Obrazek

Vortex Crossfire czy Diamondback? A może DOT

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Vortex Crossfire czy Diamondback? A może DOT

Post autor: swinka »

Chłopaki, uznałem, że w sumie można zaszaleć i chcę kupić sobie nowy celownik. Teraz mam DOC, który jak na razie nie wiem czy jest ok czy nie po ostatniej akcji...Lupa będzie siedzieć na OP25C

W kręgu moich zainteresowań są:
Vortex Crossfire II 4-12x40 1'' AO BDC - w sumie najtańszy bo 900zł
Vortex Diamondback 4-12x40 1'' AO BDC - 400zł droższy i właśnie nie wiem czy warto dopłacać?
W Vortexach cieszy mnie gwarancja dożywotnia i rozmiar 40, więc będą pasować moje Butler Creeki z DOCa.

Chyba że Delta Optical Titanium 4-16x42 1" MilDot. W sumie cenowo pośrodku no i MilDot na plus

Nie wiem co wybrać :/ Głównie myślę o Vortexie, ale nie wiem czy warto dopłacać 400zł...
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Wojtek, Vortexów nie widziałem, ale DOTa udało mi się ostatnio sprzedać i nie żałuję :)
A Ty też moim zdaniem nie będziesz żałował jak nie qpisz.. :hm: ..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

swinka pisze:Vortex Diamondback 4-12x40 1'' AO BDC - 400zł droższy i właśnie nie wiem czy warto dopłacać?
Mam i warto " przepłacić " moim skromnym zdaniem oczywiście . Dot-a też sprzedałem i jakoś nie płaczę .
Zastanów się jeszcze nad burrisem t. .
Wątpię żeby Twoje Butler Creeki pasowały na Vortexa .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

No to tak jak mi intuicja podpowiadała... :) Zostają Vortexy, tylko który ;( ;(

Crossfire ma recenzje na 'strzelectwo terenowe' i go chwalą. O diamondach wyczytałem tylko, że są robione na Filipinach a nie w Chinach ( ale tutaj akurat jak gwarancja dożywotnia to mi to różnicy nie robi). I niby Diamond ma lepszy obraz, ale nie wiem czy jest on wart aż 400zł :/

Edit. Nie zauważyłem posta. A czemu Butlerki miały by nie pasować?
Czyli co, lepiej dołożyć te 400zł? Bo też nie ukrywam, że Diamondback już finansowo mocno mnie kopnie :/
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Na pytanie który lepszy nie odpowiem bo mam tylko tego droższego ale coś mi się wydaje , że jest lepszy . Wybór należy do Ciebie . Pamiętaj o złotej regule " raz a dobrze a nie często i byle jak" .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Zamówiłem Diamondbacka :) Trudno, nie będę jadł obiadów w najbliższym czasie ;)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

swinka pisze:Zamówiłem Diamondbacka
Zrobiłeś bardo dobrze . Ustaw powiększenie x 10 i strzelaj , jeszcze talk łatwo nie było ;) .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Popieram w pełni przedmócę. Niezależnie od tego co piszą na beżowym koledzy Diamondback ma duuuuużo lepszy obraz od DOTa. Niektórzy tak piszą bo DOTami handlują więc trudno, żeby sobie chleb odbierali.

Dobrze zrobiłeś. Ja swojego zbyłem tylko dlatego, że sprzedałem karabinek HFT i kupiłem matchówkę. Na nią Vortex nieco za duży był. :( Ale będę go miło wspominał.

Pamiętam pierwsze wrażenie jak wyjąłem go z pudła: piękny krystalicznie czysty obraz, bez przebarwień i błyskawiczna reakcja na zejście oka z linii. To subiektywne odczucie ale moim zdaniem nawet Weaver RV9 nie ma tak ładnego obrazu. Diamondback był też bardzo jasny. Do tego malutka obwódka wokół obrazu.

Tylko nie schrzań i nie kup do niego butlerków. Bo wtedy to ostatnie zrobi się duże... bez sensu.

Oczywiście powyższe jest subiektywną opinią autora i nie podlega ocenie osób trzecich. :) Ale przez kilka szkiełek patrzyłem i sporo ich miałem więć w kategorii cenowej do 2000zł porównanie mam. Nie wiem jak się ma do DOTa FFP bo tego nigdy nie widziałem na oczy.
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Dzięki za utwierdzanie mnie w tym, że dobrze zrobiłem ;) Dziś przyszła lupa, ale strzelać będę mógł dopiero za tydzień... och co za tortura oczekiwania ;)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

swinka pisze:och co za tortura oczekiwania
Tortura nie tortura ale popatrzeć przez lupkę można , ot tak na świat . :lol:
Może trochę za późno ale w porównaniu z DOT-m i Burrisem Vortex ma jedną wadę , siatka jest odrobinę za gruba ale w pozostałych parametrach moim zdaniem "bije je na łeb ".
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Prawdę mówiąc wstępnie "patrząc na świat" mam wrażenie że siatka jest zdecydowanie cieńsza niż w DOC, ale nie wiem jaka jest w DOT i Burrisie.

Ogólnie masakra, karabinek z całego świata. Karabinek niemiecki, śrut czeski, montaż angielski i lupa amerykańska :D
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

swinka pisze:Karabinek niemiecki, śrut czeski, montaż angielski i lupa amerykańska
.. i do tego polski operator ...
swinka pisze:Ogólnie masakra
... :hihi:

Będziesz Kolego zadowolony ... to dobre zestawienie ... ;)
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Się 'nacieszyłem' lunetą. Dziś po pierwszym strzelaniu wszystko fajnie, ale luneta brzeczy jak sprężyna :O Dokładniej brzęczy pokrętło od AO. Na ustawieniu od 10 do 25y słychać brzęczenie po strzale. Powyżej 25y już nie. Chyba zgłoszę to kolby jako reklamacja :/
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Trza było kupić Burka.. :)
Weź wyślij niech wymienią.. tak nie może być.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Nie mam już siły do tego wszystkiego.
Szkurde super fajny firmowy Sporstmatch Op25C wgniótł lekko tubus Vortexa. Szkurde Przykręcałem kilka razy DOCa do dwuczęściowego montażu delty i nigdy tak nie było. Tu z tą samą siło i wgniotło.

Wysyłam lunete na gwarancję, w sumie dotyczy to brzęczącego pierścienia AO, ale ciekawe czy nie wypną się mówiąc, że wgnieciony tubus i nara.
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
ODPOWIEDZ