Obrazek

Weihrauch hw 77k ząbek/przesunięcie na szynie montażowej

ODPOWIEDZ
lozinski83
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2014, 13:48

Weihrauch hw 77k ząbek/przesunięcie na szynie montażowej

Post autor: lozinski83 »

Witam. Dotarł do mnie z ak hobby weihrauch hw77 z wiatrówką wszystko w porządku, jednak na szynie montażowej w miejscu gdzie jest łączenie występuje lekkie przesunięcie i powstał ząbek szerokości 0,3-0,5mm. Pewnie powstał podczas wymiany sprężyny. Chciałbym się go jakoś pozbyć, zna ktoś jakiś szybki i nie inwazyjny sposób? Ja myślałem żeby z boku szyny podłożyć drewienko i parę razy stuknąć młotkiem w przesunięta cześć. Spotkał już się ktoś z czymś takim? Jakieś porady?
norek2
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2014, 18:49
Lokalizacja: Owsiszcze

Post autor: norek2 »

Obejrzyj ten film instruktażowy i będziesz wiedział co zrobić;od około 4,5 min to najważniejsza część ,urok sprzedaży wysyłkowej . :nie:
https://www.youtube.com/watch?v=dqo7Ad_rC8Q
Moje wiatrówki ;Slavia 631 ,Weihrauch HW-35
lozinski83
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2014, 13:48

Post autor: lozinski83 »

No ok czyli miałem rację oodnośnie że podczas wymiany sprężyny ktoś tego nie dokręcił do końca. Spróbuję delikatnie moim sposobem bo nie marzy mi się rozkrecanie tego wszystkiego. Jeszcze wymyśliłem inny sposób, może wystarczy założyć montaż i mocno go dokręcić i on wyrówna ten ząbek .
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Możesz uszkodzić montaż..
System jest stalowy a montaż to aluminium..
Odkręć osadę i zrób jak na filmiku - najpewniej i najlepiej.. półśrodki mogą skutkować uszkodzeniem montażu albo wiatrówki..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
lozinski83
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2014, 13:48

Post autor: lozinski83 »

Dzięki śliczne za podpowiedzi. Coś z tym zrobię. Z lunety strzelam rzadko poza tym przesunięcie jest małe więc mogę zostawić to po prostu tak jak jest, może wystarczyć korekcja na lunecie.
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Weihrauch hw 77k ząbek/przesunięcie na szynie montażowej

Post autor: debowy »

lozinski83 pisze:Witam. Dotarł do mnie z ak hobby weihrauch hw77 z wiatrówką wszystko w porządku, jednak na szynie montażowej w miejscu gdzie jest łączenie występuje lekkie przesunięcie i powstał ząbek szerokości 0,3-0,5mm. Pewnie powstał podczas wymiany sprężyny. Chciałbym się go jakoś pozbyć, zna ktoś jakiś szybki i nie inwazyjny sposób? Ja myślałem żeby z boku szyny podłożyć drewienko i parę razy stuknąć młotkiem w przesunięta cześć. Spotkał już się ktoś z czymś takim? Jakieś porady?
Niestety jedyna opcja to zdjąć osadę, system wkręcić w imadlo po uprzednim zdemontowaniu modułu spustu i przy pomocy dużego klucza płaskiego włożonego w szczelinę po module, dokręcic. Pukając przez drewno, czy dokrecajac montaż nic nie zdziałasz, potrzeba zbyt dużej siły. :/
lozinski83
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2014, 13:48

Post autor: lozinski83 »

Udało mi się jeszcze trochę zmniejszyć ten ząbek, jest ale malutki. Mogę dzięki temu co prawda z oporami ale już zdjąć szczerbinke.
Weihrauch hw77k + (od czasu do czasu) Nikko Gold Crown 3-7x32 AO
ODPOWIEDZ