Obrazek

Delta Optical Classic

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Porównaj, poczytaj, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie. Nawet wśród znawców są zagorzali zwolennicy tego i równie pewni innego. / szkoła falenicka kontra otwocka/. Tak jak z samochodami. Nie o każdej lunecie są zebrane sprawdzone wiadomości. Wśród złych trafiają się wytrzymałe, wśród doskonałych optycznie są słabe mechanicznie. Jak Ci podpowiedzieć?
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Rozumię Ciebie Superfrog co do tego DOC-a lupka warta zainteresowania ,ale tak naprawdę to nikt jeszcze dostatecznie nie przetestował jej na wytrzymałość ,aby można było stwierdzić "to wytrzymały celownik i można go posadzić na kopiącej wiatrówce".
Czekaj aż ktoś odważny pomaltretuje ją trochę ,a najlepiej parę osób wtedy można będzie ją polecać lub nie na sprężynowe wiatrówki. Jeżeli palisz się z zakupem to wybierz coś sprawdzonego tak będzie na pewno bezpieczniej.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

No właśnie czytam i czytam. No i kalkuluje. Jeśli kupić AGS 4x40 to 219zł. Jak się popsuje po gwarancji drugi raz kupuje to już 438zł za lunetę. Może druga się nie popsuje, o AGS słyszałem że jest wytrzymała (ale nie zawsze - patrz temat NIE padł AGS który jednak padł).

Albo kupić Delte 399zł i cieszyć się 3 letnią gwarancją. No ale to kupa kasy jak za szkiełko na gamo, prawie warta więcej od niego samego.

Warianty pośrednie czyli leapers średnio się kalkulują ponieważ leapersa w Warszawie w sklepie nie widziałem nigdzie, a 299zł + przesyłka to zbliża się ceną do Delty, która jest piękna. Tylko Czy delta wytrzyma.

Jakby ktoś zdecydował sie założyć deltę optical classic na hatsan prosze niech się wpisze i da znać :)
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Tombos
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tombos »

Witam.
Byłem dzisiaj w sklepie Kolba w Będzinie. Rozmawiałem właśnie na temat tej Delty. Otrzymałem taką odpowiedź: "W ciągu roku mamy zwroty 20% sprzedawanych tych lunet. Na Hatsana polecam Leapersa."
Trzymałem w ręku i ja już wybrałem. Będę miał Leapersa :tak:
Czy warto ryzykować? Może będziesz w tych 80% szczęśliwców, którzy trafili na wytrzymalszą sztukę.
Pozdrawiam
odi profanum vulgus et arceo
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Tombos pisze:Byłem dzisiaj w sklepie Kolba w Będzinie. Rozmawiałem właśnie na temat tej Delty. Otrzymałem taką odpowiedź: "W ciągu roku mamy zwroty 20% sprzedawanych tych lunet.
No raczej ta wypowiedź dotyczy tej Delty Delta Optical 3-9x40 MILDOT (1"), a nie
tej Delty Celownik Delta Optical Classic 3-9x40 MilDot. Tak się składa ,że to dwa różne celowniki ,a Classic jest w sprzedaży może góra dwa miesiące.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Tombos - dzięki za konkretne cyfry :) Bo cyfry zawsze przemawiają do wyobraźni. Co do tańszej serii Delta Optical to pewnie masz racje, dużo osób pisze że to delikatne stworzenie. Ale te nowe lunety Delta Optical serii Classic są chyba dostępne dopiero od 1-2 miesięcy więc one jeszcze chyba nie były przedmiotem reklamacji.

Słuchajcie, powiedzcie mi czy sprzedawca z poniższego linku jest sprawdzony? Niby dają 3 lata gwarancji ale nie znam tej firmy. A cena w miarę no i 3 lata gwarancji brzmi nieźle.
http://www.allegro.pl/item157454311_lea ... mport.html

Acha, powiedzcie mi czy lunety AGS 4x40 z serii saphire to jakiś odpowiednik leapersa? Czy warto?
http://www.allegro.pl/item158855223_air ... ildot.html
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Tak AcmeImport to znana i solidna firma.
Co do tego AGS-a to też sprzedawca sprawdzony ,ale kupisz z tego samego źródła celownik nowy ,a nie po minimalnym przebiegu: http://www.cekaus.pl/index.php?idmenu=802 raptem 30zł więcej.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Z tych dwóch weź tego Leapers-a ,koledzy nieźle już przetestowali je na swoich hatsanach i chyba nikt do tej pory nie zawiódł się.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Acha, dzięki za info. Skłaniam się ku leapersowi w tej chwili, napisałem do acme email może mają coś 3-9x40 niewiele drożej. Ciekawe ze na swojej stronie internetowej ceny sa z kosmosu a na aukcji ok.
I tak jeszcze zanim kupię lunetkę muszę przetestować mojego gamo po tuningu jak chodzi bo jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Jesli dalej będzie lipa to nie kupie żadnego celownika.
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Tombos
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tombos »

Może coś z tych dwóch:
http://kolba.pl/luneta-celownicza-leape ... p-151.html
http://kolba.pl/luneta-celownicza-leape ... p-271.html

Przepraszam za wpadkę, faktycznie rozmawiałem o innej lunetce Delty. :oops:
odi profanum vulgus et arceo
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

"I tak jeszcze zanim kupię lunetkę muszę przetestować mojego gamo po tuningu jak chodzi bo jeszcze nie miałem okazji sprawdzić"

Widzę, że w końcu zrobiłeś tuning Gamo :brawo: .
A można spytać, czy lufa też robiona?
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Szymon, tak tuning w końcu zrobiony chociaż musze powiedzieć że troche bałem się wysyłac wiatrówkę, nigdy nie wiadomo czy wróci :) No i jaki opór psychiczny miałem - żeby nowy sprzęt od razu rozkładać na części i poprawiać farbykę na dodatek czemu beznadziejnie strzelał :hm: Lufa porysowana - ledwowidoczne ryski ale nie o to chodzi żeby były duże tylko żeby pocisk się obracał. Sprężyna oteve, zepto i inne uszczelki wymienione. Zobaczymy czy lepsza będzie do B4.

Jesli jutro paluchy mi nie odmarzną na mrozie i wyniki będą ok to przynajmniej podejme decyzje czy wogóle kupować lunete czy sprzęt za okno wyrzucić.

Wybór pomiędzy leapers 3-9x32 a delta optical pozostanie, z przewagą tej tańszej lunety :)
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Ja opisywałem ogólną tendencję i wyraźnie prywatne typy i hierarchię.
W pierwszej części napisałem typy w niskim przedziale cenowy, które spełniają podstawowy wymóg jaki powinna spełniać luneta- trzymanie zera. No i mamy, Vomzy, Bolomo, POSP (choć ruskie też c zasem padną), Leapersy/AGSy. Trophy i DOC nie ryzykowałbym na Hatsanie. (nie ma lunet, które nie padają- myśle, że na karabinkach (Diana 54AK, Hatsan i Baikal 513) padnie wszystko- jeśli zadamy odpowiedni limit :) .
Najbezpiecznieszy wybór to Leapers 3-9x40 TS. Nie słyszałem żeby padł, w miarę dobry obraz- kiepsko ostrzy, ale daje radę (Vomz bez przefokusowania ostrzy od 30-40m :maruda: ). Odradzam niższe wersje Lepaersów/AGS'ów. Np. 3-9x40 MINIE czy też Short pada nawet na Slavii.
Niestety- zakup taniej lunety za 200zł wiąże się z dużym ryzkiem (bliskim 90%), że sprzęt padnie. No Panie i Panowie, producent na czymś oszczędził dając taką cenę.

Do tego dokupujemy chiński montaż (Delta Optical) jednoczęściowy- na 4 śruby do szyny i po 4 na obejmę. O taki: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... 5d1a5809e7
Najlepiej sprawdzić go rozkręcając obejmy i kładąc na płaskiej powierzchni obejmami w dół. To samo z odkręconymi obejmami, Sprawdzamy czy sie nie chyboce. Potem skręcamy i sprawdzamy czy okrąg w środku (na krawędziach jest prosty (tam gdzie sie łączą połówki obejm). I na oko patrzymy czy nie jest 'zwichrowany'. Dokręcamy jeszcze 4 śruby szyny i patrzymy czy sie nie chyboce na płaskiej pow. I tyle można zrobić dla delty w sklepie. Reszta w rękach chińczyka.
Pozdro
Howk
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2007, 0:22

Post autor: Howk »

Superfrog pisze:Szymon, tak tuning w końcu zrobiony chociaż musze powiedzieć że troche bałem się wysyłac wiatrówkę, nigdy nie wiadomo czy wróci :) No i jaki opór psychiczny miałem - żeby nowy sprzęt od razu rozkładać na części i poprawiać farbykę na dodatek czemu beznadziejnie strzelał :hm: Lufa porysowana - ledwowidoczne ryski ale nie o to chodzi żeby były duże tylko żeby pocisk się obracał. Sprężyna oteve, zepto i inne uszczelki wymienione. Zobaczymy czy lepsza będzie do B4.

Jesli jutro paluchy mi nie odmarzną na mrozie i wyniki będą ok to przynajmniej podejme decyzje czy wogóle kupować lunete czy sprzęt za okno wyrzucić.

Wybór pomiędzy leapers 3-9x32 a delta optical pozostanie, z przewagą tej tańszej lunety :)
Ja mam podobny problem do Twojego. Bylem w Cekausie i tam twierdza ze DOC, a pozostale lunetki w tej cenie to przepasc ( ale tez mi sie wydaja ze maja dobra umowe dealerska z Delta... )! Mialem zamiar tam kupic AGS, albo Nikko... ostatecznie Simmonsa ale popatrzylem przez tego nowego DOC'a . Piekny obraz, mildot, jasnosc itd. Przy tamtych wydawal mi sie rewelacja. I podobno jest naprawde super wytrzymaly ! Tyle ze 400zl...zwykla Delta 215-235 zl.... i rok gwarancji oraz niepewne opinie, za to zapewnienie w salonie firmowym Delty ze maja bardzo malo zwrotow i na slabsze wiatrowki jak znalazl.. upsss i komu tu wierzyc? Leapers 3-9 x 40 300zl... x32 275zl...z tym ze kolba chwali Leapersy bo ma wylacznosc wiec lepsze upusty na nie niz na Delty....Tez juz sam nie wiem co wybrac.... moze poszukac jakiegos taniego Ruska.... :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

DOC ma lepsze recenzje więc jest raczej lepszą lunetą jednak kosztuje dwa razy tyle co Sherman, nie pachnę kaską dlatego zdecydowałem się na zwykłą Deltę jednak za trochę nizszą cenkę, kupiłem ją za 198 zeta wraz z przesyłką i widocznym w sąsiednim temacie montażem jednoczęściowym w komplecie z roczną gwarancją, na razie poszło ok 250 sztuk śrutu i jest ok :) Odejmując cenę montażu ok 45 zeta sama lupka to koszt ok. 144 zeta więc skórka warta wyprawki ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

To jeszcze ja cos powiem ale nie nede doradzac tak czy innaczej tylko wypowiem sie na temat samej lupki czyli wzmiankowanej w temacie delcie.
Mam takie cos na moim hatsanie od 3000 srucin i trzyma sie dobrze. Nie traci nastaw, obraz jasny i wyrazny. Widoczne sa jednak przebarwienia, wnetrze tubusa cale porysowane co swiadczy o niechlujstwie produkcyjnym. Kolejna rzecza na niekozysc tej lupy jest fakt ze co 3 krotnosci zoomu musze delikatnie korygowac nastawy (czyli przy x3,x6,x9 musze krecic nastawami). Sam strzelam na ogol przy powiekszeniu stalym x5 wiec mi to nie przeszkadza ale tak byc nie powinno. Swoja lupe kupilem za 200 zl z montarzem i dostawa gratis i tyle mniejwiecej jest warta ale 300 bym za nia nie dal.
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
ODPOWIEDZ