Obrazek

Co wybrać: Hatsan 90, AT44-10W, Weihrauch HW90?

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
dejna74
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2014, 13:03
Lokalizacja: Łomża

Co wybrać: Hatsan 90, AT44-10W, Weihrauch HW90?

Post autor: dejna74 »

Witam!

Noszę się z zamiarem zakupu pierwszej w życiu wiatrówki. Forum czytam od paru miesięcy, zarejstrowany jestem od niedawna, a to jest moja pierwsza wiadomość na forum, przy okazji witam serdecznie forumowiczów :-). Szukam wiatrówki (4.5mm) do strzelania rekreacyjnego, która pozwalałaby cieszyć się strzelaniem (trafianiem w tarczę) na dystansie >=50m (z zamocowaną lunetą) a dodatkowo byłaby w miarę bezobsługowa (konserwacja). Początkowo kiedy moje wymagania nie były jasno sprecyzowane brałem pod uwagę Hatsana 90 (sprężyna lub gas ram), potem Hatsana AT44-10W (pcp) a następnie Weihrauch HW90k (gas ram). Jak widać są to różne wiatrówki oparte o różne systemy i w różnych przedziałąch cenowych. Zwracam się z prośbą o kontakt do forumowiczów dysponujących tymi wiatrówkami, być może ktoś z Was wybiera się na strzelanie i mógłby poświęcić chwilę czasu na spotkanie z nowym forumowym kolegą w celu demonstracji swojej "broni" ;) Mieszkam w Łomży, dojadę w promieniu do 50 km.

Pozdrawaim serdecznie i jeszcze raz witam Wszystkich :)
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Mam hatsana AT44-10 ale w kalibrze 5,5mm. PCP to pompka lub butla dodatkowo a sprężyna znów jest jednostrzałowa. Ja wolę wiatrówkę z magiem, żeby mi się śrut po kieszeniach nie walał.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Na dystanse powyżej 50m to potrzebujesz naprawdę solidnego sprzętu z najwyższej półki.
Dlaczego właśnie tak daleko (bo dla wiatrówek to daleko, tych w limicie energetycznym do 17J oczywiście)? Sprawdź najpierw czy umiesz trafić zapałkę na 10m lub kapsel na 15-25m. :PP Obawiam się, że jeśli jesteś początkujący to nawet z broni palnej będą duże problemy....

Zacznij więc od czegoś normalnego co da Ci radochę ze strzelania i pozwoli się uczyć. Opcji jest bez liku. Nowy, pudełkowy Hatsan 90 do nich nie należy. :) Wlicz od razu poprawianie fabryki w koszty. Albo kup zrobionego używanego.

Moja pierwsza była HW90. Także dobrze zrobiona. I była wspaniała. Ale ciężka. I masowo i w obsłudze.

Każdy karabinek ma swoje niuanse. Rozłożenie masy, kształt osady, cykl strzału. Jedyne wyjście to weź cokolwiek niedrogiego i łatwo zbywalnego na początek. Postrzelaj i zdobądź świadomość co Ci w nim pasuje, a co nie. I wtedy kolejny wybierzesz już świadomie. Znaczy bardziej świadomie niż poprzedni. Po piętnastu wymianach powinno być już całkiem dobrze i nawet może zaczniesz umieć strzelać. :) I okaże się, że na świecie nie produkuje się karabinka który spełnia bez wyjątku wszystkie Twoje oczekiwania.
To była droga droga długa, kosztowna i dająca zaje...cie dużo satysfakcji.

Krótsza wygląda tak, ze kupujesz jakiekolwiek strzeladło, zaznajamiasz się z nim podobnie jak poprzednio ale dodatkowo zapoznajesz się z lokalną grupą zapalonch dmuchaczy. Po kilku spotkaniach i strzelaniu ze wszystkiego co mają idziesz drogą nr 1 ale znacznie skróconą dzięki możliwości pomacania kilku- lub kilkunastu innych sprzętów kolegów. :)

Crosman Copperhhead, Hatsany, HW50, HW57, HW95, HW97, HW90... AT44...AA S400, bierz na co Cię stać i ciesz się strzelaniem.

Ze swoich doświadczeń na początek bardzo polecam HW57 lub HW97. Chcąc kupić AT44 zakładam, że budżet masz. I na lupkę jeszcze starczy.
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
dejna74
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2014, 13:03
Lokalizacja: Łomża

Post autor: dejna74 »

Do Spirit: Chętnie jeśli pozwolisz to zobaczę Twojego Hatsana, mimo że ma większy kaliber.

Do krolik: Jako początkujący nie umiem określić swoich możliwości jako strzelec (z chińczyka trafiam w litrową butelkę po coca coli z 10m) i podejrzewam, że jeszcze dużo czasu upłynie zanim będę mógł pokazać jakieś wyniki strzelania, które nie wywołają uśmiechu politowania na twarzy. Wiatrówkę chciałbym wziąć trochę na wyrost, ponieważ nie planuję jej zmieniać przez dłuuuugi czas (pomiając tuning i zakup optyki) i nie chcę by stanowiła dla mnie jako strzelca duże ograniczenie. Preferuję zakup używanego i tunigowanego sprzętu od kogoś z forumowiczów zamiast nowego ze sklepu (liczę, że w ten sposób kupię dobry i sprawdzony sprzęt w atrakcyjnej cenie - budżet jest w trakcie organizowania). Chętnie nawiążę znajomości z ludźmi z moich okolic oraz wezmę udział w spotkaniu/zlocie miłośników strzelania z wiatrówki.

Panowie dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję, że wkrótce dołączę do grona strzelców :)
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Skoro wiatrówka ma Ci służyć na długi czas to zgromadź duży budżet.
Jest na naszym rynku spory wybór, ale na koniec się wszystko się ogranicza do kilku modeli.
Poniżej podam parę przykładów. Więcej szczegółów znajdziesz w moich postach, gdyż wszystkie opisywałem i porównywałem ze sobą.

1. HW97 - najlepszy kompromis, pomiędzy ceną, a jakością.
2. Prosport i TX200 - to w zasadzie ta sama półka co powyżej, ale wyższa cena.
3. S400 - najlepszy wybór w kategorii PCP.

Jak wyżej napisałem nasz rynek jest nasycony wieloma modelami, jednak te wiatrówki, które wymieniłem są najlepszym wyborem dla początkującego strzelca.
Musisz się jednak liczyć z pewnym kosztem, ale jestem przekonany, że to już wiesz.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
ODPOWIEDZ