Obrazek

QB 78 znowu, ale z magazynkami

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: Qbuś »

To się kupuje "AA S400", lub "S200" i ma się "fajny sprzęcik" bez przypadłości, jakie doskwierają strzeladłom na CO2 :D . Wiem, bo miałem QB i koledzy też (jedno jeszcze krąży po Wrocławiu, prezent od Mamutowicza :D ).
Jedyną zaletą tego sprzętu jest cena nowego, potem tylko dokładanie do tego i w końcu dochodzisz do wniosku...............to nie ma sensu ! Za tą kasę, którą włożyłem, miał bym dużo fajniejszy karabinek 8) .
Ale każdy robi, jak uważa :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: Corel »

Tak. Rowan i Archer to rzeźniki. Obaj wyłożyli duże nakłady na ucywilizowanie taktownej chinki.
Ich sprzęt stanowi 39% wiatrówki, więc to już prawie nowa wiatrówka. W zamian automatyczny magazynek. Lufa ta sama. Osadę też trzeba zmienić..
Wg mnie jest to opcja dla wąskiego grona, ponieważ przeważająca grupa użytkowników dozbiera cash, tak jak pisze Qbuś, do poziomu Najtańszej Kompletnej PCP Wolnej od (większych) Wad.
Z moich obserwacji wynika, że produkt Archer'a sprzedaje się głównie w dwóch krajach: UK & USA.
Natomiast magazynki (dane z brytyjskiego e baya, sprzedaż własna i komentarze u innych sprzedawców z innymi magazynkami) sprzedają się na całą Europę Kontynentalną, zwłaszcza na zachód i kraje skandynawskie. Wschód Europy rzadziej.
Kwestia CO2 jest oczywista. Celność i energia zależą od częstotliwości strzałów.
Magazynek oferuje zawrotną dla CO2 prędkość ładowania, jednak podstawowym założeniem jest minimalizacja czynności między strzałami. To tu jest wartość dodana.
Minimalizuje się je w celu uzyskania skupienia, więc strzela się wolno z jednego złożenia, powtarzalnie. (mnóstwo zręcznych strzelców ma już napęd PCP w QB)
Wiem, że dla wielu to wiatrówka rekreacyjna do puszek. Magazynek i tu się przyda.
Drugą ważną sprawą dla rozwoju tego magazynka jest ogromna ilość użytkowników tego miłego karabinka.
Rynek poszedł technologicznie do przodu i zostawił posiadaczy QB 78 i Crosmana 2250.
Dał im wybór zero-jedynkowy. Albo kupią nowy sprzęt z magazynkiem fabrycznym, albo zostaną z gołym czterotaktem.
Dlatego też wspomniany producent wprowadził swoją wersję zamka.
Trzecim założeniem jest brak inwazyjności w istniejący system. To dlatego ten sam magazynek pasuje do wielu czterotaktów.
Uznałem, że należy dokończyć temat w obliczu tego, co jest dostępne.
Fajnie, że praca wyszła.
Dziękuję wszystkim za uwagę, bo post był pisany od początku całego projektu (24 lut 2013) i wyszedł z tego ciekawy opis. 5 lat to kawał czasu. W 2013 robiłem zupełnie co innego.
Szkoda, że stare zdjęcia poznikały. Poszukam, jak znajdę to zamieszczę kluczowe fotosy.

Obrazek
Crosman 1377
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: Corel »

Kilka fotek. Wcześniejsze zaktualizowane, a poniżej zdjęcia kilku nowych modeli, z którymi magazynek współpracuje.

Krótki Crosman 2240. Do tego modelu trzeba było zaprojektować podkładkę pod szczerbinkę i nową muszkę
Obrazek


Długi Crosman 2250 z metalowym zamkiem
Obrazek

Kandar CP1, wersja bez fabrycznego magazynka.
Obrazek

No i QB 78, tutaj z wersją Wood Ballance:)
Obrazek

W zeszłym miesiącu zrodził się też nowy koncept automatycznego systemu śrutowego do QB.
Magazynek wysuwny, pudełkowy, automatyczny, grawitacyjny.
Do tej pory narysowałem tylko ołówkiem szkic, ale to znaczy, że jest pewne założenie fizyczne, które będzie się domagać prototypów.
Mam wrażenie, że jest to jakiś nałóg.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: kamazek »

A o Laosie zapomniałeś i nie pokazujesz się tam ze swoimi wynalazkami :nie: !
A przecież to idealne miejsce do przetestowania Twoich pomysłów w gronie Kolegów :)
Nieładnie, oj nieładnie ! 8)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: Corel »

Heh. Mój fach ściągnął mnie w piwnice, a CO2 trzyma mnie zdala od zimna.
Dziękuję Kamazek, masz rację. Dawno nie byłem na powierzchni, a i suwmiarka mi zaczyna przyrastać do prawej ręki, a tak się nie będzie dało strzelać.
Studio już rozwinięte, bardziej niż podczas wizyty Qbusia. Projekt wszedł na obroty więc czas na małe co nieco.

Otóż w studio wylądowały dwa dobre konie w zeszłym tygodniu. Prawdziwe konie.
BSA i HW95.
To drugie przewróciło mój skostniały światopogląd strzelecko-wiatrówkowy i tchnęło życie.
Jeszcze nie strzelałem, bom kończył projekt.
Ale już skończyłem.
Sprężyna!!!
Do zobaczenia!
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: kamazek »

:hm: Zawiłe to trochę, ale zrozumiałem, że jednak pojawisz się w Laosie :)
Do zobaczenia !
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
qwerty222
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: Prabuty

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: qwerty222 »

Witam stalem sie posiadaczem ar2079 czyli prawie to qb78.. Poszukuje obecnie wlasnie magazynkow do niej i widze ze jestem w odpowiednim miejscu😀 czy ktos jest w stanie zrobic taki magazynek w rozsadnych pieniadzach bo ofesowanena a... Sa wartosci polowy karabinka cp oczywiscie jest bardzo przesadne. Prosze o pomoc bracia Strzelcy 😀
Przemek
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: kamazek »

Pisz do Corela, wytwarza takie cuda :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
qwerty222
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: Prabuty

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: qwerty222 »

No miestety ale od 15 maja nie mam odpowiedzi .... Czy Ktos pomoze w zdobyciu magazynku?
Przemek
Przemon89
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:36
Lokalizacja: Białystok

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: Przemon89 »

Na alle drogo widziałem że ktos sprzedaje QB 78 z magazynkami może ma same magazynki na sprzedaż.
Crosman Summit Nitro Pistol+ SUTTER 10-40x60
HW40
byl
TX200 MK3+ Hawke 3-12x44
LOV 21
I wiele innych
qwerty222
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2016, 20:44
Lokalizacja: Prabuty

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: qwerty222 »

No niestety ale chyba już nie ma same nowe z magazynkiem... Wiec temat otwarty .Jakieś propozycje?
Przemek
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: kamazek »

Kup karabinek z magazynkiem, sprzedaj karabinek, zostanie ci magazynek, temat będzie do zamknięcia :)
Ewentualnie namów kogoś, aby kupił magazynek za te 150 zeta i sprzedał ci go za połowę ceny :)
Jest jeszcze najgłupszy pomysł, aby zamieścić ogłoszenie w Giełdzie, że kupisz magazynek do QB 78 8)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: Corel »

Są miejsca bez internetu, człowieka tam wcina bez śladu.. Słowenia jest piękna o tej porze roku..
Ale na temat..
Magazynki są do kupienia na A..pl na firmowym koncie SJC (nazwa mojego studia) od 20 maja.
Na YT jest też filmik z podstaw obsługi magazynka: https://www.youtube.com/watch?v=Yjd5zzbrev8
Obecnie jest wyprodukowanych 250 gotowych egzemplarzy magazynka w różnych wersjach i kalibrach.
Dochód z ich sprzedaży musi wystarczyć na opłacenie dwóch form wtryskowych jednokrotnych. To pozwoli zejść piędziesięcio-krotnie z kosztów wytworzenia kluczowych podzespołów magazynków.
Czyli finalnie będzie lepszy stosunek ceny magazynka do samej wiatrówki.

Może ktoś na forum ma wtryskarkę do tworzyw sztucznych i możliwość wykonania form wtryskowych?
Rzadka maszyna w prywatnych rękach, ale kto wie..
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: Corel »

Po niespełna roku od ostatniego postu już wiadomo, że wtryskarka to nie ta droga dla takich projektów. Jednorazowy koszt samej formy wtryskowej obarcza wszystko ryzykiem przekalkulowania. Natomiast udało się wykonać inne manewry i koszt magazynka do QB 78 zszedł od 2019 na lepszy poziom. Trochę długo to trwa, chyba dlatego, że to rynek dyktuje tempo. Jednocześnie mogę potwierdzić, że konstrukcja działa i jest w pełni dostępna, a produkcja przetrwała cięższe czasy wdrażania i nie jest zagrożona. I dalej przyjemność sprawia ta mała, zgrabna wiatrówka, ręce się nie meczą, jak przy HW95.
Niedługo mogą być dostępne nowe magazynki do QB 78 / 79. Zaprojektowałem je w trakcie projektowania magazynka do Walthera LGM-2 w lutym tego roku. Wymusiło to wtedy nowe podejście, które z powodzeniem zastosowałem też w QB.
Nowy magazynek do QB jest lżejszy od obecnego, niższy o 2 mm (czyli 16.4 wysokości pod tubusem lunety), zajmuje jeszcze mniej przedniej szyny, co pozwala na szerszy i niższy montaż lunety, jest też prostszy. Prościej to lepiej. To chyba 26' zasada TRIZ'u.
Cały marzec trwało testowanie w pomieszczeniu obydwu kalibrów, z powodzeniem. Przypadkowo idzie wiosna, więc czas wychylić się ze studia. :zz: Po zimie marzę o zwiedzeniu ciepłego Laosu, zwłaszcza, że Wrocław strzela i nie tylko..
Poniżej kilka zdjęć obu kalibrów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zoomee
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2018, 21:19

Re: QB 78 znowu, ale z magazynkami

Post autor: Zoomee »

Corel pisze: 17 kwie 2019, 0:15 Niedługo mogą być dostępne nowe magazynki do QB 78 / 79. Zaprojektowałem je w trakcie projektowania magazynka do Walthera LGM-2 w lutym tego roku. Wymusiło to wtedy nowe podejście, które z powodzeniem zastosowałem też w QB.
Nowy magazynek do QB jest lżejszy od obecnego, niższy o 2 mm (czyli 16.4 wysokości pod tubusem lunety), zajmuje jeszcze mniej przedniej szyny, co pozwala na szerszy i niższy montaż lunety, jest też prostszy. Prościej to lepiej. To chyba 26' zasada TRIZ'u.
W jakiej cenie sprzedajesz te magazynki (4,5mm)?
Strasznie by się coś takiego przydało w mojej QB 78.
HW 77K Match .177 (by Hogan) + Hawke Vantage 4-12x40 AO Mil-Dot
QB 78 .177 (by Eres)
Dan Wesson 8" BB
ODPOWIEDZ