Obrazek

Kolejne HW97K

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MI-6
Posty: 122
Rejestracja: 15 paź 2012, 7:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HW97 KT czy KT Black ?

Post autor: MI-6 »

MarcinM pisze:I jeszcze kwestia wagi. W polimerowej osadzie wg opisu jest to 3.8 kg, w drewnie 4,25 kg. Czyli ok. 0,5 kg różnicy.
Wersja polimer waży ok 4.1kg. Jest to polimer pełny, jedynie z tyłu pod stopką jest mała kieszonka na regulację wyważenia.
Wrażenie subiektywne : przed dociążeniem kieszonki miałem wrażenie, że wersja polimerowa HW97 minimalnie bardziej leci na lufę niż wersja drewniana.
HW97KT + Burris Timberline 4.5-14x32
FWB LP100
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Nie wiem czy wychodziły różne wersje polimerów ale moja nie jest pełna. Kupiona w niemczech ok. 2012r.
Są tam dwie kieszonki w osadzie tzn. na połowie wysokości osady jest poprzeczne spojenie na całej długości.
Być może Leszku w jednej z tych kieszeni jest odlew od strony stopki, który ją zaślepia. Jedyne co wydaje się być w pełni zalane to chwyt.

Jakby nie było karabinek w polimerze ciąży na lufę, co mnie bardzo odpowiadało. Ale to kwestia upodobań strzelca. Po próbie dociążenia osady pogorszyła mi się statyka i zwiększył rozsiew na 40 metrach. Nie wnikałem czy jedno wynikało z drugiego lecz wyjąłem dociążenie.
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:40
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: MarcinM »

Póki co skłaniam się ku drewienku, wydaje mi się lepszą opcją. I chyba tak zostanie.
Teraz pozostaje czekać na wypłatę i złożyć zamówienie w sklepie kojarzącym się z Kałashnikowem :) Oczywiście od razu wysyłka do przeglądu i potem rozejrzę się za lunetką.
Na początek posadzę na nim pewnie moje pancerne szkło z optyki działka 20mm :) Wytrzymało na Hatsanie 125 to na HW tym bardziej da radę :lol:
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

MarcinM pisze:w sklepie kojarzącym się z Kałashnikowem
jesli tam to zaraz Hogan tuning :lol:
Miałem okazje 2 miesiące strzelać bez poprawek i teraz po ...jest różnica na plus :D
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:40
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: MarcinM »

No i się doczekałem, nareszcie wczoraj kurier przywiózł moje HW97 KT prosto od Hogana :D
Radości było co niemiara, do czasu zerowania lupki. Okazało się że jednak już swoje przeżyła i nie trzyma 0, więc czeka mnie zakup nowej, a strzelanie trzeba odłożyć na później ;(

Co myślicie o takiej lupce ?

Dodam że strzelanie głównie rekreacyjne, ale nie wykluczam zawodów jeśli się wyrobię w strzelaniu ;)
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Luneta miodzio, spokojnie postrzelasz i zapewni dobre wyniki .
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

witka wszystkim , troszkę mnie nie było ale że ja zakładałem ten temat lata temu i HW nadal ze mną to piszę . Zdecydowałem się na tuning HW 97 u Waldka Hogana ,jako że moja sprężyna nadawała się już tylko do długopisu i ceny z aledrogo jak ich wątpliwa jakość skłoniły mnie do wizyty u Hogana bo po tylu latach doszedłem do wniosku że ja tego nie zrobię tak jak potrzeba , w efekcie ,,,,, no brak słów ,niby ten sam karabinek ale jak by inny ,powiem krótko co fachowa ręka nie zrobi to Patryk na pewno i proszę mnie nie łapać za słowa bo reklamy nie robię ale zdecydowanie polecam ,jakoś od razu zacząłem lepiej strzelać :) PŚIPADEK :D :lol: :bobas:

odnośnie lupki posty powyżej , moja z podpisu ma na koncie około 25 tys kopnięć na 97k za te lata i nadal działa i " 0 " betonowe , może warto pomyśleć ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

HW 97

Post autor: Pawelkrk »

Pytanie do posiadaczy HW oraz małych dłoni :D jak wam się z tego strzela? czytałem opinie że ten model nie jest zbyt wygodny dla posiadaczy małych dłoni ;/
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
Awatar użytkownika
MI-6
Posty: 122
Rejestracja: 15 paź 2012, 7:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MI-6 »

Ale są cofnięte języki spustowe :)
HW97KT + Burris Timberline 4.5-14x32
FWB LP100
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Są też HW97 KT i KTB i tu już jest mniejszy problem bo to chwyty pistoletowe.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawelkrk »

mironTG pisze:Są też HW97 KT i KTB i tu już jest mniejszy problem bo to chwyty pistoletowe.
No właśnie ja o tej opcji myślę, mam dwie opcje albo cała czarna osada polimerowa, albo coś nowego z tego co widzę http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&id=937

Czy spust 3D od Dębowego poprawia coś sytuację na plus czy lepszy fabryczny ? Chciałbym od niego zamówić nowy sprzęt po jego tuningu, tylko waham się jeszcze nad tym spustem, no chyba że lepszym rozwiązaniem jest spust innej marki.
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Mam spust 3D, Bardziej wyczuwalny i lepiej na nim układa się palec. Polecam. A co do karabinka ja mam wersją całkiem czarną, ta silwer jest jeszcze ładniejsza. :)
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

mironTG pisze: A co do karabinka ja mam wersją całkiem czarną, ta silwer jest jeszcze ładniejsza. :)
To kwestia gustu :D A spust 3D jest super ;)
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawelkrk »

No i wybrałem HW 97 KT ze strony Dębowego + spust 3D :D teraz czekam z utęsknieniem jak dziecko na gwiazdkę :bobas: .
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
Awatar użytkownika
zulusj23
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2017, 20:56
Lokalizacja: Niedrzwica Duża

Re: Kolejne HW97K

Post autor: zulusj23 »

Witam,

doradźcie mi proszę w kwestii HW97 BlackLine. Na który system tuningu się zdecydować. Lazaglide w wykonaniu kilku firma na rynku czy system sprężyny zamkniętej od Dębowego. A może ktoś miał okazję porównać je wprost ze sobą? No i nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat spustu 3D. Co to takiego?

Jacek
DAYSTATE MK3 + Kandar
ODPOWIEDZ