Obrazek

zwiększenie wagi AA S400 classic

yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Dany108 pisze: pewnie niedługo się jakiś pojawi na K/S
Rozumiem kolego , że sprzedajesz i kupujesz S 400 . :PP
Darek błagam nie kombinuj bo za przeproszeniem spieprzysz .
Miałem taki karabin i strzelałem z niego jak sprzedawałem to prawie się popłakałem ale jak wiesz kupiłem następne S 400 :)
Grupa "Beaver"
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Dany108 pisze:Nie potwierdzam ale też nie dementuję.
Przepraszam , że zaśmiecam jakże ważny temat ale nie mogę się powstrzymać .
Kolego Dany 108 kupując Aa 400 dołączysz do tych gorszych tzw . nieudaczników apeluję nie rób tego :!:
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Jeżeli cokolwiek zmienię w swoim s400 to nie będzie to trwała zmiana ale taka, którą będzie można w każdej chwili zdemontować bez uszczerbku dla karabinka. :) Dobrze, że jest forum e-tawerna :!: Jak to mówią "mądrego, dobrze jest posłuchać i być mądrym przed szkodą ;)
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 80
Rejestracja: 26 mar 2011, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Tak sobie przeglądam ten temat i mimo, że już sporo po czasie, doszedłem do wniosku, że napiszę, może Darkowi lub komuś innemu się przyda.
Dobrą receptą na zwiększenie wagi, jest założenie kartusza FAC.
Masz dwie pieczenie na jednym ogniu.
Po pierwsze znacznie zwiększasz wagę i co ważne nie zmieniasz środka ciężkości. W przypadku cięzkiej lunety srodek cięzkości leci mocno do góry, co powoduje wiadomy skutek.
Po drugie zyskujesz masę strzałów. Kiedyś montując taki kartusz uzyskałem prawie 100 strzałów, nie stosując regulatora. Przy regulatorze, może być ze 140-150 strzałów
Strzelać, to trza umić
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Witek mógłbyś powiedzieć czym się różni kartusz FAC od 'normalnego', poza tym, że jest cięższy (dlaczego i o ile jesli to możliwe)? Czy kartusz FAC od S400 podpasowałby do AA Protarget?
Five shots one hole
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 80
Rejestracja: 26 mar 2011, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

W zasadzie nie kartusz a rura kartusza, bo z czymś takim mamy do czynienia w 400.
Rury różnią się tylko długością, a co za tym idzie wagą. Cała reszta, łącznie ze średnicą rur czy gwintami jest identyczna. Można zatem dowolnie dobierać długości kartusza w zalezności od potrzeb.
Dotyczy to na pewno modeli AA400, 410, 510, MPR, które miałem w swoich rękach i rozbierałem.
Jeżeli chodzi o AA Protarget, to niestety nie wiem, bo go nie rozkręcałem. Gdybyś podał średnice rury kartusza, to możnaby wstępnie to ocenić
Strzelać, to trza umić
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Średnica rury to 31.6mm. O ile się nie myle to Protarget ma ten sam kartusz co AA EV, bo mam z EV MK3 regulator w Protargecie. W każdym razie, czy od 4-setki podejdzie?
Five shots one hole
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 80
Rejestracja: 26 mar 2011, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Jak przyjadę do domu, to pomierzę i zobaczymy.

[ Dodano: Sob 12 Lip, 2014 16:56 ]
OK, pomierzyłem - 31,6mm.
Jest zatem duża szansa, ze będzie pasował. Obejrzałem sobie EV na zdjęciach i myślę, że podejdzie. Musisz jednak pamiętać, że kartusz mocno wyjedzie do przodu poza lufę.
Albo się z tym pogodzisz, albo będziesz musiał zrobić coś na zamówienie, np. tłumik z przedłużką, aby to jakoś wyglądało. Bardzo precyzyjnie i w przyzwoitych cenach robi takie rzeczy goldwinger z beżowego. Kartusz FAC jest do sprzedania na beżowym u filusa.

Wracając do meritum. Aby się upewnić, czy będzie to wszystko możliwe, trzeba najpierw rozebrać troszkę system. Wystrzelaj powietrze do zera, zdejmij ósemkę i spróbuj odkręcić kartusz. W 400 trzeba najpierw rozkręcić blok, bo ten przylega lekko do kartusza i przy próbie odkręcenia rysuje kartusz. Wydaje mi się że u Ciebie tego nie będzie, ale upewnij się.
Jak będzie wykręcony kartusz zrób zdjęcie rury z gwintem i wklej do tematu, albo mi prześlij.
Korek z portem ładowania jest taki sam jak w 400, ale nie odkręcisz go typowym kluczem. Taki klucz trzeba dorobić. Jeżeli będziesz zainteresowany, dam Ci linka do beżowego, gdzie opisuję taki klucz
Strzelać, to trza umić
ODPOWIEDZ