Obrazek

Diesel?

bioforge
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:25
Lokalizacja: Zabrze

Diesel?

Post autor: bioforge »

Witam!
Posiadam karabinek Striker Edge Vortex 4,5 mm. Karabinek po odpowiednich zabiegach( czyszczenie, smarowanie, nowa uszczelka, ciśnienie ustawione na energie 16,5). Z karabinka strzela się przyjemnie i w miarę celnie. Wystrzelałem puki co 4 paczki exacta 4,51 i wszystko ok. Lecz ostatnio skończył mi się ten śrut i użyłem exacta 4,52 i od tego momentu po wystrzale czuć lekki smrodek. Dymu nie widać tylko czuć spalenizną jak w przypadku diesla . Wystrzelałem jakieś 100szt tego śrutu zapachu mniej ale dalej czuć. Czy to jest diesel i może być spowodowany zmianą śrutu? Czy szukać problemów gdzie indziej? Pozdrawiam
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Zmiana śrutu na pewno nie ma wpływu :) . Może przesadziłeś ze smarami i coś się dostało pod uszczelkę.
highlander
Posty: 48
Rejestracja: 19 lut 2016, 8:45
Lokalizacja: Zakopane - Gostynin

Post autor: highlander »

osłona PET jest??
Hatsan 90 + ZOS 3x9 50, Iż 38
Awatar użytkownika
Eres
Posty: 57
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:49
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Eres »

highlander pisze:osłona PET jest??
a powinien być w tym przypadku...?
highlander
Posty: 48
Rejestracja: 19 lut 2016, 8:45
Lokalizacja: Zakopane - Gostynin

Post autor: highlander »

a sory nie doczytałem. :lol:
Hatsan 90 + ZOS 3x9 50, Iż 38
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Bioforge, a nie dodawałeś do śrutu jakiegoś świństwa w rodzaju napiera?
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6435
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Ja bym zaczął od porządnego wyczyszczenia lufy i obejrzenia śrutu, czy nie jest posmarowany (jak Wisior napisał) 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
bioforge
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:25
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: bioforge »

Witam!
Ze smarami to nie wiem bo ja tego nie robiłem tylko osoba która się tym zajmuje na co dzień. Po za tym od momentu dopieszczenia wiatrówki wystrzeliłem ze 4 paczki exacta 4.51 i nic się nie działo. Dziwne jest to że w momencie zmiany śrutu na 4.52 pojawił się ten smród. Czym wyczyścić lufe? Posiadam wycior z filcową końcówką oraz przecieraki. Używać jakiejś chemii do tego czy czyścić na sucho? Śrut na pewno czysty bo nówkę paczkę otwierałem.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Poza śrutem i przecierakami nic innego do lufy nie wkładaj :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6435
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jeżeli masz zamontowany tłumik, albo coś podobnego :) , to z przecierakami bym nie strzelał (mogą zostać kawałki w tłumiku). Ja czyszczę tak: żyłka złożona na pół przepchnięta przez lufę, w wystającą z drugiej strony pentelkę przewlekam pasek szmatki długi na ok 20 cm, szeroki ok 1,5 -2 cm trzeba dobrać doświadczalnie, żeby za ciasno nie było i dało się z dużym oporem przeciągać. Pierwsze i drugie przeciągnięcie, szmatka zwilżona PKB, kilka następnych na sucho ok.4-5 (jak szmatka wychodzi czysta to już O.K.) I to wszystko 8) . Oczywiście przeciągam w tą samą stronę , w którą porusza się śrut :D , czyli od portu ładowania do końca lufy, czyszczenie robię na początku i na końcu sezonu strzeleckiego .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
bioforge
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:25
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: bioforge »

Witam!
Lufę wyczyściłem i poszedłem strzelać. Wystrzelałem pół paczki śrutu i jak śmierdziało tak śmierdzi więc to chyba nie lufa była przyczyną. Trzeba oddać do jakiegoś magika czy próbować samemu coś z tym zrobić ?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6435
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

bioforge pisze:Trzeba oddać do jakiegoś magika czy próbować samemu coś z tym zrobić ?
Skontaktuj się z Waldkiem Hoganem KLIKNIJ Umów się niech zerknie na twój sprzęt (jesteście prawie sąsiadami) Doradzi ci co i jak :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
bioforge
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:25
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: bioforge »

Dzięki za namiary. Napisałem do Hogana zobaczymy czy odpiszę. Nie wiem czy Mistrzu będzie chciał sobie zawracać głowę moim byle hatsanikiem ;-) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Tak na mojego gusta zmiana śrutu zmusza karabinek do cięższej pracy i to właśnie przyczyna smrodku, zapewne wypala pozostałości po smarowaniu. U mnie ciągle w lufie mgiełka a mało nie strzelam.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
bioforge
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:25
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: bioforge »

A tak orientacyjnie to ile może potrwać takie wypalanie? Chodzi mi o ilość śrutu bo wystrzelałem już paczkę i dalej niucha spalonym olejem :maruda:
ODPOWIEDZ