Obrazek

Airwolf mk4

wolga_1
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2014, 14:38
Lokalizacja: Lublin

Airwolf mk4

Post autor: wolga_1 »

Witam, potrzebuje pomocy , znalazłem cos takiego http://allegro.pl/wiatrowka-karabinek-d ... 70129.html i teraz pytano czy można by to przerobić na cal.4,5 i ile by to moglo kosztowac .
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

jaki kaliber ? 7.62 ? Temu panu sie chyba reka omskla na klawiturze. Napisz do niego maila z zapytaniem o kaliber bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze to 7.62
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Mimucie, ale dlaczego???
Przecież Daystate robi karabinki w kalibrze .303, czyli po ludzku - 7.62 mm.
Tak więc to nie pomyłka.

Co do zasadniczego pytania - da się, czemu nie.
Tylko po co?
Wysoki koszt (wymiana lufy, popychacza i kilku drobniejszych części), a tymczasem ten niebanalny sprzęt ma swój urok właśnie w jebuckim kalibrze.
Bez problemu kupisz AirWolfa w 4.5 mm i to na pewno taniej niż ten 7.62.
***** ***
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Prędkość śrutu 105 m/s ... mucha chyba szybciej lata :D
Five shots one hole
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No cóż, 6.35 w limicie lata już wystarczająco zabawnie.
No ale któż by kupował takiego potwora dla strzelania w limicie?
To wyłącznie FAC i tyle.
Fabryczne 130 J też wydaje się być niezbyt wyśrubowaną energią.
No ale podobno imponuje celnością.
***** ***
wolga_1
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2014, 14:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wolga_1 »

Urok w 7,62 na pewno jest, az strach pomyslec o mocy ponad 100 juli no i cena srutu tez na pewno porazajaca , w sumie od jakiegos czasu poszukuje czego konkretnego do strzelania kal 4,5 , obecnie mam Hatsana Torpedo 150 kal 5,5 ze sprezyna gazowa - totalna porazka , znajomy zaproponowal mi Airwolf mk3 za 3800 i teraz sam nie wiem czy kupować za te cene nieco leciwy ale zadbany karabinek czy szukac czegos nowszego
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

martiusx pisze:Mimucie, ale dlaczego???
Przecież Daystate robi karabinki w kalibrze .303, czyli po ludzku - 7.62 mm.
Tak więc to nie pomyłka...
W Daystate jedyny karabinek jaki znam w kalibrze 0.303 to Wolverine. Jest po za limitem (czego nie zaznaczyl sprzedajacy a powinien) i to grubo, a wyglada tak http://www.daileisure.co.uk/image/cache ... 00x600.jpg . Osobiscie nigdy nie widzialem i nie slyszalem o MK3 lub 4 w kalibrze 0.303 . Wolverine to mloda konstrukcja i wydaje mi sie ze z przerobkami MK3 czy 4 bylyby spore problemy. Swoja droga to kawal zelastwa i drewna. W lapie jest co trzymac , mialem ta przyjemnosc. Jak sam widzisz drogi martiusx oferta tego pana raczej mija sie z rzeczywistoscia.
Wolga nie spiesz sie to nie sa male pieniadze , badz cierpliwy. Pojawiaja sie oferty na zaprzyjaznionym forum, czasem nawet 2-3 na raz, jest w czym poszukac.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

mimut pisze:...W Daystate jedyny karabinek jaki znam w kalibrze 0.303 to Wolverine....
Zgadza się. W Wolfach jest max 6,35.... 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

wolga - jak by kolega spuścił za tego AirWolfa z 400 złotych to warto rozważyć wzięcie, sam od paru miesięcy szukam jakiegoś Day`a, żeby sprawdzić czy negatywne odczucia po kontakcie z X2 były słuszne dla całej marki.
A ten z Allegro - myślę, że osiągnie jakąś absurdalną cenę, nie warto sobie głowy zawracać.

Mimucie, w ofercie jest napisane: "Daystate AirWolf MVT, w wersji limitowanej-kaliber 7,62mm".
Jakoś nie przyszło mi do głowy, że sprzedawca bawi się w oszustwo, a fakt zrobienia jakiejś serii AirWolfa w kalibrze .303 nie jest czymś egzotycznym i nieprawdopodobnym. Czy nawet jednego egzemplarza, na życzenie klienta.
Sprzęt z 2011 - od roku bodajże już robiono Wolverine.
Owszem, można zapytać sprzedającego, czemu nie.
Kto sprzedaje sprzęt - łatwo się domyśleć, jeśli trafnie odgadłem to człowiek przepuścił przez swoje ręce już pewnie kilkanaście Daystatów, jest nadzieja że potrafi odróżnić kaliber.
Co do energii - znowu cytat z oferty: "Karabinek jest w Polskim limicie i na chrono pokazuje równe 16J (jedna z fotek). Z obliczeń wynika, że po założeniu innej iglicy moc karabinka wzrośnie do ok 105J,".
Znowu - dlaczego to kwestionować?
Jestem dość zasadniczy co do nielegalnych FAC-ów, zbyt często bawią się nimi nieodpowiedzialne buraki, zwłaszcza ci którym się wydaje, że cos im urośnie, albo zgrubieje jak sobie postrzelają do zwierzątek, ale w tym przypadku nie widzę powodów do kwestionowania.
Choć - jak wspominałem - sam mam doświadczenia ze strzelania tylko z limitowego 6.35.
I bałem się czy śrut wyleci z lufy.
wolga_1
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2014, 14:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wolga_1 »

dzięki piękne , dzisiaj idę go pooglądać i postrzlać :) nie sądzę żeby cos chciał opuścić z ceny, z tego co widziałem to sprzęcik wychuchany wydmuchany no cóż jeżdził z nim na zawody po całej polsce i nie tylko, jak mi go da to testów do podjadę do Ciebie do Rzeszowa :)) , narazie
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Wolverine pokazal sie jako nowosc w 2012 roku. Nie podwazam kwestii ze ktos sobie zamowil AirWolfa wersji 0.303 ale jesli tak zrobil to jest to totalny bezsens dlatego ze cena bedzie duzo wieksza nizeli Wolverin 0.303 . Zreszta dla spokojnosci ducha dowiem sie u zrodla. Mam posrdenie dojscie do fabryki wiec zapodam pytanie o robienie karabinkow na zamowienie.
martiusx pisze:...Jestem dość zasadniczy co do nielegalnych FAC-ów, zbyt często bawią się nimi nieodpowiedzialne buraki, zwłaszcza ci którym się wydaje, że cos im urośnie, albo zgrubieje jak sobie postrzelają do zwierzątek, ale w tym przypadku nie widzę powodów do kwestionowania....
W tym temacie mamy dokladnie takie samo zdanie :D
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

:papa:
wolga_1
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2014, 14:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wolga_1 »

Jeśli można skorzystać z waszej wiedzy w temacie to proszę powiedzcie mi dlaczego airwolf mk3 tak dobrze trzyma cene w stosunku do airwolfa mk4 czyzby był, lepszy bardziej niezawodny ja tego bo ja tego ogarnąć niemoge
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Czy ja wiem, czy tak trzyma cenę?
Popatrz na rynek, który jest adekwatny - czyli brytyjski.
U nas we wtórnym obiegu jest tak mało Daystate (a AirWolfów jeszcze mniej) że trudno ceny z tak płytkiego rynku brać za wyznacznik.
Miałem okazję kupić AirWolfa za 2.700, mk.3, tylko kaliber 5.5 akurat mi nie pasił. A był w stanie przyzwoitym.
Jak rozumiem pytanie wynika z niechęci kolegi od AirWolfa do negocjacji ceny? :hihi:
Nie poddawaj się, łatwo mu nie przyjdzie uzyskanie takiej ceny transakcyjnej jak napisałeś.
W takich pieniądzach to można nabyć całkiem sporo uznanych sprzetów.
AirWolf fajny, ale bez przesady.
***** ***
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 30
Rejestracja: 02 maja 2013, 20:31

Post autor: WuDe »

To i ja coś dodam miałem AirWolfa MK3 w kalibrze 4,5mm sama wiatrówka wprost bajecznie piękna (jeśli ktoś lubi butelkowce) i bardzo sprawna.To naprawde sprzęt godny każdego strzelca który nie ma aspiracji na podium w HFT1.
Jeśli chodzi o kaliber 7,62 znam tylko jednego kolegę z beżowego który dla siebie zrobił taką "poczware" nawet skuteczną.Wydaje się że to właśnie ten karabinek :D
Czworo wspaniałych sorry już tylko trzech
Szajer Prosiak Remik
http://wsststrzelec.pl/index.php
ODPOWIEDZ