Obrazek

Diablik2 czyli coś polskiego

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Diablik2 czyli coś polskiego

Post autor: Daras »

Dawno tu się nie wpisywałem, więc jeśli wybrałem źle dział, to proszę przenieść lub usunąć.

Mimo starań na wielu frontach w poszukiwaniu funduszy na produkcję karabinka, nie udało mi się ich zdobyć. Pewnie nie potrafię być na tyle przekonujący w sprawach finansowych, aby znalazł się chętny do zainwestowania. :/
No ale w sumie nie zasypywałem gruszek w popiele i w międzyczasie zrobiłem wersję mechaniczną karabinka i wydaje mi się że wyszła mi nieźle.
Karabinek (oczywiście jak mi się już uda pozyskać fundusze, lub osobę z parkiem maszynowym zdolnym do produkcji) będzie modułowy.
To znaczy że karabinek można będzie modyfikować, wg własnego widzimisię i możliwości portfela.
Wersja mechaniczna jest tak zaprojektowana że jak się już komuś znudzi mechanika to będzie mógł dokupić moduł elektroniczny (jeśli Radek znajdzie czas aby go wykonać :mrgreen:) i zamontować w miejscu mechaniki. Dokupić będzie można również zestaw bullpup który samemu każdy sobie zamontuje bez ingerencji w system. Karabinek jest jest łatwy w rozbiórce i nawet mało znający się na rzeczy poradzi sobie z jego rozbiórką. Fanów mocy informuję że karabinek jest w wersji limitowej, ale będzie istniała możliwość nabycia tuningu i zamontowania go oczywiście u uprawnionego rusznikarza. Karabinek na zdjęciu ma lufę od CZ200 ale docelowo będą to lufy LW. Manometr jest Chiński ale docelowo będą montowane manometry Wika.

Poniżej wersja standard, dla miłośników osady myśliwskiej.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i oczywiście wersja dla komandosów. :mrgreen:


Obrazek

Obrazek


Jeśli wśród Was jest chętny to pociągnięcia tych sanek razem, to proszę o kontakt na PW.
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Polecam serwis:
https://www.kickstarter.com/

Jest też odpowiednik PL.
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Piękne.
Hunter znaczy się..
Darek, napisz coś więcej na temat karabinka, tzn: jaki był by koszt takiego sprzętu, ile strzałów z kartusza, czy wersja single czy multishot..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

BRAWO!
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

Widziałem na żywo :) i macałem i trzymałem w rączkach .
Całość wygląda całkiem porządnie , konstrukcja dość zwarta .
Piotr i może być tak przeładowywana jak at44 też taką wersje widziałem ;) .
Przydało by się teraz tylko postrzelać i sprawdzić co to potrafi :lol:
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

Gratulacje za pomysł i realizację!
Tak jak proponował „Revolut” zacząłbym od szukania wsparcia korzystając z portali typu crowdfunding. Polskie odpowiedniki kickstartera to m.in. beefund.com; myseed.pl; wspolnyprojekt.pl; czy wspolnicy.pl
Oczywiście możesz również próbować na forach „dla zainteresowanych” strzelectwem…
Gdziebyś jednak nie próbował, żeby kogoś zainteresować tym projektem potrzebnych byłoby kilka podstawowych informacji, (coś na zasadzie mini „biznes planu”) np.:
- moce wytwórcze (np. ile sztuk można będzie wyprodukować w miesiącu)
- kto będzie docelowym odbiorcą (amatorzy, pół-pro, profesjonaliści)
- parametry techniczne
- koszty produkcji i spodziewana cena końcowa!
- w jaki sposób chcesz zapewnić że każdy wyprodukowany egzemplarz będzie miał takie same parametry?

No i co równie ważne, a zabrakło tego w Twoim poście – kogo właściwie szukasz? :hm:
Szukasz tylko źródła finansowania projektu, wsparcia merytorycznego do opracowania jakiegoś elementu, a może kogoś od szeroko pojętego marketingu?

Trzymam kciuki za powodzenie projektu...
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Obawiam się chłopaki, że crowdfunding to zupełnie obok tematu.
Jesli już szukać nietypowego jak na nasze warunki źródła finansowania, to raczej w funduszach typu venture capital.
Specjalizują się one w inwestycjach obarczonych dużym ryzykiem.
No ale tam trzeba szczegółowo przedstawić racjonalny biznesplan, pokazać perspektywę rynkową produktu opartą na weryfikowalnych przesłankach, dobrze jest też przy tym wykazać wyjątkowość oferowanego produktu, a także - jesli przejdzie się wstępną selekcję - odpowiedzieć na setkę szczegółowych i trudnych pytań, zadawanych przez ludzi potrafiących inwestować z zyskiem.
No i do takich funduszy nie idzie się z tematami typu: "potrzebuję 5 tysięcy, żeby zrobić 5 rewelacyjnych maszynek do pop-cornu", bo to nie ta skala.
Stąd też myślę, że to również bez szans.
photochem pisze:No i co równie ważne, a zabrakło tego w Twoim poście – kogo właściwie szukasz?
Patrząc na ten wpis darasa, a także mając w pamięci dotychczasową historię "polskiego (polskich???) pecepów", wydźwięk dyskusji forumowych na jego (ich) temat - myślę, że szuka on raczej "człowieka z kasą", który sypnie groszem, a nie będzie się za bardzo wtrącał.
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

martiusx pisze: ... myślę, że szuka on raczej "człowieka z kasą", który sypnie groszem, a nie będzie się za bardzo wtrącał.
To faktycznie może być problem... :?
Wtedy już faktycznie zostaje tylko napisać dobry biznes plan i udowodnić że włożone pieniądze w niezbyt odległej przyszłości da się z zyskiem wyciągnąć
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

sporo kiedyś myślałem nt. karabinka własnego pomysłu i produkcji.
przy takich mozliwościach jakie mam ja i wielu mi podobnych /vide autor postu/ uznałem, ze póki nie wymyślę czegoś naprawdę przełomowego/oryginalnego wchodzenie w fazę publikacji pomysłu i szukania wykonawcy dla produktu w NICZYM nie odbiegającego od tego co w chwili obecnej znajduje się na rynku jest bez sensu.
z całym szacunkiem dla Twojej pracy Daras - ładny jest ten karabinek i gratuluję wykonania od początku do końca.
cięzko wypośrodkować jednak bo takie oryginały jak FX Independence czy np Webley Paradigm /zwłaszcza ten drugi będąc pełnokrwistym PCA/ nie zdobyły wielkiej popularności. Paradigm nie wszedł nawet do produkcji seryjnej a jest za..stym jak dla mnie karabinkiem.
Wiadomo - jakiś tam kawałek tego tortu można dla siebie wykroić jak firma produkująca w CZ Kalibruny... wzięli się można powiedzieć znikąd. Ale widać za nimi spore pieniądze no i duże mozliwości marketingowe. Znowu kasa.
Ciekawym tematem onegdaj był EdGun. Mocno garażowa firma z klasą i w tej chwili już sławą ale wstrzelili się IMO w dobry moment.

Naprawdę życzę powodzenia temu projektowi ale życzę również trzeźwej oceny zamiarów na siły. Właśnie w tej kolejności.

m
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Darek, wizualnie karabinek świetny. Kolor bloku bardzo oryginalny, myślę, że jeszcze lepiej wyglądałby przy bardzo ciemnym drewnie, chociaż to drewno też piękne.
Co do spraw technicznych to może kiedyś będzie mi dane strzelić i wtedy się wypowiem :)
Gratuluję !
Znając Twoją wytrwałość jestem pewien, że będziemy mieli prawdziwą krajową produkcję ogólnie dostępną !
Myślę, że gdyby zmienić naszą mentalność i zacząć robić jak inne narody, czyli kupujemy NASZE produkty, bo lepsze, bo wspieramy nasz rynek, to wtedy szanse na powodzenie drastycznie wzrastają.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Kiedyś już pisałem przy okazji wspominania o "pierwszych polskich pecepach", że zrobienie karabinka PCP to nie jest jakaś technologia kosmiczna i bóg wi co. Moim zdaniem łatwiej zrobić PCP niż sprężynę.
Przy produkcji "garażowej", jednostkowej, koszty też nie są wysokie, zwłaszcza jeżeli zmysł estetyki ma się w normie.
Problemy zaczynają się przy produkcji seryjnej, narzuceniu kosztów typowych dla firmy prowadzącej działalność produkcyjną.
I tu z reguły ściana.
Bo na koszty trzeba zarobić.
Więc albo ekskluzywna manufaktura z minimalną infrastruktura i zatrudnieniem, a wysokim kosztem wyrobu, albo tania masówa i duży zbyt.
Środek łapie bardzo niewielu i to z reguły długo zakotwiczonych na rynku producentów. Zwłaszcza teraz, przy taniej produkcji z Chin. Wszystkiego, nie tylko wiatrówek.
Ale lada moment na rynku pojawią się chińskie pecepy (naliczyłem już 14 modeli robionych w Chinach) i konkurencyjność przez to raczej nie spadnie.
matjas pisze: wchodzenie w fazę publikacji pomysłu i szukania wykonawcy dla produktu w NICZYM nie odbiegającego od tego co w chwili obecnej znajduje się na rynku jest bez sensu.
No i właśnie to zabija cały pomysł.
Czy środowisko w imię powiewania sztandarami i w rytm Mazurka Dąbrowskiego zaakcepuje kolejnego klona?
Myślę, że nie.
Strzelec w imię patriotyzmu kupi starego Łucznika, żeby wisiał na ścianie, ale nie drogiego pecepa.
No chyba, że będzie on przynajmniej porównywalny ze średnią półką AirArmsa, FX-a, czy Weihraucha. W efektach, nie w cenie.
Idiotyczne hasło: "Dobre, bo polskie" nie wypaliło, tu też nie wypali. Musi być : "Polskie, bo DOBRE".
Firma w Czechach nie wzięła się znikąd - to montownia rosyjskiego Kalibra, od ponad 8 lat bawiącego się w pecepy, równolegle z Eduardem Gafarowem tworzącym w podobnym czasie swojego pierwszego EdGuna. Gafarow lekko wyprzedził czasowo ze swoim karabinkiem Bieljakowa, konstruktora Kalibra. Drogi rozwoju też przeszli podobne, podobnie tez wchodzą na rynek Unii - Gafarow montuje Matadory w Estonii, a Kalibr w Czechach Krikety.
Jakimś pomysłem jest zaangażowanie Radecka i stworzenie elektronika.
Ale ten też musi być w czymś podobny i różny jednocześnie od Daystate`a.
Tani elektronik, w granicach 2 tys., mógłby liczyć IMHO na pewien sukces rynkowy.
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Szukam kogoś nie koniecznie z kasą, może być z parkiem maszynowym. Sam mam odpowiednie maszyny i zdolności, aby robić to samemu, ale taka mała produkcja jest nieopłacalna. Rynek tylko zachodni, szczerze to mam dość rodzimych malkontentów wiecznie narzekających na wszystko, którzy w większości tylko potrafią krytykować i mają przy tym niezły ubaw. Którzy mówią mi za ile mam zrobić kolbę, bo on ma Hatsana za 300 zł to nie da 500 zł za surową kolbę bo by go kumple wyśmiali. To jest właśnie Polska, gdzie każdy wie lepiej od producenta ile co ma kosztować, dlaczego jest tam moje logo i jak ma wyglądać. Dlatego polski rynek mnie nie interesuje. Mam mnóstwo zapytań z całego świata, wiem że pytania nie oznaczają podaży, ale zainteresowanie jest. Chciałbym robić przede wszystkim bullpupy bo Kalibrgun to nieporozumienie, o czym można poczytać Edgun zaś to półka wyżej nie dla wszystkich osiągalna. Produkuję w tej chwili mnóstwo konwersji pod bullpupy do różnych karabinków, doliczyć konwersje i karabinek na który jest montowana, wychodzi nam całkiem niezła sumka, którą można wziąć za karabinek który jest już bullpuem.
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

będę z zaciekawieniem śledził rozwój tego projektu.
trzymam kciuki za Twoje powodzenie.

M
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Dzięki za dobre słowe, co do parametrów to wypowiem się w przyszłym tygodniu. Do tej pory testowałem karabinek na elektronice, gdzie oszczędność powietrza jest ogromna. Ten mechaniczny mam zaledwie kilka dni a w butli tylko 160bar, więc nawet nie mam jak przetestować. :/
ODPOWIEDZ