem z HW, brak treningu nie był aż tak widoczny...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
AdrianX
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2020, 17:58

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: AdrianX »

No dobra a weźmy pod uwagę to że kupuję Hw97 lub Tx 200 i wysyłam na full tuning np do Hogana to czy oba karabinki będą mi służyły na lata czy mam się spodziewać jakiś przykrych niespodzianek? Z lufą w Hw97 już wiem że może się coś dziać a jak z TX 200?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Oba będą ci służyły przez lata.
Takie przypadki jak Rycho pisał zdarzają się raz na milion.. Ale Prezes jest w czepku urodzony, więc akurat miał farta.
Ja miałem w TXie obluzowany zaczep tłoka i przez to wahania prędkości ( chłopaki przed MŚami dosłali mi tłok, ale i tak dałem du.. ciała. ) Jednak takie przypadki to jak pisałem - 1 na milion. Nie ma się co tym przejmować, bo skoro mi i Ryśkowi już coś się przydarzyło, to statystycznie rzecz biorąc reszta karabinków z obu stajni będzie spotless przez następne 20 lat.. :)

To, jak ja porównuję TX200, HW97 czy Walthera LGU, to są rozbieżności rzędu 2 - może 3 punkty na karcie zawodniczej, co dla takiego ( ostatnio nawet nie niedzielnego) strzelca jak ja ma znaczenie. Dla ciebie - jeśli nie masz doświadczenia z tymi karabinkami, i tak to nie będzie stanowiło problemu.
Osobiście ( po osobistych doświadczeniach ) wybrałbym HW97 i dał na pełen tuning. Co prawda dla siebie zamawiam LGU, ale jako że wychodzi drożej od tuningowanego HW a pytanie było o wybór pom TX a HW - mój wybór pada na HW97 - za bardziej miękkie działanie.
Oczywiście można pokusić się o taką np tabelkę:
HW97 VS TX200
OSADA :down: :up:
SPUST :up: :up:
STRZAŁ :up: :down:
CELNOŚĆ :up: :up:

... ale oczywiście to tylko moje prywatne odczucia.
Najlepiej, jakbyś spotkał się z ludkami na jakiejś strzelnicy/imprezie/okazji i postrzelał z obu - wtedy najlepiej dobrałbyś taki karabinek, jaki najlepiej ci leży. Jednak obiektywnie patrząc - obydwa karabinki to klasa sama w sobie i we wprawnych rękach obydwa zdobywały Mistrzostwo Świata HFT - więc ciężko obiektywnie stwierdzić czy któryś jest rzeczywiście lepszy.
To bardziej kwestia osobnicza - "Z tego łatwiej mi się trafia."
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ