Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Franz-007 pisze: 13 cze 2019, 16:56 Ale ogólnie gratki :up:, chociaż dla mnie, to sprzęt za bardzo przekombinowany - jednak niewątpliwie piękny.
Dzięki!
Energia się ustabilizowała na poziomie 15,9-16,4J i jak to powiedział wczoraj zięć "fajna maszyna" ,przy okazji trafiając po kolei spinery,co nie zawsze Mu wychodziło z innych sprężyn.








J
janusz22551

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: janusz22551 »

LinaL pisze: 13 cze 2019, 16:29 Ok. A ja od dzisiaj jestem posiadaczem hatsan apachi :lol: . Nowe wersje mają poprawiony spust i możliwość jego regulacji. Sam nie wiem ale leżał mi w ręce lepiej niż 90 i 55. A że tańszy to na śruty zostało i przegląd. Teraz czas na lunetę
A ja jestem zawiedziony :? Cztery strony pisania i... kupiony karabinek poniżej tego, co sugerowali koledzy :hm:
LinaL pisze: 13 cze 2019, 16:29 Nowe wersje mają poprawiony spust i możliwość jego regulacji.
Zapewnił Cię o tym sprzedawca? Spust jest twardy, długi a jedyna regulacja za językiem spustowym kompletnie nic nie daje.
Linal jak zresztą większość z nas, nie lubi uczyć się na cudzych błędach tylko na własnych :hihi: Ale spoko ;) , Baw się dobrze i może złapiesz bakcyla, a wtedy przyjdzie czas na inny sprzęt :spoko:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

A ja się właśnie zastanawiam nad hw97.. :hm:
Jak tylko wyjdę z gipsu muszę sobie sprawić.
Czas sie przekonać jaka Naprawdę jest różnica między nim a TXem.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
LinaL
Posty: 33
Rejestracja: 04 cze 2019, 5:59
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: LinaL »

janusz22551 pisze: 14 cze 2019, 17:39
LinaL pisze: 13 cze 2019, 16:29 Ok. A ja od dzisiaj jestem posiadaczem hatsan apachi :lol: . Nowe wersje mają poprawiony spust i możliwość jego regulacji. Sam nie wiem ale leżał mi w ręce lepiej niż 90 i 55. A że tańszy to na śruty zostało i przegląd. Teraz czas na lunetę
A ja jestem zawiedziony :? Cztery strony pisania i... kupiony karabinek poniżej tego, co sugerowali koledzy :hm:
LinaL pisze: 13 cze 2019, 16:29 Nowe wersje mają poprawiony spust i możliwość jego regulacji.
Zapewnił Cię o tym sprzedawca? Spust jest twardy, długi a jedyna regulacja za językiem spustowym kompletnie nic nie daje.
Linal jak zresztą większość z nas, nie lubi uczyć się na cudzych błędach tylko na własnych :hihi: Ale spoko ;) , Baw się dobrze i może złapiesz bakcyla, a wtedy przyjdzie czas na inny sprzęt :spoko:
Rozmawiałem z Eresem 😀 spust sam sprawdziłem również. No i oczywiście warsztat czeka z tym że poza zerowym który wczoraj zrobiłem nie widzę potrzeby modernizacji. No ale i tak zamówiłem nowa uszczelkę i prowadnice i kapturek 😀 Port ładowania poprawiłem a lufa i gwint ładny więc zostawiłem, smary usunięte w komorze ładowania więcej smaru chyba nie mogli dać 😀 wewnątrz nie było źle. Fabryczna uszczelkę też ok tylko troszkę twarda dlatego też zamówiłem nowa zepto. No i jak się uda to jeszcze do końca miesiąca będę miał mod 80 za grosze tylko będę musiał go reanimować 😀
spidy93
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:05

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: spidy93 »

witam wszystkich ;D poszukuje informacji na temat diany 430. Godna polecenia? raz już popełniłem błąd kupując wiatrówkę i nie chciał bym znowu wtopić... interesuje mnie jeszcze opinie o modelu 340 n-tec ;D podobają mi się diany wizualnie ale nie wiem czy jest sens w to się pchać ;( może lepiej jakieś hw albo inne firmy? budżet na tą chwile ok 1600zł bez optyki (mam meopte 7x50) chce kupić wiatrówkę na lata a nie wynalazek który będę musiał rozbierać co 5 min bo coś nie działa albo wytarł sie któryś element... w przyszłości chciał bym spróbować swoich sil w zawodach hft2 zobaczyć co z czym i czy mi pasują takie zawody. Firma diana dobrze mi się kojarzy z powodu że miałem styczność z nią jako dziecko hw nigdy nie trzymałem w rekach zanim zacznę jeździć po sklepach w poszukiwaniu tej jedynej chce zgromadzić informacje co jest godne uwagi a co omijać szeroki łukiem żeby na chłodno podejść do tematu i nie kierować sie samym wyglądem i co poleca sprzedawca.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Osobiście nie miałem w rękach żadnej Diany, więc nie wiem jak wypada na tle innych topowych sprężyn.
Mam jednak TX200HC i strzelałem trochę z HW97.
TX jest super :) Dość powiedzieć że spokojnie można tym karabinkiem wygrywać w HFT2. ..
HW97 wydaje się być bardziej popularne wśród czołowych strzelców w UK. np Steve Whiting - jeden z czołowych strzelców sprężynowych w UK używa właśnie takiego :)
Spotkaj się z kimś kto strzela i przymierz do karabinka, strzel kilka razy i sprawdź co ci bardziej pasuje.
Sam mam zamiar dokupić HW97 do kolekcji żeby sprawdzić jak to faktycznie jest i który dla mnie będzie lepszy.. :)

W każdym razie w/g mnie te dwa karabinki to "szczyt szczytów" w sprężynach :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

spidy93 pisze: 04 wrz 2019, 22:45 witam wszystkich ;D poszukuje informacji na temat diany 430. Godna polecenia? raz już popełniłem błąd kupując wiatrówkę i nie chciał bym znowu wtopić... interesuje mnie jeszcze opinie o modelu 340 n-tec ;D podobają mi się diany wizualnie ale nie wiem czy jest sens w to się pchać ;( może lepiej jakieś hw albo inne firmy? budżet na tą chwile ok 1600zł bez optyki (mam meopte 7x50) chce kupić wiatrówkę na lata a nie wynalazek który będę musiał rozbierać co 5 min bo coś nie działa albo wytarł sie któryś element... w przyszłości chciał bym spróbować swoich sil w zawodach hft2 zobaczyć co z czym i czy mi pasują takie zawody. Firma diana dobrze mi się kojarzy z powodu że miałem styczność z nią jako dziecko hw nigdy nie trzymałem w rekach zanim zacznę jeździć po sklepach w poszukiwaniu tej jedynej chce zgromadzić informacje co jest godne uwagi a co omijać szeroki łukiem żeby na chłodno podejść do tematu i nie kierować sie samym wyglądem i co poleca sprzedawca.
Z wysokoenergetycznych Dian,to tylko ta w linku poniżej i w dodatku w niezłej cenie,przegląd zerowy i cieszysz się celnym strzelaniem.
https://kolba.pl/product/5864,wiatrowka ... -t06-4-5mm
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Koval »

Jak widać chcesz coś dobrego i jesteś gotowy wydać trochę pieniędzy.
Tak jak pisał Mamutowicz masz do wyboru TX200 i HW97, ja tylko wrzucę jeszcze jedną propozycję Walther LGU.
Na inne sprężyny nawet nie zwracaj uwagi, a z Dianami to daj sobie spokój, są mało ergonomiczne, a 430 jest całkiem nieodpowiednia pod lunetę.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
jarekm11
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 8
Rejestracja: 03 wrz 2019, 21:21

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: jarekm11 »

Koledzy dobrze radzą. Weź pod uwagę jeszcze jeden aspekt sprawy: Dianę ciężko Ci będzie sprzedać w razie czego, a w życiu różnie bywa...Dodatkowo wiedza w narodzie na temat AA i HW jest dużo większa niż na temat Diany. W przypadku serwisu, awarii to ma spore znaczenie. Natomiast co do celności, trwałości TX, czy HW praktycznie nie mają konkurencji w tym przedziale cenowym. Wspomniany przez Roberta Walther również.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Prosto i dosadnie. : Jeszcze nie było Diany na podium MŚ. Za to HW i AA jak najbardziej :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Mamutowicz pisze: 06 wrz 2019, 4:10 Prosto i dosadnie. : Jeszcze nie było Diany na podium MŚ. Za to HW i AA jak najbardziej :)
Kiedyś zapytałem znajomego,dlaczego nie jeździ na zawody z AIR Kingiem-odpowiedział: "mam sprężynę a sadzają mnie razem z pecepami" :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Bo ten model ma "antyodrzut" tak samo jak TX200SR .
Z tego powodu oba karabinki są klasyfikowane w kategorii Open.
Kolega spidy93 chce spróbować w przyszłości swoich sił w zawodach HFT, więc systemy "semi recoil" odpadają.
Poza tym, te karabinki to mordercy lunet.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Przyznam,że tego nie wiedziałem, antyodrzut generuje podobno 10J.
Na wiosnę chciałem kupić Air Kinga i zadzwoniłem do Hogana,czy wykona poprawki-odpowiedział : "najlepsza wiatrówka świata, to HW 97 K".Kupiłem ostatecznie Prosporta.
spidy93
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:05

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: spidy93 »

dziękuje bardzo za pomoc ;) własnie o takie informację mi chodziło mam małe ręce i przed zakupem będę musiał każdą opcję zobaczyć na żywo i chociaż złożyć się do strzału ale na tą chwile najbardziej do mnie przemawia hw 97kt ;) jest ktoś wstanie polecić jakiś sklep stacjonarny w poznaniu albo w odległości max 70km. miałem plan kupić karabinek u znajomego rusznikarza ale niestety nie ma na miejscu żadnych wiatrówek tylko bron myśliwska i sportową wiatrówki tylko na zamówienie ;(
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Cóż.. W każdej wiatrówce najważniejszy jest system ( złom ). Osadę - ( opał ) można zawsze przerobić/dorobić/zmienić tak, żeby pasowała użytkownikowi.
Ja też mam raczej małe dłonie, więc kupiłem TX200.. ale teraz chodzi mi po głowie HW97 dla porównania..
Strzelałem z kilku HW97 ze zwykłą osadą i z customową, i nie miałem z nimi problemów, więc chyba nie powinieneś się o to martwić.
Jeśli mogę zasugerować - polecam zakup w akhobby.pl tam możesz wybrać czy chcesz ze zwykłym przeglądem - czy pełen tuning Hogana.
Ja na pewno będę brał dla siebie pełen tunning z lazaglide. Tak zrobiony karabinek nie pozostawia miejsca na żadne inne poprawki. Ale to tylko moja sugestia.
:)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ