Obrazek

Optyka na Hatsana

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misioooo
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2012, 7:31

Post autor: misioooo »

Paweł, na jakie dystanse chcesz strzelać? Powiększenie x4 to nie jest za dużo... Na 50m może być ciężko (przynajmniej ja nie umiem). Osobiście szukałbym czegoś x6 i więcej. Posiadam DOC 3-9x i jest to bardzo fajne szkiełko w przyzwoitej cenie :) Zwykle ustawiony na zooooma x8 i tego nie ruszam wogóle.
Awatar użytkownika
Paweł 1983
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:17

Post autor: Paweł 1983 »

To 50m to bym chcial strzelac. Ale skoro Ty z powiekszenia 4x nie umiesz strzelac to ja tym bardziej :D . Takze pozostaje kupic cos innego .
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Paweł 1983 pisze:rekreacja do tarczy i zakretek pet
Jak chcesz (w przyszłości) ftrafiać w zakrętki na 50m, to 8-10X powiększenie będzie O.K. z 4X zakrętkę ciężko dostrzec ;) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Paweł 1983
Posty: 59
Rejestracja: 18 kwie 2016, 21:17

Post autor: Paweł 1983 »

Zobaczymy rozejrze sie :) . Zobaczymy jak finanse pozwola. A ten Leapers x4 w przytsepnej cenie i opinie ma dobre na bezowym.
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm
Awatar użytkownika
stephan
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2014, 10:41
Lokalizacja: BiA

Post autor: stephan »

Witam, przyłączam się do dyskusji. Zakupiłem lunetę celowniczą BSA Essencial 4-12x44 AO Mil-Dot (EMD412x44AO). Tutaj... oferowana jest w przystępnej cenie + montaż. Jak dla mnie dobry wybór za rozsądne pieniądze. Zwłaszcza, że średnica obiektywu 44mm robi wrażenie, krzyż celowniczy typu Mil-Dot.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

stephan pisze:[...] Jak dla mnie dobry wybór za rozsądne pieniądze. Zwłaszcza, że średnica obiektywu 44mm robi wrażenie, krzyż celowniczy typu Mil-Dot.
Cóż.. A kiedy zakupiłeś i jak długo z niej strzelasz żeby stwierdzić że to dobry wybór?
Na jakim karabinku ja posadziłeś?
Wrażenie to robi Big Nikko z obiektywem x60.. :hihi:
A ta BSA x44 robi.. sakramencki błąd paralaksy.. ;)
Ale paragonu nie wyrzucaj, bo na pewno się przyda 8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Mamutowicz pisze: ...A ta BSA x44 robi.. sakramencki błąd paralaksy.. ;)
...to jedno - a po drugie te wielgachne kropy na krzyżu też robią wrażenie. :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
stephan
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2014, 10:41
Lokalizacja: BiA

Post autor: stephan »

Zakupiłem ją jakiś czas temu, może ze dwa miechy będą. Osadziłem ją na Harnasiu 135 po ujarzmieniu przez kolegę z forum. Wystrzelałem dwa opakowania śrucin. Dla mnie i w mojej ocenie proporcja kwoty i samej lunety to najlepszy wybór w obecnym czasie. Ma super zbliżenie, duży obiektyw i właściwe nastawy. Nie biorę udziału w zawodach, ani nie strzelam do główek od szpilki z sześćdziesięciu metrów. Na mnie Ona robi wrażenie. A wszystkiego można się nauczyć i zdobyć większe doświadczenie oraz wyczuć lupkę :/ nieprawdaż. Czy Panowie ironizujący zawsze byli bezbłędni i perfekcyjni. Na ten czas i moją wiedzę jest to dla mnie najlepszy wybór. Czas pokaże co dalej.

Jeżeli mogę prosić o szczegóły dlaczego nie wyrzucać paragonu to proszę poprzyj to faktami, żebym wiedział na co zwrócić uwagę.
Na koniec, dziękuję za opinię. Jak na razie sama negacja. Wolałbym konstruktywne wypowiedzi mogące w przyszłości pomóc niezdecydowanym.
Bez urazy Panowie.
"Używajcie polskich znaków! Jest różnica, czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKĘ"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Wiesz.. Ja nie miałem zamiaru szydzić czy ironizować.. Po prostu wystarczy poczytać choćby ten temat, żeby zrozumieć że mocna wiatrówka i tania luneta z dużym obiektywem to tandem który ma duże szanse nie przejść próby czasu..
Owszem, Może się zdarzyć, że taka lupka wytrzyma.. ale to właśnie może i zdarzyć powodują że osobiście bym takiej lunety na sprężynowego Hatsana nie polecił.. Zwłaszcza, że jeśli kupujesz lunetę z dużym szkłem i AO , to raczej nie po to, żeby tego nie dotykać, a wręcz przeciwnie.. A niestety (znowu) tanie lunety mają przedziwną skłonność do zmieniania "zera" wraz ze zmianą powiększenia czy ostrości..
A paragonu nie wyrzucaj, bo może się przydać jak luneta zacznie gubić nastawy w okresie gwarancyjnym .. i tyle.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
stephan
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2014, 10:41
Lokalizacja: BiA

Post autor: stephan »

Dzięki za rozwinięcie tematu. Chciałem naprostować i uzupełnić, że wiatrówka, nie ma sprężyny i nie wierzga. I tak jak prawdziwy motocyklista deszczu się nie boi, nie przeraża mnie, że będę musiał dokonywać korekt w ustawieniach "zera".

pozdrawiam przeglądających.
"Używajcie polskich znaków! Jest różnica, czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKĘ"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

stephan pisze:[...]wiatrówka, nie ma sprężyny i nie wierzga.
A! czyli przerobiony na PCP.. :)
Jak tak, to faktycznie powinna wytrzymać.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Adek96
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2016, 17:56
Lokalizacja: Radom

Szkło na H135.5,5FAC

Post autor: Adek96 »

Witam!! jestem tu nowy chciał bym zapytać was co założyć na Harrego 135 SAS(fac-35 40J) Do 400 pln
wiatróweczka bedzie po poprawkach fabrycznych u dębowego.Chodzi mi zeby postrzelać do balonów 100 150m max i oczywiscie na mniejszych dystansach.Z góry dziekuje
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Wybacz Adrian, ale o FAC-u nie dyskutujemy :hm: no chyba że masz zezwolenie.
Adek96
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2016, 17:56
Lokalizacja: Radom

Post autor: Adek96 »

()
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 13:28 przez Adek96, łącznie zmieniany 1 raz.
__________________________
Hatsan135,Beretta Elita2,Major Eagle6mmLong,PerfectLine65lbs
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Jestem zmęczony, nie spałem od ponad 30h i nie bardzo mi się chce rozwijać temat :/ . Mamy prawo w tym kraju takie jakie mamy i czy nam się ono podoba czy nie, staramy się go przestrzegać. Za FAC-a bez zezwolenia potraktują Cię tak samo, jak za palną bez zezwolenia. No i niestety podejrzewam, że Maciek też nic nie zrobi z twoim karabinkiem, bo ingerować w ponad limitówkę może tylko rusznikarz.
ODPOWIEDZ