Obrazek

Haenel 49a - pierwsze kroki

Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Gudyn »

Fotek ni ma, bo się osada w olej przyodziewa, a goły system to nie wypada :lol:
Jak wyschnie, założę nową uszczelkę (taka twarda, dziwna jakaś, ale pachnie skórą, a nie spalinami hehe), która kąpie się też w oleju (sprężarkowym) coby zmiękła nieco, to wtedy fotki trzasnę. Do tego jeszcze pas nośny od AKM zamówiłem sobie, stylowy, zielony :D
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
karambolis8
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2017, 7:27
Lokalizacja: Siechnice/Wrocław

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: karambolis8 »

Zobaczymy - uwierzymy :P Jak chcesz mieć prawdziwego dizla to lepiej uszczelkę wykąp w ropie z dystrybutora na Orlenie.
QB 78
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Gudyn »

Mam kolejny problem - z wiatrówką dostałem uszczelkę zapasową, ale się okazała jakaś za duża, poprzycinałem, ale nadal ma 3mm za dużą średnicę więc postanowiłem zamówić nową. Nowa przyszła więc cały byłem szczęśliwy. Wymoczyłem w oleju żeby zmiękła, po 2 dniach stwierdziłem, że jest większa i grubsza niż ta zapasowa co była. Nie wiem czy napęczniała od oleju tak bardzo, ale wydaje mi się, że aż tak bardzo nie, po prostu jest jakaś wielka :zdziwko:
Stara uszczelka się rozpadła nieco i popękała, ale jest o wiele mniejsza niż te nowe. Czy robię coś źle, czy może czegoś nie wiem? Nowa uszczelka ma 29mm średnicy, czyli ok 4mm za dużo, ta zapasowa, którą dostałem ma 28 i ledwo wchodzi w cylinder jak się ściśnie, bo jest miękka i nieco ją powycinałem, ale tłok praktycznie się nie przesuwa.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: kamazek »

Tomek, a może spróbuj dopasować jakąś uszczelkę zepto ?
Kwestia tylko zastosowania innego jej mocowania, raczej na stożku, ale to nie powinno być problemem, chyba :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Gudyn »

Chodzi o to, że tam jest popychacz śrutu i chyba nie ma za bardzo możliwości przeróbki, nie na moje warunki. A przecież te uszczelki skórzane muszą jakoś pasować ;(
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: kamazek »

Zapodaj fotki czoła tłoka, nie takie się rzeczy przerabiało po pijaku :lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Gudyn »

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=76312

W tym temacie są najlepsze fotki, obecnie nie rozłożyłem karabinka, bo nic mi to nie da, skoro te nowe uszczelki nijak nie pasują...
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: kamazek »

Jak na moje oko, można dopasować uszczelkę zepto o odpowiedniej średnicy zewnętrznej do tego dosyłacza.
Trzeba się tylko pobawić ostrym kozikiem.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Gudyn »

Właśnie tak patrzę na starą, żółtą uszczelkę fabryczną z Crosmana, powinno się to chyba udać, jeżeli średnica będzie ok, to się coś chyba wytnie i przeszlifuje. Najwyżej kupię 2 czarne od Slavki, jedna pójdzie do Crosa, bo zielona ssie, a czarna do Haenela, jeżeli żółta będzie pasowała.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Qbuś »

"Budyń" :D Dzisiaj rano "kilo" (Marcin) przyniósł uszczelkę od Haenela 311 (ten sam system tłoka), (niby oryginalna dopasowana itp...) miała średnicę 28-29mm, a średnica cylindra 26 ! Nijak by nie wlazła, sprawdzałem nawet ja by ją wepchnąć, to by się tłok nie przesuwał . I co, szlifierka stołowa z drobnym kamieniem uszczelka na wiertarkę (wolne obroty) i jazda zeszlifowałem do wymiaru 26-25
(z lekkim stożkiem), kilka godzin moczyłem w rzadkim oleju do maszyn szyjących i próba :D działa, spręża nie zacina się chodzi z lekkim oporem (musi się wyślizgać) i będzie dobrze. Wiatrówka ma ok 5J więcej nie oczekuję bo skok tłoka to niecałe 5 cm ;) i to by było na tyle w temacie skórzanych uszczelek :lol: .
Nigdy więcej starych trupów !!! :cisza:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Gudyn »

Kurde, to nie mogą zrobić pod wymiar tylko jakieś jaja :D Muszę zrobić dokładnie tak samo, bo okazuje się, że uszczelka zepto jest ze 2,5 razy za niska i się do niczego nie nada.
A czym zamontowałeś do wiertarki? Czy otwór pod dosyłacz też musiałeś "rozwieracać"?
Stare trupy mają w sobie to coś, co przyciąga jak magnes neodymowy :lol: Jeżeli ma 5J, to myślę, że mojej też powinno podskoczyć, bo ostatnio wychodziło "ledwie" 3,7.
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Qbuś »

W tej nie ma dosyłacza, tylko taki śmieszny obrotowy port ładowania, otwór w uszczelce był dobry-12mm. Złapałem uchwytem wiertarskim bezpośrednio tą śrubę którą się uszczelkę przykręca do tłoka 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Gudyn »

A to trochę inna historia, zapomniałem, że 311 jest nieco inny, a to 310 jest identyko. Może jakimiś podkładkami złapię uszczelkę albo inną śrubą, bo kręcić dosyłaczem to ryzyko jednak, że coś się stanie trąbce huhuuu
Jutro spróbuję coś wykombinować, bo niedziela zaplanowana na testy i kolejne pomiary energetyczne na nowej uszczelce :D Liczę też na 4,5-5J :D

EDIT: Tak jak Qubuś obrobiłem tą zapasową, starszą uszczelkę na ściernicy (zamontowałem na jakieś grubszej śrubie) i teraz chodzi z delikatnym oporem. Zapakowałem całość - działa. Może jeszcze dziś albo jutro zrobię pomiary, czy wymiana cokolwiek pomogła. Nowa uszczelka póki co leży i czeka, może za 40 lat się przyda :lol:

EDIT2: Niezłe jaja ;( Po wymianie uszczelki, kilku strzałach, a potem nagraniu 4 strzałów jeden po drugim, energia systematycznie spadała od 114 o 108 m/s :maruda: Na starej, rozłażącej się, wypalonej i jeszcze bardziej luźnej uszczelce miałem stabilne 122. I o co tu chodzi...

Dorzucam świeże fotki odnowionego karabinku (uzupełnienie oksydy, wyczyszczenie z wszelkich 60-letnich brudów, szlifowanie łoża i olejowanie, polerka dźwigni, pas nośny z KBKAK z mocowaniem przednim własnej roboty, poprawne smarowanie wnętrzności)

http://imgur.com/a/hwFXJ
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
PejakA
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:03
Lokalizacja: Rybnik

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: PejakA »

Świetna robota, na zdjęciach wygląda pięknie. Gratuluję, odwaliłeś kawał roboty :up:
Ja za swojego muszę się dopiero zabrać.
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Haenel 49a - pierwsze kroki

Post autor: Gudyn »

Dzięki :)
Tylko jeszcze jak mi pomożesz z tą nieszczęsną uszczelką... Czemu na nowej cały czas ma niższą energię, chociaż wygląda dużo lepiej niż stara i chyba lepiej spasowana, mniej luźna :glupek:
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
ODPOWIEDZ