Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

W sumie to nie ma znaczenia, co kto kupi ;), najważniejsze aby ten ktoś był zadowolony :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
lukaszm900
Posty: 17
Rejestracja: 01 kwie 2018, 15:00

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: lukaszm900 »

Zdecyduję się pewnie na hw77.tylko czy brać od razu z tuningiem Hogana za 190 zł?A co myślicie o hw95?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Qbuś »

:hm: Wszystkie modele ze "stajni" HW to dobry wybór, nie ma znaczenia, czy "łamana", czy dolny naciąg, jest to porządny sprzęt, służący wiele lat 8) .
Możesz zakupić, który wolisz, postrzelać, pocieszyć się, itp... A jak stwierdzisz, że "tuning" by się przydał, dogadać się z którymś "tunerem" i wysłać. "HW" nie potrzebuje od razu "tuningu" :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Chyba miałem jakieś inne HW-u.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

rokasa58 pisze: 03 kwie 2018, 11:28 Chyba miałem jakieś inne HW-u.
Niekoniecznie. Z Hatsana bez przeglądu zerowego bym nawet nie próbował strzelać, ale HW to jednak inna bajka.
Owszem, tunning wiele poprawia. ale nie jest niezbędny.
Poza tym, jeśli kupujesz u Kliszewskiego, to masz
AKHobby pisze: UWAGA - Na życzenie przegląd zerowy, przesmarowanie i wymiana sprężyny na exportową GRATIS!!! - - proszę zaznaczyć to w opcji zamówienia.
Więc przegląd "0" będzie zrobiony. a tunning to tylko opcja która może być - ale nie musi..
Oczywiście jeśli chcesz wygrywać zawody, to dopieścisz karabinek na maxa.. Ale po "zerówce" każde HW będzie celniejsze niż Hatsany po tuningach.
Oczywiście, jeśli fundusze pozwalają, to brał bym od razu pełną opcję poprawek..
Ale to już kalkulacja.. ;)
Za te 2 stówki można by było wziąć nową lupkę P/P ( HW jej nie powinno roztrzepać) a wtedy zamiast HW77 wziąć 97 ( ta sama cena) i mieć od razu sprzęt docelowy :) 77 i 97 to niby to samo ale 77 ma możliwość strzelania z otwartych, ale 97 ma krótszą lufę i tłumik co jest na duży plus.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Może kiedyś opiszę przygody z HW. a miałem ich cztery,były i po Hoganie i takie, które sam tuningowałem.Ale kupiłem też HW 70 z tak jak piszesz z przeglądem zerowym a tak naprawdę nic nie było "przeglądnięte".HW 70 ma teraz Przemek z Ceka.
joszik
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2018, 9:09
Lokalizacja: Pawłowice (śl)

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: joszik »

Nie wiedziałem co kkupić, pomyślałem , potem zamiast pytać poczytałem i wybrałem iża 631 z cekausa głównie dlatego że syn próbował strzelać i chciałbym go mocniej wkręcić. Poza tym miejsca mam około 15 m a jeśli chodzi o umiejętności to mogę mówić tylko o ich braku
Dzięki wszystkim za wypowiedzi oraz w ogóle za to forum :) Podziwiam wiedzę ,umiejętności i koooosmiczną cierpliwość i wyrozumiałość dla początkujących. :sciana:
IŻ 61 + DO Mini 4x32 AO IR
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Gratuluję wyboru :)
A tak z ciekawości :hm: , co to za model ten iż 631 :zdziwko: ?
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
joszik
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2018, 9:09
Lokalizacja: Pawłowice (śl)

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: joszik »

Baikal IZ MP-61 Coś wcześniej pomyliło :drunk: .Teraz skopiowałam. Kamazek potwierdzasz gratulacje czy kupić se slawie :hm:
IŻ 61 + DO Mini 4x32 AO IR
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Qbuś »

Iżyk to bardzo fajny karabinek dla młodzieży i do popykania w puszki na nieduże odległości, skrzypi, piszczy, zgrzyta, ale strzela i daje dużo frajdy (no i magazynek ! :lol: ).
"Będzie Pan zadowolony" :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Wersja ultra z cekausa nie powinna skrzypieć, piszczeć i zgrzytać :)
Na te 15 dostępne metry wystarczy i na kapselki !
Niech syn strzela a jak się wciągnie, to z czasem przesiądzie się na "dorosły" karabinek ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
filon125
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2018, 21:13

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: filon125 »

Witam, interesuje mnie zakup karabinka 5,5 mm, wpadły mi w oko hatsany 135, 125 oraz 95, chciałbym się dowiedzieć który model będzie według was najlepszy i dlaczego. Czytałem już na forum różne artykuły na ich temat, lecz szukam waszych doświadczeń względem celności i siły danych modeli. Moje drugie pytanie dotyczy tego czy warto dopłacać za wersje QE tych modeli czy ta modyfikacja odczuwalnie coś poprawia ?
asd733
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2018, 9:35

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: asd733 »

Witam jetem tutaj nowy i jest to mój pierwszy post.

Czytałem sporo postów na forum i generalnie byłem zdecydowany na hatsana mod 90 rs z wszystkimi modyfikacjami wyszedłby coś około 600zł. Szukając używanych sprzętów natrafiłem jeszcze na 2 wiatrówki które mieszają mi w głowie:
Crosman vantage 4.5 po modzie dębowego wraz z pokrowcem i pudełkiem śrutu ponoć wystrzeliła 1000 śrutu i większość czasu przeleżała ale jest ale przez to leżenie udzieliła się jej rdza szczególnie na lufie sprzęt kosztowałby 300zł + przesyłka. No i drugi sprzęt to hatsan mod 95 ponoć mało używany ale bez modyfikacji z lunetą delta optical entry 4x32 ao widać drobne ryski na kolbie ten egzemplarz mógłbym "przymierzyć" jest oddalony około 50-60km a cena to 500zł. Doczytałem że ta luneta nie nadaje się do hatsana ale czy mimo wszystko jest to cena dla której warto zaryzykować dość daleką podróż (koszt paliwa który trzeba wliczyć w cenę sprzętu)?
Dziękuję z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Najbardziej wiarygodna jest oferta na hatsana 90 RS, jeżeli prosto od tjunera.
Tamte dwie to ryzyko, że coś z wad zostało jeszcze zatajone.
Nie wiem skąd jesteś, ale najlepszą opcją jest spotkać się z lokalną grupą strzelecką i "przymierzyć" się do kilku karabinków przed kupnem.
Oferty używek na oleiksach i innych alegrach to zawsze ryzyko, szczególnie dla osoby nie będącej w temacie, najlepiej kupować od wiarygodnych userów z forumów ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
asd733
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2018, 9:35

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: asd733 »

Hatsan 90rs jest ze strony superwiatrowki i z tego co już doczytałem jest to strona zaufanego dla forum fachowca. Najbardziej podoba mi się mod 95 ale jako nowy zapewne nie wychwycę przy próbnych strzałach wad produktu, chociaż bardzo mnie korci pojechać i spróbować jak leży i jak strzela, ale boję się że napalę się i kupię kiepski sprzęt.
A jestem z wlkp miasteczko pomiędzy Piłą a Poznaniem blisko Chodzieży.
ODPOWIEDZ