Obrazek

Weihrauch HW95

Awatar użytkownika
indor
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2014, 22:18
Lokalizacja: Mazowieckie

Weihrauch HW95

Post autor: indor »

Witam.

Wcześniej w żłobku poruszałem temat kupna wiatrówki, pierwszej wiatrówki. Miała być nie używana i po kilku waszych uwagach decyzja padła na Slavia 634 od Cekaus'a.

Czekałem chwile na kasę, i w dniu w którym ją dostałem wlazłem na forum beżowych z ciekawości zobaczyć co jest w używanych. Okazało się że niejaki pan ERES ma na sprzedaż HW95 po pieszczotach pana HOGANA w kwocie idealnie pasującej do mojego budżetu :), argument o tylko nówkach został obalony.

Dziś dostałem przesyłkę i jestem bardzo zadowolony. Trzy litrowy garnek z 50m nie trafiłem tylko raz, za pierwszym razem. Figurka od gry WARZONE stalowy kawałek żołnierzyka wielkości 2,5cm trafiony 6/10. Nie mam pojęcia czy to jakiś sukces na pierwszy dzień z wiatrówka, ale radocha wielka. Wszystko pozycja stojąca.

Wiatróweczka leży mi bardzo dobrze, nigdzie mi nie ciąży i w sumie mógłbym powiedzieć że jest dla mnie uszyta bo po przyjęciu pozycji i oparciu policzka o bakę właściwie od razu mam zgrane muszkę ze szczerbinką :) byłem tym mocno zaskoczony.

Jutro przyjdą tarczki zobaczymy co jestem wart, bo na sprzęt zwalać na pewno nie będę mógł. A strzelanie do garnka o niczym nie świadczy.
( . Y . )
Weihrauch HW95
Miszaa
Posty: 401
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:22

Post autor: Miszaa »

a jakieś szkło na tym juz posadziłeś? zrób tarcze i wrzuć na Foruma :)
Gdzie jest sens tego wszystkiego? ile jeszcze to wszystko będzie trwało?
rozdział w życiu skończony
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

no i bardzo dobrze kolego zrobiłeś.
w zasadzie w łamańcach nic lepszego nie ma - bo chwalone pod niebiosa HW98 to właśnie poczciwa 95tka w innej odsłonie :D
baka jest idealna pod otwarte i diopter - niestety kiedy już będziesz chciał na tym posadzić jakieś szkło /oby jak najpóźniej/ to będzie ona za niska - wtedy zacznie się myślenie co dalej - czy sprzedać 95 i kupić coś innego, czy może dorobić inną osadę, może skrócić lufę i dorobić tłumik itd.
sprzęt jest zarąbisty bo nie kopie, jest dość lekka, bardzo składna i nieźle zrobiona.
niech Ci dobrze służy - i naprawdę ucz się strzelać z otwartych tak długo jak możesz - to naprawdę się przyda w późniejszym okresie.
do 30m po przystrzelaniu się powinieneś trafiać w kapsle. wiatrówka nie będzie Ci w tym przeszkadzać.


miłego i bezpiecznego użytkowania.

matjas

p.s. jeszcze jedno - w trakcie użytkowania sprawdzaj dokręcenie przednich śrub mocujących osadę - lubią się luzować a to skutkuje natychmiastowym 'siewnikiem'.
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Awatar użytkownika
indor
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2014, 22:18
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: indor »

Szkła długo nie kupię. Większa satysfakcja gdy się trafia z otwartych przyrządów :-)
( . Y . )
Weihrauch HW95
Awatar użytkownika
Eres
Posty: 57
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:49
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Eres »

To HW wycina jedną dziurkę. Jak kolega do mnie przyjechał i zaczął strzelać do kropki, którą wcześniej ostrzelałem ,to myślał ,że nie trafia w kartkę A4, a prawda była taka ,że trafiał w moje przestrzeliny.
Awatar użytkownika
indor
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2014, 22:18
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: indor »

Tarczki nie przyszły a moja drukarka nie daje rady, brak tonera. Postrzelalem dziś w jakieś tam kawałki metalu i do puszek, bo postrzegać musiałem :-) mam nadzieje ze jutro dojdą tarcze i śrut.
( . Y . )
Weihrauch HW95
Miszaa
Posty: 401
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:22

Post autor: Miszaa »

weź kartkę i zrób na niej kropkę i na razie wystarczy
Gdzie jest sens tego wszystkiego? ile jeszcze to wszystko będzie trwało?
rozdział w życiu skończony
Awatar użytkownika
Eres
Posty: 57
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:49
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Eres »

tak jak kolega wyżej pisze......najlepiej zobaczysz gdzie układają się przestrzeliny
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Lepszą opcją jest okrąg na kartce o średnicy 50 gr - 1 zł flamastrem . Na 20 m ładnie się zgrywa z otwartych . Lepsze wynik skupienia można uzyskać jak na tradycyjnej tarczy . To taki mój sposób . Ustawiam zero pod cel i śruty piknie wchodzą w okrąg :) . Lepsze jak dla mnie od kropki . Obadaj , może i Tobie też to przypasuje .
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

no żeby brak tarcz przeszkadzał w strzelaniu??? :D

to z czasów mojego HW95. 50m - otwarte. się k.wa kiedyś strzelało. aż sie łezka w oku kręci.

matjas


Obrazek
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
Awatar użytkownika
indor
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2014, 22:18
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: indor »

nie umiem tu zdjęć wrzucić, wcześniej gdzieś widziałem post na ten temat ale nie mogę znaleźć :placze:
( . Y . )
Weihrauch HW95
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
indor
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2014, 22:18
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: indor »

Dzięki Qba.

Więc tak, zrobiłem sobie tarczki z kropka odrysowaną od monety 50gr i poszedłem postrzelać do piwnicy. Wszystko z pozycji stojącej i z 10m.

Obrazek

Tak wygląda moja "strzelnica" :)

Obrazek

To pierwsza tarczka. Dwie górne 6 strzałów, dolne 5 strzałów. Ustawiałem tu przyrządy.

Obrazek

Obrazek

Dwie tarczki, po 3 strzały na punkt.

Obrazek

W ostatnia strzelałem też z pozycji stojącej ale lewą dłoń miałem położoną na prawym przedramieniu tak że broń opierałem o lewy łokieć. Jak widać ta pozycja mi nie służy.

Myślę że jak na pierwsze strzelanie w życiu do tarczek całkiem nieźle. Chociaż to tylko 10m i bez wiatru :)
( . Y . )
Weihrauch HW95
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Zdumiewająca pewność siebie- ja bym rower zabrał :lol:
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

tylko sąsiadki nie odstrzel jak będzie chciała kiszonego :D
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
ODPOWIEDZ