Obrazek

Oztay Dome

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Oztay Dome

Post autor: xork »

Czy mi się wydaje czy to nowy produkt producenta Szpicrakietowego ppanc śruta którego wszyscy dobrze znamy...chciałem napisać i cenimy, ja tylko lubię ,bo mi święta przypominają te małe choineczki.
Mam puszkę Domed .177 wg . etykiety waga 0,547 ,kolor dużo ciemniejszy niż jsb, widać pewne niedoskonałośći na sukienkach ale wydaje mi się że może to być alternatywa dla tanich puszkotłuków. Do tej pory kilka tylko strzeliłem na 30m rozrzut jak przy pointed crosmana ale dobiero wymieniłem sprężynę i jeszcze kilkadziesiąt muszę wypluć nim się sytuacja ustabilizuje. Szczelał ktoś jeszcze?
Stylistyka etykiety zerżnięta z jsb, tylko dali czerwone na górze a białe na dole, kreatywni jak turecki pastuch zimą.
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Oztay Dome

Post autor: wiatq »

Ta... pojawiło się dość z zaskoczenia, ale po moich testach ... hmmm... ktk raczej na pewno zastąpi i do ogólnie pojętej rekreacji będzie jak znalazł.
Stylistyka zerżnięta to prawda, ale zauważ że to naklejka ... jak ją obdrapiesz znajdziuesz nadruk na puszce z zupełnie innym designem. Oczywiście obie etykiety mówią OZTAY, ale ta naklejona jest prawdopodobnie wypustem gdzieś tu na europę gdzie JSB święci triumfy ... albo może po prostu natłukli etykiet na metalu a potem wpadli że jednak "zainspirowanie się" JSB przysporzy im więcej klientów - za nimi nie trafisz nie ma co gdybać.
W każdym razie - do puszkobicie dla dzieciaków a i do rekreacji dla siebie - jak znalazł.
http://zwiatremwlufie.pl/recenzja/srut- ... me-strong/
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Oztay Dome

Post autor: xork »

ooo ,na pewno bije na głowę Gamo ,u mnie lata ciut niżej niż exact ale jak teraz strzelam to jestem zaskoczony ,przy tej cenie to poważna konkurencja wreszcie może się pojawić..ale jak to zwykle bywa z tureckimi produktami już wkrótce powiem "..a miało być tak pięknie"
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Awatar użytkownika
sirwolf78
Posty: 19
Rejestracja: 01 gru 2016, 8:19
Lokalizacja: Jabłonna

Re: Oztay Dome

Post autor: sirwolf78 »

Kupiłem na próbę, bo może nie jest idealnej jakości, ale z wyglądu robi wrażenie nawet lepsze, niż ktk. Niektóre śruty mają defekty i nadlewki, ale bez wielkiej tragedii. Na chrono ma tą samą prędkość na moim PR-45, co dużo lżejszy RS Exacta... Na tarczy nie jest gorzej niż ktk (strzelane na 30m z 97KT). Szkoda tylko, że ktk kosztuje 10 zł i ma już jako taką pozycję w śrutach budżetowych, a oztay dome wchodzi na scenę i jest droższy o 2-3 zł (nie liczę przesyłek). Na plus (dla mnie) miękkość i zakręcane pudełko. Ciekawe, czy z czasem jakość się poprawi, czy spadnie. W każdym razie wcześniejszy szpic moletowany tej firmy zupełnie się do niego nie umywa.
HW100 custom + mDOT * TX200 HC + Hawke Vantage 4-12x40 * Artemis PP700S-A + Hawke RD25 * Gamo PR45 * EKOL ES55C
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Oztay Dome

Post autor: wiatq »

Nie przesadzałbym z tą różnicą cen bo KTK też jakoś tak wszędzie nie jest po 10 sprzedawany. Jego średnia cena to 12-13 pln za paczkę a są miejsca że i po 19 je sprzedają (nie wiem kto za taką cenę kupuje ale sprzedają ;) ). Druga sprawa to jeśli ma być lepszy to niech i będzie odrobinę droższy.
Masz rację miękkość na duży plus, wygląd i jakość w pudełku - na plus.
Co do poprawy jakości sam nie wiem, ale jakoś bym nie liczył - pamiętajmy z jakich wyrobów śrutopodobnych ta marka była znana dotychczas. Raczej obawiałbym się spadku jakości - tak jak było w przypadku KTK. Więc ja o lepszą jakość nie proszę - ja trzymam kciuki a by się nie pogorszyła :)
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Awatar użytkownika
Bensa
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 127
Rejestracja: 07 sie 2017, 7:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Oztay Dome

Post autor: Bensa »

A gdzie to można kupić, bo chętnie porównałbym z KTK strzelanym rekreacyjnie z S3.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
janusz22551

Re: Oztay Dome

Post autor: janusz22551 »

Na przykład śruty.pl
Awatar użytkownika
sirwolf78
Posty: 19
Rejestracja: 01 gru 2016, 8:19
Lokalizacja: Jabłonna

Re: Oztay Dome

Post autor: sirwolf78 »

W tym sklepie tego nie ma (jeszcze zapewne), ale człowiek związany z nim handluje nim na alle...
HW100 custom + mDOT * TX200 HC + Hawke Vantage 4-12x40 * Artemis PP700S-A + Hawke RD25 * Gamo PR45 * EKOL ES55C
janusz22551

Re: Oztay Dome

Post autor: janusz22551 »

http://allegro.pl/srut-diabolo-oztay-do ... 93652.html
Ale zapytaj też kol. wiatq, czy nie ma w swojej ofercie.
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Oztay Dome

Post autor: zbisz41 »

:D Czy strzela już ktoś tym śrutem? Coś na 20-25 m jakieś tarczki? :)
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Oztay Dome

Post autor: rafik »

Moim harnasiom jakoś nie pod pasował ten śrut :/ rozrzut miałem wielkości paczki śrutu na 27m z pozycji leżącej + poduszka strzelecka .
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Oztay Dome

Post autor: zbisz41 »

Jeden kolega na facebooku chyba na HW97 też narzekał że odskoki i marnie .
Pytam o tarczki bo jedynie widziałem z pistoletu a z karabinku brak .
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Oztay Dome

Post autor: wiatq »

Z karabinka również są a że już w innym miejscu pisałem to nie będę się powtarzał a po prostu wkleję to co napisałem:
Więc tak.
Strzelane z TXa 200 MK3 z Hawke 6-24 na plecach. Postawa siedząca niepodparta. Dystans to 28 metrów mierzone taśmą mierniczą. Mało czasu na strzelanie więc bez wielkiego składania się (z resztą wyniki z Exacta to pokazują).
Wyniki takie jak widać i w zasadzie takie jak na poprzednich tarczkach o których tylko mogłem napisać bo się zagubiły były. Na zdjęciach dla porównania strzelanie również z JSB Exacta. Oczywiście należy brać pod uwagę umiejętności strzelca (a w zasadzie ich brak) oraz fakt strzelania z nie do końca wygodnej postawy - pomiędzy były jeszcze dwie tarczki dla exacta i oztaya ale nie ma co pokazywać bo wyszłoby że i oztay i exact warte są tyle co garść kamieni rzucona w stronę tarczy - mówiłem ... strzelec ;)
W każdym razie potwierdzam to co napisałem wcześniej ... oczywiście że OZTAY nie zastąpi Exacta, ale z całą pewnością zastępuje i przeskakuje KTK i inne tanie w tym nawet (przynajmniej w mojej lufie) dość popularnego Crosmana Pointed.
PS.
Wczoraj również otrzymałem telefon od jednego ze strzelców który zanabył ode mnie OZTAYa Dome(bo proszę każdego o opinię jako że to dość nowy śrut) i opinia brzmi:
W QB78 - lata przyzwoicie na pewno lepiej od KTK i w kolejności jakości układa się na trzecim miejscu zaraz po Exactie i Cros Domed
W Crosmanie Summit - lata jak chce i jest nie najlepiej.
To opinie człowieka który strzela - nie widziałem tarczek, nie znam umiejętności strzelca ani szczegółów typu postawa czy dystans a to co przytoczyłem to opinia wyrażona przez telefon. Myślę jednak że nawet i to daje jakiś ogląd na to czym jest Oztay Dome.
DSC06736.jpg
DSC06735.jpg
DSC06734.jpg
DSC06733.jpg
A to co czytałeś o HW to nie była informacja że jest kiepsko ale że nie jest idealnie ale lepiej niż KTK.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Oztay Dome

Post autor: Zagorek »

Strzelałem dzisiaj z tego cuda w Serwisie Wiatrowym i jestem pod wrażeniem. Moje LGU jest wybredne na śrut, KTK nie lata, crosman ledwo wchodzi do lufy a nawet dobór exact-a nie jest oczywisty. Strzeliłem 2 serie po 10 szt. na 28 m ze stolika. Chrono 6-8 m szybciej niż exact, punkt trafienia powyżej i w prawo. Jeden odskok około 3 cm i zauważyłem ze 3 szt pogniecione. Skupienie pod 20 gr właściwie jedna większa dziurka. Wyglądem podobny do express-a. Nie ważyłem, zdecydowanie ciężej wchodzi do portu ale nie na siłę. Jestem bardzo mile zaskoczony.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
janusz22551

Re: Oztay Dome

Post autor: janusz22551 »

I tu jest przykład na to, że dla każdego karabinka należy dobierać śrut indywidualnie :) W moim LGU, co prawda KTK też się nie sprawdza, ale za to Crosman lata całkiem dobrze. Trzeba po prostu przy okazji, nabyć pudełeczko Oztay-a, i wypróbować.
ODPOWIEDZ