Obrazek

Optyka do Hatsana i zakupy u chińczyka

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
erli
Posty: 24
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:56

Optyka do Hatsana i zakupy u chińczyka

Post autor: erli »

I tak sobie siedzę i myślę ... i cieszę się ze swojej wiatrówki wypluwając z niej kolejne dziesiątki śrucin w każdej wolnej chwili i rozmyślam na temat wytrzymałej - bo tak naprawdę to chyba główny faktor jaki należy brać w przypadku Hatsanów - lunety dla mojej wiatrówki. Jednocześnie dziś kolejny z moich znajomych pochwalił się kolejnym udanym zakupem elektroniki na AliExpress.
Więc tak sobie siedzę i myślę jednocześnie przeglądając AliExpress i teraz moje pytania.

Wiem że jedni polecają na hatsana jako minimum PP inni DOC a jeszcze inni coś innego - tu akurat mam sprawę rozwiązaną bo ani jednego ani drugiego nie ma na Ali :)
Więc teraz powiedzcie mi czy mieliście jakieś doświadczenia (głównie chodzi o wytrzymałość na Harnasiu 95) z poniższymi szkłami:
http://kolba.pl/luneta-celownicza-leape ... 10232.html
http://kolba.pl/luneta-celownicza-leape ... p1311.html

i czy to są te same urządzenia co tu:
http://www.aliexpress.com/item/ORIGINAL ... 32804.html
http://www.aliexpress.com/item/Leapers- ... 64433.html

I w sumie leapersów na Ali jest całkiem sporo do wyboru do koloru i nawet zakładając że panowie celnicy się przyczepią i dodadzą cło i dodadzą VAT to i tak wychodzi ponad 100 pln (albo więcej) taniej niż w polskich sklepach.

Swoją drogą może ktoś tam już kupował i ma jakieś doświadczenia? A może jest na Ali coś czego nie zauważyłem a co będzie dobrym rozwiązaniem na Hatsana?
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Też kiedyś przeglądałem Ali i mam tylko jedno ale... Jeśli optyka padnie to nie masz na nią żadnej gwarancji i musisz wydać kasę na kolejną. Czy to się opłaca? Na moje, nie.
erli
Posty: 24
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:56

Post autor: erli »

Oczywiście masz rację - kwestię gwarancji czy ewentualnych lepszych warunków takiej gwarancji należy zawsze brać pod uwagę.
Dopłacanie za "lepszą gwarancję" albo jakąkolwiek ma sens gdy mówimy o cenie większej o 10-20 procent ale gdy mówimy już o różnicy w cenie 50-60% lub więcej to sprawa nie jest tak oczywista.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Różnica w cenie jest spora, to fakt. Pewnie część tanich optyk sprzedawanych w naszych sklepach pochodzi między innymi z takich serwisów. Hmm, może warto się zastanowić. Poczekajmy na wypowiedzi innych kolegów.
joint32
Posty: 25
Rejestracja: 21 cze 2012, 17:49
Lokalizacja: Świecie n.W.

Post autor: joint32 »

Ja na swoim Harnasiu mam już koło dwóch lat BSA i jak na razie trzyma się dobrze :)
Hatsan 90 STG SAS QT 4.5+BSA S4x32WR
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Nawet 50% ceny nie zastąpi gwarancji.. bo jak lupka padnie - to masz drugą za tą sama kwotę, ale jak i ta nawali - to oszczędność się kończy.. a zaczyna wywalanie pieniędzy.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Mamutowicz pisze:Nawet 50% ceny nie zastąpi gwarancji.. bo jak lupka padnie - to masz drugą za tą sama kwotę, ale jak i ta nawali - to oszczędność się kończy.. a zaczyna wywalanie pieniędzy.
I właśnie o to chodzi. Mi PP padła już drugi raz i gdyby nie gwarancja to była by już w śmietniku. Mimo niskiej ceny to jednak na sprężynę bym nie zaryzykował. Każdy ma jednak swoje za i przeciw.
erli
Posty: 24
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:56

Post autor: erli »

A ja muszę powiedzieć że się zastanawiam - bo 50-60% tylko za gwarancję to trochę dużo.

Patrzę na to w ten sposób:
Raczej nigdy bym nie kupił sprzętu który jest awaryjny - nawet gdy mówimy o 50% mniej. Tzn. W przypadku szkieł PP to trochę - na dwoje babka wróżyła... niby są ok, ale sporo osób mówi o sporej ich awaryjności na wiatrówkach. Tu kupowanie bez dobrej gwarancji mija się z celem...ale znowu z drugiej strony zastanawiam się czy tak w ogóle nie mija się to z celem. Bo po co kupować coś do czego mamy sporą pewność że padnie.

W przypadku Leapersów czy BSA czytam i słyszę w zasadzie same dobre rzeczy i informacje o ich pancerności i wytrzymałości - i taki zakup nawet bez gwarancji zaczyna mieć sens.

Bo oczywiście jeśli kupię i wydam 200pln na lunetę któa w PL jest warta ponad 500 i mimo bardzo dobrych opinii i wytrzymałości trafi mi się wersja która padnie to ok... mogę być do tyłu te 200 pln, ale jeśli okaże się że jednak wszystkie pozytywne opinie na temat danej lpnety, na temat jej wytrzymałości będą zgodne z prawdą i tak jak w zasadzie nikomu w PL nie padały tak i mnie nie padną - będę do przodu 300pln ( a za 300 pln można całkiem sporo exacta kupić w hurcie :))

Dlatego też moje główne pytanie dotyczyło z jednej strony doświadczeń z Ali, ale przede wszystkim opinii na temat tych szkieł które podesłałem, doprecyzowania czy te na Ali i te w polskich sklepach to to samo, i ewentualnych propozycji innych marek które są wytrzymałe i dobre dla wiatrówek i są na Ali.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

To musiał by ktoś kupić taką optykę na Ali i porównać ją z optyką kupioną tutaj. Jeśli było by to samo to może tak.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No to tak ad rem
W Chinach jest kilka fabryk optyki, robiących w sumie kilkadziesiąt typów lunet. Niektóre typy robione sa w więcej niż jednej fabryce.
Chińczycy są elastyczni z jednej strony - jak zażyczysz sobie, żeby lunety były marki Kocham Dziunię, to takie będą, a z drugie strony programowo nielojalni - zlecisz im produkcję swojego modelu, a za jakis czas zobaczysz "swój" wyrób pod dwudziestoma nazwami (napisał zadowolony posiadacz kompaktowej lornetki marki NIKULA, łudząco podobnej do NIKONA Monarcha).
Chiński agent zresztą zachwali, że ta luneta jest z fabryki robiącej np. Bushnelle (te tańszych serii gwoli ścisłości) i jest identycznej jakości (co akurat z reguły jest nie do końca prawdą, bo bez nadzoru autorskiego jakość wyraźnie spada).
Słusznie koledzy zauważają, że cena detaliczna w Polsce zawiera też odsyp na reklamacje - znam przypadek gdy Chinol dostarczył pół kontenera niesprawnego towaru, a na próby reklamacji wzruszał ramionami.
Więc jak kupujesz pół tony, czy tonę lunet (choć na wagę to tylko te najtańsze się kupuje :lol: ), to warto mieć te 100 kilo na reklamacje.
Niektórzy sprzedawcy chwalą się, że lunety robione są "specjalnie dla nich" i przechodzą ściślejszą kontrolę jakości.
Śmiem wątpić.
Nie ma w Polsce sprzedawcy zdolnego zamówić np. 5 kontenerów lunet i narzuciś swoje warunki producentowi.
Polski handlarz jest zadowolony jesli uda mu się przejść z poziomu agenta na poziom dostepu do producenta. Prowizja agenta zostaje w kieszeni. Ale to proste nie jest i nie wystarcza jedynie zamówienie dużej ilości towaru.
Trzeba pamiętać, że dwaj obcy sobie Chińczycy bez mrugnięcia okiem dogadają się celem wydymania "długonosej małpy" i nie będą mieli najmniejszych wyrzutów.
Co do lunet - zapewne są identyczne i identycznej jakości. Zapewne.
ODPOWIEDZ