Obrazek

I po osadzie!

janusz22551

I po osadzie!

Post autor: janusz22551 »

No koledzy piękna pogoda, więc nie mogłem doczekać się strzelania po założeniu sprężyny od Dominika. W między czasie skróciłem sobie drogę pierwszego stopnia spustu, no bo wiadomo jak to jest w striker edge. Zadowolony pojechałem wczoraj postrzelać z nadzieją na niezłą zabawę. Po kilku strzałach zabawa się skończyła ;( . Przy naciąganiu wiatrówki pękło tylne mocowanie systemu w osadzie :zdziwko: .Jak sobie uświadomiłem co się stało, to po prostu ręka opadła. Można dopisać kolejny minus do minusów osad w polimerze.
Brak mi w tym momencie pomysłów co z tym zrobić. Wiem, najlepiej "dozbierać i kupić Slavie" ale może ma ktoś jakiś pomysł na to?
Fotki kiepskie bo kiepski ze mnie fotograf.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

no niech teraz ktoś powie "dozbieraj i kup hatsana" :PP :zdziwko: Janusz jedyne co mi przychodzi do głowy, to osada custom, albo oryginalna w drewnie. A może to jakiś znak, symbol żeby zmienić na co innego ?
arekowal
Posty: 69
Rejestracja: 13 lut 2015, 19:13
Lokalizacja: Londyn/Luton

Post autor: arekowal »

mimut pisze:. A może to jakiś znak, symbol żeby zmienić na co innego ?
:hm: Na to
https://youtu.be/ZfTx04SS5ek
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

janusz22551 pisze:może ma ktoś jakiś pomysł na to?
Tak na szybko (może niezbyt estetyczne, ale na pewno zadziała Obrazek

Tylko kup porządą (taką za 8zł :D ) i zaciśnij na zewnątrz, na końcu systemu, przed "korkiem" plastikowym 8)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Gincoo
Posty: 233
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gincoo »

Tą opaskę śmignij oksydą na zimno żeby było taktyczniej :lol: ...

Ewentualnie może by dać dłuższą śrubę i jakąś podkładkę wyrzeźbić?
Obrazek
arekowal
Posty: 69
Rejestracja: 13 lut 2015, 19:13
Lokalizacja: Londyn/Luton

Post autor: arekowal »

Ja to bym jeszcze motylek założył żeby było łatwiej zero nastawić ;)
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

A spotkałem kiedyś 'fachowcufff', którzy twierdzili, że plastikowe osady Hatsana to są robione z jak to mówili 'military grade polymers' ;)
Five shots one hole
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Gincoo pisze:[...]Ewentualnie może by dać dłuższą śrubę i jakąś podkładkę wyrzeźbić?
Dokładnie. Podkładka powinna dać radę.
Ja bym zrobił taki pasek z blachy 2mm gdzieś ok m3-4cm długi i 1,5 szeroki z dziurką "szóstką" na środku i trochę podgiął uszka do góry żeby lekko "objąć" osadę.. i powinno działać..
jednak to nie zmienia faktu że lepszy karabinek by się przydał tak czy inaczej..

Jeśli nie chcesz zmieniać karabinka to ratatuje jedynie struganie nowej osady z jakiegoś klocka.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

mimut pisze: Janusz jedyne co mi przychodzi do głowy, to osada custom, albo oryginalna w drewnie.
Była by droższa od tego karabinka :lol:

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2015 08:25 ]
arekowal pisze:
:hm: Na to
https://youtu.be/ZfTx04SS5ek
Pozostanie raczej w marzeniach. Nie chcę narzekać, ale być niepełnosprawnym w tym kraju nie jest lekko :/

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2015 08:27 ]
Gincoo pisze:
Ewentualnie może by dać dłuższą śrubę i jakąś podkładkę wyrzeźbić?
Właśnie coś w tym stylu chodzi mi po głowie

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2015 08:34 ]
To w sumie miała być typowa rekraacja, sposób na wspólne spędzanie czasu z synem. Pewnie trza zbierać na coś innego, ale to troszkę potrwa i raczej szału nie będzie. Jedno jest pewne, tak nas to wkręciło że na pewno nie zrezygnujemy ;)

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2015 08:53 ]
O właśnie tak jak Piotrek napisał. Opaska nawet oksydowana odpada!! Dowcipnisie :lol:
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Nie za bardzo widzę co to za model. Mam osadę od 105 (wystrugałem sobie drewnianą), jakby pasowała to mogę oddać.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Maruda pisze:Nie za bardzo widzę co to za model. Mam osadę od 105 (wystrugałem sobie drewnianą), jakby pasowała to mogę oddać.
Striker Edge nie wiem, ale raczej nie. Otwory pod system od strony lufy są po skosie. Hmmm, to by było najprostsze rozwiązanie.

[ Dodano: Sro 29 Kwi, 2015 10:49 ]
Więc żeby dokończyć temat, pokarzę co wyszło. Nie za ciekawie to wygląda ale DZIAŁA! Troszkę to wypoleruję i dam oksydę na zimno.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
leon1988
Posty: 30
Rejestracja: 09 lis 2014, 14:40
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: leon1988 »

Dla mnie elegancko ;) ładnie przycięta osłona spustu , też mam pękniętą i chyba też tak zrobie bo też mam bardzo ograniczony budżet na ten piękny sport :maruda:

Dobra Robota :)
Hatsan 90 + Kandar 3x9-40mm AEG
Colt Special Combat
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Może to pięknie nie wygląda, ale spełnia zadanie ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jest dobrze, ale ja na Twoim miejscu zrobiłbym w płaskowniku fazkę i zastosował śrubę na imbus, tak, żeby jej nie było widać.. Obrazek a wtedy to już będziesz mieć jak mój Dziadek mawia:
"Głupi się na tym nie pozna, a mądry pomyśli że tak miało być.." .. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Piotrek tak właśnie ma być docelowo i czarne. To tylko chwilowe rozwiązanie z tego co było pod ręką. :)
ODPOWIEDZ