Obrazek

Zaproszenie na uroczyste otwarcie strzelnicy we WROCŁAWIU :)

janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Ale chyba nie sprzedasz teraz wiatrówki, żeby kupić łuk :?: :hihi:
Awatar użytkownika
misioooo
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2012, 7:31

Post autor: misioooo »

Się zastanawiam... Towarzystwo łukowe bardziej... kobiece ;)
Awatar użytkownika
limak000
Posty: 226
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:16

Post autor: limak000 »

misioooo pisze: Towarzystwo łukowe bardziej... kobiece
Masz żonę :D

i Sukę :P
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

misioooo pisze:Się zastanawiam... Towarzystwo łukowe bardziej... kobiece ;)
Niegrzeczny chłopczyk :hihi:
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
maliburoad
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2015, 15:16

Post autor: maliburoad »

Fajna strzelnica ale dziwnie się strzela na dystansie 50m kiedy na sąsiednim torze stoi łucznik na dystansie 20m i strzela do celu postawionego na wale. Jeszcze dziwniej jak podchodzi inny łucznik i tłumaczy, że moje śruty mogą rykoszetować od kamieni. Mówię, że powiina być wspólna linia strzelania no co on dodaje, że wtedy jak nie trafią w tarczę to jest dużo chodzenia. Może jak się nie trafia w tarczę to trzeba zmniejszyć dystans ?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Nie może być takiej sytuacji. Linia strzelania jest jedna dla wszystkich. To podstawowy wymóg bezpieczeństwa. Nie może zaistnieć sytuacja, że ktoś wchodzi komuś pod lufę, nawet, jeśli strzelają na przeciwnych końcach rubieży.
Wszyscy powinni także mieć gwizdki, i być poinstruowani o tym jak ich używać.
Jak komuś się nie chce chodzić po strzały, to niech je wiąże na sznurkach, będzie mógł wtedy strzelać nawet z krzesełka.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
misioooo
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2012, 7:31

Post autor: misioooo »

Był już ten temat wałkowany... Z Piotrem łucznikiem - szefem wszystkich szefów zostało ustalone, że strzelamy z linii 60m, a jak ktoś chce na krótszy dystans to sobie musi tarczę bliżej ustawić (a nie podchodzić). Więc takie łuczniki włażące pod lufę niech zadzwonią do szefa i się dokształcą ;P Strzelnica jest otwarta i jak Mamutowicz napisał - bezpieczeństwo to podstawa... Kto to widział, aby podchodzić bliżej zamiast cel przestawić?
maliburoad
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2015, 15:16

Post autor: maliburoad »

Ostatecznie skróciłem dystans bo padł argument o dziewczynie co strzelała z 20 metrów, że 'dziewczyna taka fajna'. Nie mialem kontr argumentu w tym momencie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

maliburoad pisze:[...][ że 'dziewczyna taka fajna'. [...]
Przestanie być fajna jak dostanie rykoszetem pod oko, przyprowadzi chłopaka Polucjanta i tatusia kolegę Ziobera ze szkoły prawniczej..
Jak chcesz przydziobać to biegaj jej po szczały, ale bezpieczeństwa pilnuj, bo starczy jedna wpadka, i wracacie na pustynię .. ( w najlepszym razie..) 8)
Zróbcie tablicę z litanią bezpieczeństwa, i pilnujcie jej przestrzegania..
Macie farta że macie taki obiekt - pilnujcie żeby go przez głupotę nie stracić.
I taka sugestia..
Na pustyni wszystko zależało od Was - i mogliście wiele.. ale na oficjalnym obiekcie muszą panować zasady dla wszystkich - czyli grille z napojami powyżej 0%alc odpadają niestety..
Inaczej dacie przykład i ani się spostrzeżecie jak rubież będzie zawalona potłuczonym szkłem i opanowana przez naj..ne dresy z qbetami tłuczące to czegokolwiek w zasięgu wzroku..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
misioooo
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2012, 7:31

Post autor: misioooo »

Mamutowicz - jest tablica z litanią :) I jak byk tam napisane, że nie wolno wchodzić za linię strzelania bez "komendy" czy poinformowania innych...
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Witam!
Jestem już stałym "klientem" tej strzelnicy.
Najczęściej w weekendy rano, bo jest spokój i można w skupieniu przeanalizować błędy w trafianiu (podsumowanie kolejnego nietrafienia typu "k...wa mać" nie rani niczyich uszu)
Po południu jest więcej luda, atmosfera bardziej piknikowa, pieski sobie biegają, jakieś dzieci też lubią sobie po wałach pohasać, ale ogólnie wszystko po kontrolą, chyba jeszcze nikt strzałą czy śrutem nie dostał.
Dzisiaj rano zameldowałem się na strzelnicy, w ostatniej chwili udało mi się dostać przed zamknięciem miasta z powodu maratonu :/
A na powitanie otrzymałem taki oto widok

Obrazek

Wczoraj też byłem na strzelnicy, tym razem popołudniu, jak kończyłem strzelać ok.18-tej, było tam spokojnie 15 osób, które sobie biesiadowały.
Tylko chyba o czymś zapomniano na koniec imprezy :zdziwko:

Dzisiaj rano, co mogłem to posprzątałem, tylko nie w altance, nie miałem worków na śmieci :nie:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
bogus-db
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 95
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: bogus-db »

Widzę że po sobotniej 18-stce i rodzinnej imprezie integracyjnej "Janusze" nie potrafili nawet posprzątać po sobie. Nie dość że głośni to opieprzyli łuczników żeby nie strzelali w stronę wału bo tam dzieci biegają :zdziwko: . Co do samych jegomości są to miejscowi gdyż przyszli wszyscy pieszo mam nadzieję że uda mi się ich spotkać i zapytać jak do tego doszło :cisza: .
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zaskoor »

nie byli pieszo tylko dojechali MPK.. zajmowałem do 19:30 prawą stronę strzelnicy.
no i synowi spodobało się strzelanie z Ókó ... mili łucznicy pozwolili mu się pobawić ... na 10m. wszystko w tarczy oprócz jednej tempej szczały co się od tarczy odbiła :P
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
Awatar użytkownika
bogus-db
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 95
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: bogus-db »

W takim razie musiałem źle usłyszeć jeżeli jesteś pewien że MPK się tu dostali. Do łuczników nic nie mam miło się zachowali z tego co piszesz jednak moim zdaniem jest to strzelnica jest do czegoś przeznaczona i osoby postronne które są tu w innym celu powinny się pilnować a zwłaszcza dzieci. A zamiast tego padło hasło by strzelali gdzie indziej bo tutaj są dzieci, może mam złe podejście nie wiem :) .
ODPOWIEDZ