Obrazek

Crosman Vantage +Luneta Delta Optical 3-9x40

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
HunterMoraKnive
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2015, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Crosman Vantage +Luneta Delta Optical 3-9x40

Post autor: HunterMoraKnive »

Witam dzisiaj zauważyłem że w moim Crosie lufa lata na boki dość mocno wydaje mi się i chciałbym się dowiedzieć czy to może być przyczyna pudeł ponieważ jak strzelam ustawie celownik ze trafiam w dziesiątkę to po kilku strzałach znów trafiam gdzieś indziej i pytanie polega na tym że to może być wina niecelnych strzałów ?
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

O w morde chłopie może daj tą wiatrówkę do sprawdzenia komuś kto ma jakieś doświadczenie, bo jak Ty dopiero teraz zauważyłeś że Ci "lufa lata na boki" i to dość mocno to znaczy że bardzo pojęcia nie masz jak taki sprzęt w ogóle działa (poza kwestią że tu się naciska a tam wylatuje śrut) i co może być z nim nie tak że jest niecelny. We Wrocławiu masz całą masę fachowców od tego. Spotkaj się z nimi i oni Ci wytłumaczą po kolei co i jak. Nie będziesz musiał o takie rzeczy tu pytać.
HunterMoraKnive
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2015, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HunterMoraKnive »

Zadałem pytanie i chciałbym uzyskać odpowiedz mógł byś mi odpowiedzieć ?Lufa nie lata jakos mocno choć wydaje mi się że dosyć lata ok 2mm
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

No to chyba logiczne że jak Ci lufa skręci w lewo lub w prawo to jej wylot też będzie skierowany w lewo lub w prawo i śrut też poleci w lewo lub w prawo.
Jak miałeś w szkole matematykę to sobie policz ile przesunie się punkt trafienia na danym dystansie po zmianie ustawienia kąta wylotu lufy o te 2mm czy ile tam Ci ona lata.
I szkoda też że nie zauważyłeś tego "latania" przed zadaniem poprzedniego swojego pytania...
HunterMoraKnive
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2015, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HunterMoraKnive »

Dzięki czyli to jest przyczyna i jeszcze jedno pytanie ponieważ aby dokręcić śrubkę od czegoś tam co trzyma lufe trzeba zdjąć łoże ? bo tak jakby z jednej strony jest pół śrubki a z drugiej tylko troszeczkę śrubki widać ?
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

Skoro łoże ją zakrywa to również logiczne jest że żeby ją odkryć trzeba to łoże zdjąć.
HunterMoraKnive
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2015, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HunterMoraKnive »

A ze złożeniem z powrotem nie bedzie kłopotów ?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Zawsze możesz dłutkiem zrobić dojście do śrubki.. a co? 8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ