Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jaro pisze:... Właśnie rozważam rozpoczęcie nowego tematu w piaskownicy o pomocy w wyborze celownika do HFT1. ....
...Boszszsze... ;(
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No.. A ja dalej nie mogę się zdecydować czy burek czy ss.. chyba dohupię kawałek picantiny i posadze oba.. osobno dla każdego ocza. :zdziwko:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Z tłumikiem jest cicho, słychać tylko system.
Tak to wyglada:
Obrazek
Premium wypadł najlepiej :
Obrazek.
A tłumik kupiony w firmie Konce...s.
kurtz1992
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2017, 19:34

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kurtz1992 »

Czołem Panowie. Jako że mam już dosyć klepania z chinki z chińską lunetką postanowiłem w końcu zapolować na coś na czym już można by w miarę normalnie postrzelać. Budżet mam ni duży ni mały. Póki co na sam karabin planuję wydać do 600pln, oczywiście jest to budżet na pakiet startowy tj, goły karabin (ew. z jakąś tanią lunetą), tak żeby sobie postrzelać do końca sezonu i przez zimę wysłać ją do jakiegoś magika celem ulepszenia. Wybór padł raczej na hatsana90 ze względu na jakość i cenę. Tylko teraz pytanie jaka będzie najlepsza wersja? Bo zauważyłem że są różne (QT, SAS, VORTEX).
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Qbuś »

QT :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Vortex nie ! :nie:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
kurtz1992
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2017, 19:34

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kurtz1992 »

Kolego a dlaczego vortex nie? Ponoć na vortexie mniej kopie.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Sprawdź, kto na zawodach strzela z vortexa czy innego gas-rama ? !Nikt !
Więcej z tym kłopotu niż zabawy, a i lupka dostaje więcej po doopie !
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
kurtz1992
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2017, 19:34

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kurtz1992 »

Kolego a czy mógłbyś coś więcej na ten temat? Opinie czytam dosyć pozytywne o tym systemie. Dlaczego więcej kłopotu? I dlaczego lupka dostaje po tyłku? Ja oczywiście mam na myśli wiatrówkę w limicie 17j.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: foxrysza »

No niestety to prawda , gas-ram zdecydowanie częściej jest sprawcą grzechotek niż sprężyna zwijana z drutu.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Dokładnie, wyższość gas-ramu na druciakiem to najczęściej marketingowy chłyt.
Sprężyna może pęknąć nagle, owszem, ale zazwyczaj źle konserwowana, ale i na tym forum są pytania co robić, bo vortex nie trzyma ciśnienia a miało być tak pięknie :?
Demontaż ( i montaż)systemu z gas-ramem to nie taka łatwizna, trzeba mieć zazwyczaj specjalny ścisk, zwykłą sprężynę zamontujesz w razie potrzeby zazwyczaj"na kolanie" .
Inny cykl strzału w vortexie niestety nie jest łagodniejszy dla optyki.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: xork »

Moim zdaniem vortex okazuje się świetny dopiero jako mocno pod limitowy (ok 200m/s dla 4,5). Jako że postać Adama Słodowego zdążyłem poznać zanim popadła w zapomnienie, to wsadziłem flakowatego vortexa do starej 80ki z pewnymi brakami jak bezpiecznik,zatyczka tyłka rury...i co? i cudnie ,delikutaśnie fajowo bezstresowo... ale jest jak kolega wyżej napisał,nie jest lepsza ani tańsza od wersalkowej sprężyny z dobrą eratlitową? prowadnicą i czopkiem.
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: GHOST »

Zastanawiam się czy jest odczuwalna różnica np przy kopnięciu pomiędzy sklepowym vortexem, A moim od Alchemika, sklepowy ma ciśnienie średnio blisko 100bar, mój od Damiana około 13,5bar. 240m/s. Oczywiście jeśli chodzi o limit J. A granica normalnego użytkowania jest nawet do 16bar.
Napewno jest różnica w serwisie, w razie W spuszczam powietrze zamontowanym zaworem zewnętrznym i można śmiało dłubać, później pompeczka rowerowa do amortyzatorów za 60PLN co tłoczy nawet do30bar. 30 pompnięć i dalej się cieszymy z zabawy niezawodnym sprzętem. Przez zmianą na Vortexa sklepowego też przypuszczałem że mogą być z tym problemy, spadek ciśnienia i brak kontroli nad nim, obsługa serwis, ale jak Damian powiedział mi jak go przerobił to od razu się zdecydowałem i nie żałuję. Fajnie by było zrobić porównanie obydwu Vortexów pod kątem skupienia i kopania

Alchemik to Dominik !!!
HW 97K by Hogan DOT. 4-16x42.AO MD
kurtz1992
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2017, 19:34

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kurtz1992 »

Dzięki wszystkim za odpowiedź:) Czyli z tego co widzę to chyba lepiej faktycznie zacząć od sprężynki a najwyżej jakbym później chciał gas ram to już nie sklepowy vortex tylko do któregoś z wiatrówkowych forumowych magików. Ok a jeszcze w gwoli upewnienia się bo raczej już jestem zdecydowany, ale zawsze można zmienić plany:P Generalnie po lekturach z e-tawerny i forum-bron.pl zdecydowałem się na hatsana 90 (chyba nic innego tak taniego a dobrego nie znajdę), napewno wersja 4,5mm, ale może jednak inny model hatsana lub nawet coś innego niż hatsan byście mi polecili? Myślałem jeszcze nad hatsanem striker edge lub ar bo chwyt pistoletowy wydaje mi się dosyć wygodnym rozwiązaniem, ale to musiałbym gdzieś w sklepie lub u jakiegoś posiadacza dopiero w ręce potrzymać, tylko ten wygląd w przypadku ar jest taki... zabawkowy...?
Dla przypomnienia budżet 600PLN za gołą strzelawkę bez optyki (lub jakąś z najtańszą optyką), oczywiście przewiduję też budżet na modyfikacje i porządną lupkę ale to pewnie na zimę.
Aaaaaaa i zapomniał bym dodać najważniejsze. Strzelanie głównie do tarcz, rozwałka to raczej sprawa drugorzędna. Aktualnie strzelam na swojej własnej prywatnej strzelnicy, z czasem zapewne będą wycieczki na normalną strzelnicę. Swoją drogą hah od słowa do słowa u siebie w robocie trafiłem na chłopaczka który z ekipą sobie strzela i jeżdżą na pobliską strzelnicę (która nawet nie wiedziałem że istniejexD)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Hatsany tylko ze spustem QT !!! strikery i aery tego nie mają !
Lupka min Point Precision, żadne tanie Voglery czy Kandary, padną błyskawicznie na Hatsanie !
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ