Obrazek

Kupić coś nowego...coś innego

widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Witam Was. Mam pytanie do znawców tematu. Mam obecnie Hatsana mod 70 4,5mm (sprężyna) i lunetkę GAMO 3-9-40 Ostatnio wydobyłem ją głęboko z szafy i stwierdziłem, że może w niej coś zmienię. Wypatrzyłem zabawkę

HATSAN AirTact ED 5,5 GEN 2 VORTEX (testy na youtubie nawet dobre, wygląd, masa, tłumik)

i tak trochę poczułem chęć wypróbować to cudo z Vortex i kalibrem 5,5mm. Troszkę go gdzieś podpompować do granicy by nie miał fabrycznego opadu śrutu no i mam zawsze coś nowego. Co o tym myślicie ? Luneta Leapers 5th 3-9X50 AO już w drodze... ale pojawiła mi się myśl nad zakupem w tej samej cenie

HATSAN 90 5,5 mm VORTEX

Czytałem na forum, że Hatsany od mod 55 do góry maja prawie to samo. Mając więc H70 warto kupić H90 na Vortex ??

Wiem ...kaliber 5,5 jest do ptaków, szybko opada itd ale jam jest fotograf przyrody i wolę puszki. Czytałem też,że do 4,5 jest śrut o masie podobnej do lekkich 5,5mm Co o tym myślicie?? Tarcza H70 a puszki AirTact czy może jednak H90
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

Ten AirTac to kupa gófna z przewagą gófna.
Kup normalnego H90 4,5 mm ze spustem QT, z drucianą sprężyną, najlepiej ucywilizowanego i będziesz pan zadowolony :spoko:
Z lunetą trochę cię poniosło, wystarczyłby lepers z obiektywem 32 lub 40 mam.
A dlaczego tak piszę ?
To poczytaj forum, to czy inne, tam jest wszystko opisane.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Tzn. Luneta kiepska? Chciałem 40 ale ta 50 była na promocji...

Czy ten Hatsan 90 da mi coś więcej niż Hatsan 70 ?? Jak nie ma wielkiej różnicy to może zostanę przy H70
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

Kolego, trzeba było zacząć od porządnego poczytania forumów wiatrówkowych !
Tam jest wszystko o hatsanach, które są warte zachodu, które nie.
Jeżeli Twój H70 ma spust QT, to nie warto zmieniać.
A luneta z obiektywem 50 mm ma zazwyczaj większy błąd paralaksy niż 40 mm.
To też jest obszernie opisane...
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Fora mam oczytane być może nie w każdym temacie. Zauważ, że ja myślę o kaliberku 5,5mm tak dla próby i by go poznać tylko pytanie z jaką wiatrówką . H70 raczej ma QT. Możliwe ,że luneta ma "zazwyczaj" błąd paralaksy ale ze słowa zazwyczaj wnioskuję - nie koniecznie. Oczywiście bardzo dziękuję Ci za uwagi bo coś to wnosi w moje decyzje. Kupując lunetę Leapers postawiłem niby na jakość którą na forach chwalą. Sama luneta no skoro ją Leapers wyprodukował to może taka zła nie jest. Mogę ją odesłać i kupić DOC ale tam znów nie ma AO. No i wiadomo, że zawsze może być lepsza wiatrówka i lepsza luneta. Ja jednak profesjonalnie podchodzę do fotografii a nie do strzelectwa. Nie szukam tu mercedesa bo wolę mercedesy w obiektywach. Szukam wyważonej opinii i trochę chciałem podnieść jakość lub ewentualnie kupić coś z kalibru 5,5 mm. Podsumowując nie spinam się w temacie wiatrówka i nie zależy mi by mieć lepiej niż medaliści czy znawcy tematu
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

No to się wyjaśniło, że Kolega woli "strzelać" migawką niż wiatrówką, i nie chce mu się skorzystać z ton dostępnych materiałów na temat Hatsanów ;)
Jest na forum dział dla miłośników focenia, może tam zamieści Kolega próbkę swoich możliwości fotograficznych ?
Moje wypociny z tej dziedziny wyglądają tak :)
http://kamazek.flog.pl
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

a odpowiedzi co do wiatrówki dalej nie mam :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Qbuś »

:hm: Jak to nie ? A to : :D
kamazek pisze: 04 maja 2019, 7:49 i nie chce mu się skorzystać z ton dostępnych materiałów na temat Hatsanów ;)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Liczyłem na konkretny model. Tony materiałów, jak i wielu ekspertów. Co ekspert to porada w formie poczytaj.... Tylko może być tak, że ekspert ma 10 lat a ja o tym nie wiem.

To zmienię w takim razie pytanie.

Jaką wiatrówkę Hatsana w 5,5mm Vortex wybrałby (dodam na wszelki wypadek "GDYBY MUSIAŁ") każdy z Was indywidualnie przy budżecie np:
do 700 zł
do 1000 zł
do 1500 zł

Proszę o konkretny model..... i już nawet nie proszę o uzasadnienie bo po co męczyć ludzi.

Myślę , że tu taki trochę blady strach pada na wybranie modelu bo a nuż koledzy z forum pojadą.

Dodam ukłony dla chłopaków z CO2 Collective za testy airtact na youtube. Wy taki test zrobiliście inni tylko pier.. smutki potrafią.
Naprawdę dobra robota i te złośliwe uwagi co do ich testów (balony) są nie na miejscu. Jednak taka mentalność Polaka czyli dowalić, krytykować ale samemu już nic podobnego czy lepszego nie zrobić. Smutna prawda

No a teraz czy nożyce się odezwą ??? Jakiś zraniony ekspert ze strzałem w EGO ?

Oczywiście nikogo tu nie chce obrażać tak na starcie :) Jednak wiem, że sami czasem mieliście podobne odczucia na naszych forach na których filozofów nie brakuje.
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Robert J »

Ja ekspertem nie jestem i miałem w ręku tylko dwa modele Hatsana jeden w drewnianej osadzie drugi z tworzywa, jak Miał bym Ci polecić to tylko drewnianą osadę i Hatsana 55 bardzo fanie i przyjemnie Mi się z niego strzelało. Osada z tworzywa jak dla mnie :down: ( DREWNO TO DREWNO ) i nie Vortexa, zwykła sprężyna. Z lunetą to kolegę troszkę poniosło 40 była by w sam raz.I żadnego 5,5mm czy 6,35mm tylko 4,5mm
Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Mam 40 i wiem, że wystarczy. Zobaczę jak dojdzie. Będzie duża różnica to wymienię. Widzę że jednak 5,5 mm nikt nie poleca. Pomyślałem mam 4,5mm H70 to może teraz inny kaliber...Jednak rozumiem. Wszyscy na sportowo wolą 4,5mm Dumam jeszcze nad tym modelem Wiatrówka karabin PCP Hatsan (VECTIS) (wiem pompka musi być).

No to chyba pozostanę przy 4,5mm. Dziękuję Robert za konkretną odpowiedz
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: kamazek »

widmod pisze: 04 maja 2019, 12:02 Dodam ukłony dla chłopaków z CO2 Collective za testy airtact na youtube. Wy taki test zrobiliście inni tylko pier.. smutki potrafią.
Niestety, test sponsorowany zazwyczaj nie odzwierciedla prawdy prawdziwej ;)
Rzeczony karabinek (dokładnie ten sam z testów) poległ był w prawdziwym boju, czyli na zawodach
a dokładnie wyzionął ducha technicznie :lol:

Do 700 zł to tylko H90 lub H55, 4,5 mm, koniecznie po poprawkach i można startować w swoich pierwszych zawodach.
Powyżej 1000 nie warto, lepiej kupić np. HW 50.
I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej :cisza:

Kaliber 5,5 mm nie sprawdza się w limicie do 17 Juli, nie ma istotnej przewagi nad 4,5 mm !
A jak nie widać różnicy ...
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Franz-007
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: Franz-007 »

Przeciwko 5,5 przemawia jeszcze wyższa cena śrutu. Co do widełek cenowych i propozycji kamazka również się zgadzam. Rok temu szwagier zapragnął wreszcie zamienić swoje B-cośtam na wiatrówkę i nawet zapytał mnie o zdanie, co mnie zdziwiło bo zawsze wie lepiej. Doradziłem mu dokładnie to co powyżej H55 lub drożej ale lepiej HW-50S. Wybrał drugą opcję i jest mega zadowolony - twierdzi, że nic lepszego do ogródkowego strzelania mu nie potrzeba.
był Hatsan 80s
janusz22551

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: janusz22551 »

widmod pisze: 04 maja 2019, 12:02 Jaką wiatrówkę Hatsana w 5,5mm Vortex wybrałby (dodam na wszelki wypadek "GDYBY MUSIAŁ") każdy z Was indywidualnie przy budżecie np:
do 700 zł
do 1000 zł
do 1500 zł

Proszę o konkretny model..... i już nawet nie proszę o uzasadnienie bo po co męczyć ludzi
do 700 zł Haysan 90 lub 55 koniecznie z poprawkami
do 1000zł HW50
do 1500 zł spokojnie dostaniesz używkę HW97, a to już inna liga.
Śrut 4.5mm nie tylko z myślą o zawodach. 5.5mm w limicie :hm: :down:
A jeśli chodzi o vortex, to miałem i szybko zrezygnowałem. Dobra sprężyna z prowadnicą sprawdza się lepiej.
widmod
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:33

Re: Kupić coś nowego...coś innego

Post autor: widmod »

Cena śrutu to nic strasznego. H55 czyli Hatsan 55?? Ja mam H70 to może się mylę model wyżej??
Jeśli te wszystkie Hatsany są bardzo zbliżone do siebie to chyba zakup nie ma sensu. Chyba, że może Hatsan 95 albo 125

Jak już kupię to albo coś faktycznie lepszego od H70 w 4,5 albo zabawkę 5,5mm tak do puszek

Tak jeszcze dla ciekawostki posiadam T4E MDR 50 UMAREX ale to na sąsiada co ma ziemię obok mojej (żartuję). Kupiłem go do lasu na spotkanie np. z psem bez pana..... Ostatnio wskoczył do lasu taki czarny diabeł na 60 cm w kłębie to jak do mnie biegł to było tylko słychać dudnienie. Całe szczęście właściciel się znalazł.
Kolego ! app.php/rules Punkt pierwszy !!!
Radzę zapoznać się z regulaminem i przestrzegać go !!!
ODPOWIEDZ