Obrazek

Hatsan Apachi 1100X

Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Dzięki za rady. Już dowiedziałem się, że Copperhead i Apachi to w zasadzie klony Gamo, bez istotnych różnic. Jeśli chodzi o HW to chętnie kupiłbym 50 ale budżet za mały :(
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: Mamutowicz »

Weź sobie Hatsana 90. Jak Ci starczy kasy to od razu daj Alchemikowi do poprawki a jak nie, to samemu zrób "zerówkę", czyli rozbiórka, mycie, czyszczenie i prawidłowe smarowanie , i po upchaniu w kolbie ze 2 młotków ze starymi skarpetami możesz strzelać dopóki nie nazbierasz kasy na pełen tuning.. albo lepszą wiatrówkę .. :)
Wszystkie potrzebne informacje są na forum, a cała robota nie jest trudna.. do tego po jakimś czasie możesz plastik wywalić i samemu sobie wystrugać osadę z kawałka foszta i będziesz mięć wdzięczną wiatrówkę do nauki strzelania :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Podziwiam Wasze zamiłowanie do grzebalnictwa w bebechach :) Niestety jestem kompletnie nietechniczny. Pisanina na forach przekonała mnie na pewno do jednego - kupna wiatrówki od serwisu zajmującego się tuningiem. Mam 2 dziewczyny, które chcą strzelać "z ręki" i 3800g plus 2 młotki to z całą pewnością za dużo na ich rączki. Stąd pytania o sprzęt może nie najwyższych lotów ale z określoną wagą (max. 3kg). Z Hatsanów z QT tylko model 70 jeszcze jakoś mało waży...ale jak wymaga dociążenia, pozostanę chyba przy Apachi.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: kamazek »

Nikt przecież nie zmusza nikogo do strzelania z ręki :)
Większość moich kolegów ( i ja) z Wrocka, strzelamy na siedząco z podpórki, piknikowo :gwizd: , dopiero przed zawodami bierzemy się za strzelanie ze stojaka lub klęczaka :D
Wbrew pozorom, rozebranie wiatrówki w celu jej poprawnego nasmarowania, nawet tych z wyższej półki, to nie takie wyzwanie, na YT jest masa filmików jak to poprawnie zrobić.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Paylo
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: Paylo »

Od siebie mogę polecić H90 z Qt. Nie dawno sam szukałem budżetowej wiatrówki na początek. Pomysłów było kilka, lecz po kilku poradach wybrałem 90 i jestem zadowolony. Hatsany od 55 do 95 różnią się praktycznie między sobą tylko osadami, system jest ten sam (95 podobno w środku lepiej spasowana)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: Mamutowicz »

merkant pisze: 17 kwie 2017, 12:52 Podziwiam Wasze zamiłowanie do grzebalnictwa w bebechach :) Niestety jestem kompletnie nietechniczny. Pisanina na forach przekonała mnie na pewno do jednego - kupna wiatrówki od serwisu zajmującego się tuningiem. Mam 2 dziewczyny, które chcą strzelać "z ręki" i 3800g plus 2 młotki to z całą pewnością za dużo na ich rączki. Stąd pytania o sprzęt może nie najwyższych lotów ale z określoną wagą (max. 3kg). Z Hatsanów z QT tylko model 70 jeszcze jakoś mało waży...ale jak wymaga dociążenia, pozostanę chyba przy Apachi.
Jeśli chcesz kupić wiatrówkę od tunera - to dobry pomysł.. Ale cała reszta to "nieznajomość tematu.."
Jeśli chcesz mieć lekką wiatrówkę - to musi ona mieć małą "MOC" bo inaczej będzie narowista i niecelna..
Oczywiście mówiąc tu o karabinkach sprężynowych..
Co do samej masy to wbrew pozorom im cięższy karabinek - tym celniej się strzela "z ręki".. :)
Jeśli chcesz mieć celnego Hatsana - to bierz tylko modele z Quattro Trigger - cała reszta kulturą spustu przypomina Chinki za 99.99pln..
Więc w sumie po mojemu to masz wybór - albo kup min Hatsana 70/90 z QT albo.. Norconię Dżermany za 99pln.
Ze wskazaniem na Norconię, bo celność będzie podobna a masa dużo mniejsza.. :D
Nie żartuję.
Spust Quattro da się ustawić nawet " na pierdnięcie komara" i potrzebujesz do tego jedynie śrubokręt ( mały ) oraz trochę czasu i śrutu na testy.. Gdzie spust w Strikerze/Apachi jest starego typu i nie da się praktycznie regulować.. a co za tym idzie jest twardy i nieprzewidywalny - a to z kolei powoduje że razem z resztą tworzą zestaw niewiele lepszy od Żółtych podróbek..
Z resztą.. co ja wypisuję..
Podejrzewam że Twoje pytanie o tego Hatsana było z tych: "Kto jest Twoim idolem i dlaczego Lenin.. " :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Dzięki za rady :) Niestety nie mam Lenina. Ale weź pod uwagę co innego. Nie mam grupy zapaleńców strzelających na odległość, strzelającej konkurencje, zawody itd. Mam za to działke i 2 dziewczyny, które chcą postrzelać. 90% strzałów będzie oddawanych na odległość do 30m. Budżet - do 600zł. Na początku po prostu wszedłem do sklepu i kupiłem Crossmana Inferno, wbrew radom kolegi. Teraz muszę naprawić ten błąd i czytam, czytam... Krok naprzód wobec tego inferno to wiatrówki HW, zwłaszcza 50 ale to za drogo. Poniżej sprzęty sa b. podobne do siebie. Myślałem, że znajdę jakiś niszowy, wyjątkowy sprzęt ale mi się nie udało. Gdybym miał strzelać z kolegami, choć trochę sportowo, w zawodach nawet nieoficjalnych - Hatsany z QT byłyby oczywistym wyborem za te pieniądze. Gdy jednak cel jest głównie rekreacyjny - zalet spustu nieco bledną, większej wagi nabierają banalne cechy użytkowe typu waga (niska) przy maksymalnej celności. Starałem się poznać całą ofertę na rynku żeby znaleźć (naiwnie) coś wyjątkowego lub coś optymalnego. Apachi jest na swój sposób wyjątkowy - brat Copperheada, lekki jak na Hatsana, całkiem celny i rzecz mało spotykana za te pieniądze - jakakolwiek regulacja spustu. Niestety modele z QT sa dla dziewczyn za ciężkie - ich waga zaczyna się od 3400g....
Obczytałem się o Slawiach, Iżach, Remingtonach itd. To nie tak, że upatrzyłem sobie 1 model i szukałem potwierdzenia wyboru na tym forum. Liczyłem, ze może ktoś - biorąc mój punkt widzenia zaproponuje coś (model lub cechy) , co zna z doświadczenia (którego ja nie mam) a czego nie wziałem pod uwagę.
Ostatecznie zdecydowałem się na Copperheada po tunigu, z poprawionym spustem i mocą zmniejszoną do 14J.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, 6:20 przez merkant, łącznie zmieniany 1 raz.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Aha, w klubie strzelam z pistoletów i tu nie ma miejsca na kompromis - kupiłem HW40 :)
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Wszyscy o tym Hatsanie 90... Ale weźmy Hatsana 80: nieco ponad 500 zł z tuningiem, waga 3200g. OK. Zaleta - b.dobry spust, większa waga wpływająca na stabilność/celność. No właśnie celność. Czy pomijając extra zaletę QT, wiatrówka w tym przedziale cenowym może się wyróżniać tą cechą? Jest celniejsza od Strikera, Copperheada itd, pomijając wpływ sposobu ściągania spustu?
Proszę o niebanowanie za głupie rozmyślania.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: mimut »

Widzisz, problem celności zaczyna się (wbrew pozorom) od spustu. Jeśli spust jest twardy i nie da się go regulować to będzie on jedną z przyczyn siewnika. Zwłaszcza dla kogoś całkowicie nie obeznanego ze "sprezynami"
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: kamazek »

Ok, kolega merkant wybrał copperheada - amen !
Do czasu jak do dostanie i nie zacznie go testować, na forum zapanuje znowu gnuśność :?
Musicie przyznać, że jego pierwsze posty trochę podniosły niektórym ciśnienie, mnie na pewno ;) ,
ale coś się zaczęło dziać, a nie tylko nudne opisy przewagi lgu nad prosiakiem czy innym tx-em.
Ale ja wiem, że merkant nas nie zawiedzie :D
Zaczną się pytania typu - dlaczego nie trafiam ? jaki śrut wybrać i dlaczego ? a dlaczego grzybek a nie płaski ?
exact najlepszy ? a dlaczego ? etc, etc, etc ....
Oj, będzie się działo !!!! :hihi:

Merkant, chłopie !!! To tylko żarty !!! Pytaj do woli !!! :D

P.S. Szkoda, że do Ciebie tak daleko, bo chętnie sprawdziłbym, czyj spust w copperheadzie lepszy ?
Twój, po czarach pro-tjunera czy mój, wyklepany na chłopski rozum ? :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

Muszę Cię zawieść Piotrze (?). Dziś moim HW40 wpakowałem z 10m 5 śrutów w skupienie 3 cm. To chyba w miarę przyzwoity wynik. Wcześniej dobrałem śrut. Zaostrzony Gamo Match (Crossman Pointed sieje jak głupi). Exact nie przyspiesza u mnie bicia serca. Używałem i jakoś bez orgazmu. A potem popykałem płaskim Walterkiem na ładne dziurki :) Spokojnie wyczuwałem sobie spust, żeby nie zerwać strzału. Trochę za twardy, muszę podregulować. Niestety nie będzie o to pytań....
O samym strzelaniu trochę wiem, za to na sprzęcie kompletnie się nie znam. Stąd ta burza spamowa. Ale było i się skończyło.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: kamazek »

merkant pisze: 18 kwie 2017, 18:52 Dziś moim HW40 wpakowałem z 10m 5 śrutów w skupienie 3 cm.
A ile razy strzelałeś ? :D

Sorry, nie mogłem się powstrzymać ;)

Z pistolca to raczej nie strzelam, ale jeżeli szpic i to Gamo lata u Ciebie najlepiej to masz farta.
śruty Gamo nie mają najlepszej opinii w długich wiatrówkach, u mnie też to porażka.
No cóż, czekamy z niecierpliwością na test Twojego nowego karabinka :D

P.S. Wystarczy "Piotrze", bez (?), to osłabia moje poczucie tożsamości ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: merkant »

6 szczałów oddałem, 5 ładnie się ułożyło
Gamo na długiej też mi lata bez rewelacji, z kolei Crossman lepiej - ale ja szczelam na max 30m wiec to zupełnie co innego
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
Sorbi
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 80
Rejestracja: 24 gru 2012, 7:53

Re: Hatsan Apachi 1100X

Post autor: Sorbi »

Troszkę Panowie zbaczamy z tematu, może przejdźmy do konkretów:
- dystans, na jakim będziecie strzelać?
- wiek dziewczynek — budowa ciała, wzrost? (według mnie bardzo istotny o ile mówimy o dzieciach, bo tak zrozumiałem).
- budżet?
ODPOWIEDZ