Obrazek

optyka do hatsana 90 po alchemizacji

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
janusz22551

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: janusz22551 »

:lol: Zrób tak :cmok: i powiedz, że jakoś musisz bronić tego co najbardziej kochasz :girl2: :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: Qbuś »

Jak to "po co", np. na "zombi" albo :Obrazek :D :lol: .

Spokojnie, moja też była dość "sceptycznie"nastawiona do wiatrówek, a teraz ma swoją i łazi za mną po różnych zawodach :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

dzieki za pomoc:) ostatnio jak wracałem z pracy do domu to zaatakowała mmnie sowa. W ostatniej chwili zawróciła, powiem że to do odstraszania dzikiej zwierzyny:)
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: Mamutowicz »

Eee .. naaa .. pająki.. ?
Moźna w zasadzie takiego pająka z każdej dziury wydmuchać.. ale nie ze sprężyny bo niedobrze strzelać bez śruta.. :hm:
Albo.. do wynoszenia śmieci !
Tak! Do wynoszenia śmieci, bo jak se facet postrzela z wiatrówki to nie ma stresa a bez stresa jest bardziej skory do wynoszenia śmieci a czasem nawet poodkurzania jak mu dobrze pójdzie.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

Dobra raczej na 100% jestem zdecydowany na Dot-a. Znalazłem "tanio" w sklepie sztucer.pl Czy ktoś może już tam kupował? Godny polecenia sklep?
Dzieki za pomoc:)
http://www.sztucer.pl/i879_celownik_del ... ao_md.html
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: Mamutowicz »

Ja osobiście nie słyszałem żeby były jakieś problemy z tym sklepem.
Jak Ci jeszcze karabinek od Alchemika przyjdzie to będziesz mieć bardzo dobry start :)
Poczytaj jeszcze o wytłumianiu i dociążaniu osady w H90 ..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

Już widziałem ten wątek, jak bede miał H90 i wkońcu sobie troche poszczelam, to bedzie nastepny etap tuningu:)
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

A! i jak kupisz montaż, to zanim założysz lunetę to odklej te plastry ze środka i zmyj klej benzyną ekstrakcyjną.. zaoszczędzi Ci to potem masę kłopotów.. 8)[/quote]

Tak podpytam z ciekawości, bo dzisiaj przyszło mi mocowanie, dlaczego trzeba odkleić te plastry? Oczywiście zrobie to, ale ciekawi mnie co się stanie jak tego nie zrobię:)
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
janusz22551

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: janusz22551 »

Może (ale nie musi) pływać troszkę optyka w montażu. Hary lubi kopać więc dla pewności odklej.
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: zbynio »

A po jakimś czasie ,jak nie usuniesz, to w ciepłe dni tasiemka się rozpuści i 'wypłynie (tak było w moim przypadku).
Słyszałem nawet o przypadku (zaznaczam ze tylko słyszałem) , że ce cudne plasterki odgniotły tubus lunety.
CPM Atlanta
IZH 46
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

oki, to jutro pozbywam się plasterków:) Dzieki
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

[quote="Mamutowicz"]

Co do montażu to do DOCa i DOTa powinien wystarczyć średni, np taki: https://deltaoptical.pl/blizej_celu/mon ... ,d562.html


No w koncu wrócił mój hatsanik z tuningu, zabieram się za montaż lunety i tu mały zonk. Za Twoja radą kupiłem ten średni montaż do mojego mDota i coś nie pasuje :nie: obejma nie jest w stanie docisnąć lunety:( Za Twoją radą pousuwałem te wewnętrzne plastry z mocowania- może to jest przyczyną? brakuje jakieś 3mm zeby docisnąć lunete.montaż ma 28,5mm wewnętrznej srednicy a luneta 25,5mm. Macie jakąś rade na to? czy "bawić" się w oklejanie lunety np. taśmą izolacyjną czy szukać nowego montażu?
Jak coś to jaki jednoczęściowy "niedrogi" montaż polecicie?
dołączam zdjęcia z montażu:)

POMOCY!!!! chciałem sobie dzisiaj w końcu postrzelać :placze:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
kilo
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 302
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: kilo »

Wygląda na to że zamówiłeś zły rozmiar montażu. Nic tu nie pomoże :( Musisz mieć montaż na 1" (25.4mm) a ty masz na 30mm. Ty potrzebujesz takiego montażu do DOT-a https://deltaoptical.pl/blizej_celu/mon ... ,d561.html
Niestety będziesz musiał postrzelać z otwartych :lowca: albo popytać kolegów z forum. Może akurat ktoś ma montaż do pożyczenia :)
Ostatnio zmieniony 04 mar 2017, 10:06 przez kilo, łącznie zmieniany 1 raz.
3x Niemiec, Niemka, Amerykanka i Czeszka= :hm:
szczelać nie umim ale ftrafiam 8)
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

Na opakowaniu jest napisane 1" do lunet max 42mm. Taką mam:) czyli musze zadzwonić do delty:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
kilo
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 302
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: kilo »

Jak ten montaż ze zdjęcia był w tym opakowaniu to zdecydowanie coś jest nie tak.
3x Niemiec, Niemka, Amerykanka i Czeszka= :hm:
szczelać nie umim ale ftrafiam 8)
ODPOWIEDZ