Hatsan AIRTACT ED

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek

Re: Hatsan AIRTACT ED

Post autor: kamazek » 29 sie 2018, 18:52

sharg_pl pisze:
29 sie 2018, 18:20
Przede wszystkim cieszymy się, że, bądź co bądź, jedna z najtańszych wiatrówek Hatsan, AIRTACT ED jest wiatrówką bardzo przyzwoitą, co zostało potwierdzone w testach, przez specjalistów.
No, nareszcie jakieś konkrety ! :)
Poproszę linka do tych testów :)
Diana 35 z '78, Diana 25 z '71, śliwka węgierka ... oczywiście po kamazku :spoko:
----------------------------------------------------------------------------
Sylwetki S1/5 w LaOsie - zapraszamy do strzeleckiej zabawy :)

Nduro

Post autor: Nduro » 29 sie 2018, 18:56

No to teraz już jest pewne że Żwirek kręci z Muchomorkiem ;-) Panowie coco jumbo i do przodu bo
czekam z niecierpliwością na obiektywne testy, jest kilka modeli które mnie interesują, głównie z dolnym naciągiem.
BSA Polaris, Diana 75 t01, SPA P10, CP1,H125th, Umarex HPP, Walther cp99c, sig sauer p320, walther rotex rm8

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 30 sie 2018, 8:06

Bosanowa pisze:
29 sie 2018, 10:48
Mamutowicz pisze:
29 sie 2018, 9:03
... A od tego mamy foruma, żeby o tym dyskutować, kłócić się i przemądrzać na wyprzódki jak taki kamazek z bosym na spółkę.. :)
Musiałem sprawdzić co oznacza "na wyprzódki". W pierwszym momencie miałem zgoła inne skojarzenia ;D
Piotr, obiecuję się więcej nie wymądrzać, wymandrzać czy kłócić albo co gorsza kłucić w takiej czy innej formie pisanej/mówionej.
Tomek.. No ale o to chodzi żeby pisać swoje zdanie.. :)
To co napisałem o wymandżaniu to żart oczywiście.. ( kiepski w tym jezdem cuś. :/ )
Widzisz.. jak nie powiesz że coś ci się nie podoba, to inni nie będą wiedzieli że ci się to nie podoba i dalej będą robili to co ci się nie podoba, nie wiedząc że ci się to nie podoba.. a wtedy tobie nie będzie się to podobać jeszcze bardziej, ale oni nie będą wiedzieli że ci się to nie podoba i dalej będą robili to co ci się nie podoba aż ty się w końcu kiedyś fqrwisz i powiesz że ci się nie podoba a oni: A to czegoś od razu nie mówił że ci się nie podoba..? :)
:D
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
zbisz41

Post autor: zbisz41 » 30 sie 2018, 9:14

To jest test , normalny amatorski (na razie ;) ) sprzętu .
Test adekwatny do jakości i przeznaczenia sprzętu.
Nie jest to profesjonalny laboratoryjny test a test użytkownika i dla użytkownika takiego segmentu karabinków.
Gdyby teraz koledzy zmontowali oba filmiki :
do pierwszego w miejsce ala tarczy wsadzić tarcze z drugiego , mamy wszystko co interesuje potencjalnego kupca i użytkownika karabinka za 350 PLN.
To jest test bo :
-mamy profesjonalny sprzet pomiarowy
-opis techiniczno użytkowy
-pokaz praktyczny
Nawet te baloniki tu nie przeszkadzają , baloniki czy figurki czy puszki ,,,jeden wujek :lol:
Hunter Team
Steyr LG110 +Burris Timberline 4.5-14x32 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 30 sie 2018, 10:59

No niezbyt jeden wujek.. bo do baloników na 50m można trafiać nawet z procy że o narkomanii germany nie wspomnę..
;)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
zbisz41

Post autor: zbisz41 » 30 sie 2018, 11:13

Obrazek
Hunter Team
Steyr LG110 +Burris Timberline 4.5-14x32 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­

coyote_x

Post autor: coyote_x » 16 maja 2019, 13:03

Wiem, że stary temat ale pojawiły się nowe wersje AirTacta i być może jeśli jest możliwość to warto opisać różnicę pomiędzy nimi, a strikerem.

Ostatnio się zastanawiałem nad tanią ale sensowną wiatrówką sprężynową do rekreacji (bez lunety), chciałem w polimerze z uchwytem jak w HW97k dla wygody. Okazało się że wybór jest głównie między Hatsanami, Crosmanami, Gamo oraz Kral Arms.

Zauważyłem po forach, że jest pełno dyskusji na temat jaką wiatrówkę kupić, do jakiej dołożyć i co tuningować ale jak ktoś nie siedzący w temacie i nie rozumiejący niektórych rzeczy chce się doradzić to albo musi się doktoryzować albo ma wątpliwości czy forumowidze go nie robią w balona - często uzasadnione bo Ci nie potrafią się wczuć w jego potrzeby.

Troszkę się rozmarzyłem ale fajnie by było gdyby kiedyś powstała taka wikipedia wiatrówek z opisami problemów danego modelu, osiągów, punktów odniesienia aby każdy zainteresowany tematem mógł świadomie podjąć decyzję co potrzebuje kupić do danego zastosowania.

Awatar użytkownika
kamazek

Post autor: kamazek » 16 maja 2019, 14:23

:lol: :lol: :lol:
Internet aż pęka w szwach od informacji o np. Hatsanie 90 i jego przewagi nad Strikerem czy Airtaciem, a i tak ciągle ktoś się pyta co wybrać.
Zamiast tworzyć kolejną bezsensowną listę czy ranking, proponuję czytać, czytać, czytać...
A najlepiej strzelać, strzelać, strzelać... ;)
Diana 35 z '78, Diana 25 z '71, śliwka węgierka ... oczywiście po kamazku :spoko:

coyote_x

Post autor: coyote_x » 16 maja 2019, 14:41

Ja to wiem ale nie o to mi chodziło, a bardziej o to co widzę po nowych użytkownikach i ich pytaniach (np. na beżowym).

A co do mojego dylematu, który niedawno miałem - właśnie chodziło o osadę jak wyżej napisałem, H90/55 odpadał z tego względu właśnie. Zresztą jego jedyna istotna przewaga nad takim strikerem to spust co nie jest aż tak znaczące do rekreacji na działce gdzie celem jest puszka.

Awatar użytkownika
kamazek

Post autor: kamazek » 16 maja 2019, 15:48

A ja dalej będę upierać się przy stwierdzeniu, że ludziom nie chce się korzystać z wiedzy, która jest dostępna na forach.
Fakt, trzeba czasami przedrzeć się przez kilkanaście-kilkadziesiat tematów czy postów, ale lepsze to, niż powielanie pytań po raz enty.
A najlepsze rozwiązanie, to wspólne spotkanie z bardziej doświadczonymi kolegami "po lufie", pogadanie, postrzelanie z rożnych wiatrówek i wyrobienie sobie ostatecznej wizji na swój wyśniony karabinek ;)
Wierz mi, nawet strzelanie do puszek może być fajną zabawą, jeżeli trafia się je regularnie na 50-60 m, a z karabinka z Twojego tematu to mało prawdopodobne, aby było powtarzalne.
Sam strzelam z karabinka sprężynowego klasy top, ale z wielką przyjemnością relaksuję się siekąc puszki pistolecikami na plastikowe gówniane kuleczki (w skrócie PGK :lol: ), więc nie mam nic przeciwko sprzętom entry level.
Chcesz AirTacta do baloników, po prostu go kup, ale nie oczekuj, że ktoś z zaawansowanych strzelców go poleci :)

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 16 maja 2019, 15:51

Jakoś mi się nie wydaje żeby różnica 150pln w cenie była spowodowana tylko spustem.. :hm:
Ale to prawda, Na działkę do puszek nie ma co przepłacać.. więc czemu w takim razie bulić tyle za Airtacta jak można za te 199pln zakupić Norconię Dżermany która też spokojnie na działkę do puszek wystarczy, a dzięki temu zostanie na śrut i .. puszki...? ;)
A Też się nie dziwię że na forach ludzie zlewają takie pytania typu: "Co jest lepsze i dlaczego Airtact? "
Ileż można? Zwłaszcza, że na forach spotykają się zapaleńcy i pasjonaci. Ludzie których to "kręci" a strzelanie do puszek na działce przy grillu to raczej inna kolorowanka..
To jakbyś na ten przykład wszedł na forum wędkarskie, i zaczął się pytać czy lepsza będzie wędka z lidla czy z biedronki, bo chciałbyś czasem pomoczyć kija w rowie koło działki...
A czy przewaga w spuście nie jest taka istotna... :hm:
To weż jednak tą z biedronki. :D
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

coyote_x

Post autor: coyote_x » 16 maja 2019, 20:57

kamazek pisze:
16 maja 2019, 15:48
A ja dalej będę upierać się przy stwierdzeniu, że ludziom nie chce się korzystać z wiedzy, która jest dostępna na forach.
Fakt, trzeba czasami przedrzeć się przez kilkanaście-kilkadziesiat tematów czy postów, ale lepsze to, niż powielanie pytań po raz enty.
Nie, że nie chce ale nowi słabo ogarniają przełożenie tego co się pisze na praktykę, niektórzy się starają.
kamazek pisze:
Chcesz AirTacta do baloników, po prostu go kup, ale nie oczekuj, że ktoś z zaawansowanych strzelców go poleci :)
Kto mówi, ze ja chcę? Chodziło mi o to, ze widzę jak ludzie czasami szukają grillowego puszkobijcy i chcą wiedzieć co kupić w jakiejś tam niedużej kwocie żeby się nie rozpadło i trafiło w puszkę - nie oszukujmy się, realnie na niedużych odległościach i do tego nie ma sensu kupować nic drogiego puki ktoś nie załapie bakcyla (takie coś strzela kilka razy w roku).

coyote_x

Post autor: coyote_x » 16 maja 2019, 21:07

Mamutowicz pisze:
16 maja 2019, 15:51
Jakoś mi się nie wydaje żeby różnica 150pln w cenie była spowodowana tylko spustem.. :hm:
Co do różnic to szukając wyszło mi, że AirTact obecnej generacji ma plastikową kostkę, spust, jakiś badziew udający szynę ris i jakby lepszą osadę ale reszta to to samo (chyba, że gorsza jakość lufy/mechanizmów).
Mamutowicz pisze:
16 maja 2019, 15:51
A Też się nie dziwię że na forach ludzie zlewają takie pytania typu: "Co jest lepsze i dlaczego Airtact? "
Ileż można? Zwłaszcza, że na forach spotykają się zapaleńcy i pasjonaci. Ludzie których to "kręci" a strzelanie do puszek na działce przy grillu to raczej inna kolorowanka..
To jakbyś na ten przykład wszedł na forum wędkarskie, i zaczął się pytać czy lepsza będzie wędka z lidla czy z biedronki, bo chciałbyś czasem pomoczyć kija w rowie koło działki...
A czy przewaga w spuście nie jest taka istotna... :hm:
To weż jednak tą z biedronki. :D
Na beżowe wpadają ludzie, którzy szukają pomocy w wyborze do rekreacji lub czegoś żeby sprawdzić czy załapią bakcyla i zakładają, że jeśli tak to dopiero kupią coś dobrego ale też na start nie chcą ostatniej protezy z zapomnianej chińskiej fabryki.

Co do spustu - widzisz, to nasze skrzywienie ale jak ktoś wyczuje spust strikera czy innego gamo huntera to do puszek mu wystarczy, wiem że to niewyobrażalne ale wystarczy, tak samo jak wystarcza w broni palnej, to nie strzelanie precyzyjne i nic się nie stanie jak zerwie i machnie się o centymetr o ile akurat do kapsla nie strzela.

Awatar użytkownika
kamazek

Post autor: kamazek » 16 maja 2019, 21:29

kamazek pisze:
Chcesz AirTacta do baloników, po prostu go kup..
"Kto mówi, ze ja chcę?.."
coyote_x pisze:
16 maja 2019, 13:03

Ostatnio się zastanawiałem nad tanią ale sensowną wiatrówką sprężynową do rekreacji...
Ty :)

Awatar użytkownika
108

Post autor: 108 » 16 maja 2019, 22:23

Z AirTacta bez ED da się całkiem powtarzalnie trafiać nawet w papier na 10m...buszki i destrukcja to też nie problem ale wolałbym tego ED bo lepiej wykonany i lepsze otwarte...dlaczego tak sądzę? Od tak sobie :)
Tak to zostawię...HatsanChallenge z Kłody Górowskiej.
Obrazek

ODPOWIEDZ