Obrazek

Nasze Hatsany

marioavario123
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2016, 14:15

Post autor: marioavario123 »

OBUŚ ...Wielkie dzięki za pomoc .Zamawiam :):)
Awatar użytkownika
Chleb0
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:37
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Chleb0 »

Hej w sumie to juz sprzedałem hatsana 125, ale może wrażenia opiszę. Ogólnie wiatrówka nowa nic nie tuningowałem, nie smarowałem, prosto z pudełeczka i ogień (niczego nie czytałem o jakichkolwiek zabiegach, bo myślałem że jak funkiel nówka, to nic robić nie trzeba). Wrażenia pozytywne ogólnie, prócz tego że lunetka którą dostałem do Harrego padła na momencie (krzyż co kilka strzałów się przekręcał i gubiła 0 ). Zakupiłem belomo 4X28 i ogólnie z 35 m w standardową tarczę przy celowaniu w środek wszystkie przestrzeliny zamykały sie w czarnym polu. Nigdy nie strzelałem z wiatrówek jak to Mówicie ucywilizowanych więc nie mam odniesienia, uważałem kop i szarpnięcia H125 za normalne puki nie poszperałem tutaj, i dowiedziałem się więcej. Na pewno Haryy 125 dość ciężki, i łatwo o uszkodzenia tej polimerowej osady, strzelając z płotów czy jakiś dostępnych na podwórku podpórek ostro porysowałem osadę, także obowiązkowo polecam jakiś kocyk czy poduszeczkę w celu uniknięcia uszkodzeń.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2016, 16:16 przez Chleb0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Chleb0 pisze:...Ogólnie broń nowa.....kop i szarpnięcia broni .... broń dość ciężka
Chleb0, wiatrówka kolego, wiatrówka. Nie pisz broń, bo nie daj borze ktoś jeszcze źle zrozumie
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chleb0
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:37
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Chleb0 »

Sory, zboczenie zawodowe, bo w wojsku służę i wiesz broń, broń. Oczywiście chodziło mi o wiatrówkę.
Awatar użytkownika
Tygrys88
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2016, 12:58
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Tygrys88 »

Witam jestem nowy na forum i mam takie oto pytanie nabyłem wlasnie hatsana 90 QT SAS 4,5 mm, i po przeczytaniu kilku wątków zamierzam dokonać tuningu mojej wiatrówki znalazłem na wiadomym portalu zestawy do tuningu hatsanow takich panów :
http://allegro.pl/hatsan-55-105-2-sprez ... 79658.html
od rusznikarz-2005 i
http://allegro.pl/tuning-absolutny-380m ... 34534.html
od sklepmilitaria co waszym zdaniem jest lepsze /pewniejsze i ktora opcje byście polecili.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Tygrys88 pisze:po przeczytaniu kilku wątków zamierzam dokonać tuningu mojej wiatrówki
:hm: Chyba jeszcze za mało poczytałeś, więcej przeczytaj, wtedy nie będziesz pytał o zestawy z "aledrogo",które robią 330m/s, tylko wybierzesz coś od naszych forumowych tunerów :D (podpowiem "Dębowy", Alchemik", "Hogan" i jeszcze paru :D ).
Ps. Tuning nie polega na zwiększaniu "mocy", tylko na poprawieniu kultury pracy systemu i powtarzalności, stabilności prędkości wylotowej 8) .

Tutaj zajrzyj : LINK
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Tygrys88
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2016, 12:58
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Tygrys88 »

W zasadzie miałem na myśli poprawienie kultury pracy i moglem nieprecyzyjnie się wyrazić wiec jak rozumiem oferta od Rusznikaz była by ok,a co do drugiej oferty ciekawiła mnie opinia forumowiczów na taki tuning, dzięki za link i szybka odpowiedz na pewno się zapoznam.
Awatar użytkownika
Fredoo
Posty: 53
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fredoo »

No to już Ci powiem.. Mianowicie miałem zestaw od p. Rusznikarza i powiem że jest ok ale jest jedno ALE czyli po co mieć coś co jest dobre skoro można mieć coś co jest bardzo dobre i jest tutaj na forum? Złego słowa naRuszikarza nie mogę powiedzieć ale kupując zestaw któregoś z ichniejszych czarodziejow będziesz półkę wyżej a dając im karabinek do roboty będzie sz dwie półki do góry :)
hatsan 90 z bebechami od Alchemika i DOE 4x32
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ale rzeźnia.. :D ..
Ja bym poszukał jednak hybrydy tych 2 systemów - tzn dzielony zestaw 2 sprężyn.. i wtedy to już nie 2 półki a podsufitka by była.. :)

Oferta od Rusznikarza nie była by ok..
2 stalowe prowadnice plus stalowy łącznik w środku spowodują że kop się zwiększy i będzie problem to opanować.. podwójna sprężyna.. :zalamka: poproszę o następny zestaw pyrtań..
Żeby to miało sens, to tuner musi wziąć karabinek do ręki i dopasować najlepszą średnicę do danego tłoka itd.. masa roboty, ale efekt wart zachodu..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
mts
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2016, 11:30

Post autor: mts »

O to mój łamany HATSANEK, świeżo co go kupiłem, jednak z przyczyn czysto życiowych muszę się go pozbyć - stąd jeśli jest ktoś chętny i przy okazji jest wstanie po części mi pomóc to proszę o kontakt. :/
http://olx.pl/oferta/wiatrowka-hatsan-1 ... fQL9X.html#
Awatar użytkownika
ChlebO
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2016, 20:51
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: ChlebO »

Nie jestem specem w tych tematach, ale piszesz że przy 520m/s , wiatrówka nie przekracza 17J ? WTF :hm:

A i z ciekawości co tam siedzi w tej 125 że prawie 2 tysie wołasz?
aktualnie nic :(
pppp
Posty: 94
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:46
Lokalizacja: powiat Wołów :)

Post autor: pppp »

rusznikarz_2005 to sprawdzony gość. Korzystałem ze 3x już. Ktoś tam w tym wątku wcześniej pytał o opinie o nim.
spust quattro,sas,stalowa prowadnica 15 cm,kapelusz ertalit,kolba+580g,Gamo 3-9x40
Awatar użytkownika
AdrianB-tow
Posty: 18
Rejestracja: 30 gru 2015, 18:45

Post autor: AdrianB-tow »

Niedawno wszedłem w posiadanie nowej lunety Leapers Golden Image 3-9X32 TF2+ AO 1’’ MilDot do mojego H95 QT QE dopieszczonego do granic możliwości przez jednego z najlepszych w tym temacie.
Jutro zaczynam testy. Podpowiem, że poprzedni Walther 4X32 nie wytrzymał. Czekam na rozpatrzenie reklamacji.
Hatsan 95 SAS QT QE + Leapers 3-9X32
kar636
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2016, 10:14

Post autor: kar636 »

Pochwalę się swoim sprzętem.

Nowy Hatsan 55 z sas Quattro Trigger, po tuningu u Hogana.
Luneta Leapers UTG 3-9x40 1''AO Mil Dot EZ-Tap

Co prawda jeszcze nie przestrzelałem jej odpowiednio, obecnie ma stary dwuczęściowy montaż, niestety w kolbie się pomylili i wysłali "średni" jednoczęściowy, a powinien być wysoki jednoczęściowy, dojdzie w poniedziałek i wtedy pobawię się nad centrowaniem. Póki co mam mały niedosyt. przy 30 (mierzonych taśmą) metrach skupienie wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e5bd6b0cd8413a8d
trochu na lewo bije, ale poprawie na nowym montażu, jeśli będzie trzeba.

Nie zadowala mnie to, może wymagam zbyt wiele, myślę czy nie obciąć lufy i koronkę zrobić, ale jak to poprawi celność... tego nie wiem.

a tu zdjęcie sprzętu:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/f206354082ac875c

Myślicie, że przy 30 metrach na tarczy szerokości 12cm takie skupienie jest spoko ?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Na razie nic nie obcinaj, przyzwyczaj się do karabinka, poustawiaj pod "siebie" spust, wysokość baki, itd... dobierz optymalny śrut, dużo strzelaj na różne odległości, poczytaj o trzymaniu karabinka, pracy na spuście itd... a wyniki same się poprawią :lol: .
Ps. To na tarczy jest O.K. jak na początek oswajania się z karabinkiem 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ