Obrazek

H&N Crow Magnum

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

H&N Crow Magnum

Post autor: noktrum »

Pytanie do osób, które miały lub mają jakieś doświadczenie z takim śrutem.
Czy prawdą jest to (jak piszą na aukcjach) że super rozrywa jabłka? Czy to tylko bujad?
A czym różni się Hollow Point do Crow Magnum?
Ostatnio zmieniony 25 maja 2010, 9:31 przez noktrum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Crow Magnum (8,65 grain) jest poprostu cięższy od H&N Hollow Point (7,01 grain).
Strzelałem do jabłek z Premier Hollow Point i powiem szczerze, żadna różnica w porównaniu z klasycznym diabolo. Poprostu mały wlot i niewiele większy wylot. Śrut ma za małą energię i sam pewnie jest za mały, by "rozrywać" owoce.
Te śruty (a zwłaszcza Crow Magnum) służą do tępienia szkodników w państwach, gdzie jest do dozwolone. Używa się do tego karabinków o zancznie wększej energii.

Jak dla mnie ciekawostka.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

serdeczne dzięki za info,
zamiast tego kupie exact heavy.
Awatar użytkownika
artii1974
Posty: 40
Rejestracja: 04 wrz 2006, 22:35
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: artii1974 »

ponieważ też chciałem przetestować różne śruty to poruszę jeszcze sprawę która może mieć znaczenie dla efektów strzelania z w/w śrutów - chodzi o "konsystencję" maszych celów, wydaje mi się że czy Hollow Point czy Crow Magnum trafiając na miękkie jabłko nie mają możliwości pokazać swoich możliwości bo nie napotykają oporu który jest potrzebny do rozpłaszczenia stożka na ich czubkach, najlepiej strzelić do twardego celu np ziemniaka wtedy będzie dobre porównanie i odpowiedź jak "super rozrywają", ale to tylko moje przemyślenia jak sam zpraktykuję to się chętnie podzielę wiedzą praktyczną :)

pozdrawiam

Artur
HATSAN 80S + tuning by HOGAN :) z tłumikiem + LEAPERS 3-9X40 1’’ MIL-DOT :) , Crosman 1077 + poskręcane TESKO 3-9X40 (dawno wrócił z reklamacji, ale może służyć do produkcji sitek) ;( i pożyczony LOV-21 + 4x20 DIANA
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

noktrum pisze:serdeczne dzięki za info,
zamiast tego kupie exact heavy.
Nokturm, ciężkie śruty jak w/w Exact heavy czy Silverpoit to amunicja do karabinków FAC czyli mocno podadlimitowych i najlepiej PCP. Wtedy pokazują swoje możliwości i zalety (czyli niewrażliwość na wiatr i stosunkowo niewielki opad na duże odległości). W sprężynowych karabinach limitowych mogą jedynie zaszkodzić sprężynie.
Nie polecam.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

oooo dobrze że nie miałem czasu kupić, chyba pozostanę przy "zwykłym" exact-cie lub ewentualnie schack. Jeszcze raz dzięki :)
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

po pierwsze ciezsze sruty raczej wypadaja gorzej jesli chodzi o skupienie,(moze to moja kolejna herezja ale przynajmniej u mnie) pozatym opad bedzie wiekszy co na sporych dystansach bedze przeszkadzac a po trzecie to rozklepiesz sprezyne (czytaj 2posty wyżej ;) )
pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Janek98
Posty: 41
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:27
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Janek98 »

najlepiej strzelić do twardego celu np ziemniaka wtedy będzie dobre porównanie i odpowiedź jak "super rozrywają", ale to tylko moje przemyślenia jak sam zpraktykuję to się chętnie podzielę wiedzą praktyczną :)
Do ziemniaka strzelałem z crosman premier domed 10.5 gr to jak trafiłem to potrafiło go rozerwać . Mam nadzieje że nie odchodzę daleko od tematu to się zapytam co sądzicie o H&N diablo baracuda miedziane o wadze 10.19?
Strzelam z hatsana 55 stg qt sas . A ja na opad pocisku nie narzekałem a na celność również jak strzelałem z crosman premier domed ? A i na jakie śruty H&N warto zwrócić uwagę ale o wadze 10 -11 gr
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Wierzbin pisze:
noktrum pisze:serdeczne dzięki za info,
zamiast tego kupie exact heavy.
Nokturm, ciężkie śruty jak w/w Exact heavy czy Silverpoit to amunicja do karabinków FAC czyli mocno podadlimitowych i najlepiej PCP. Wtedy pokazują swoje możliwości i zalety (czyli niewrażliwość na wiatr i stosunkowo niewielki opad na duże odległości). W sprężynowych karabinach limitowych mogą jedynie zaszkodzić sprężynie.
Nie polecam.
W moim HW97 5,5mm zdecydowanie lepiej sprawdza się ciężki śrut. Strzelając z exact jumbo heavy (1.175g - 18.13gr) chrono pokazuje 16.2J. A Vo ma odskoki max 2m/s. Przy zwykłym jumbo (1.030g - 15.89gr) energia spada do ok. 15J. Chciałem sprawdzić też RS, ale strzeliłem dwa razy i widząc śrut lecący jakieś 10m wolałem odpuścić.
Wygląda na to, że w niektórych karabinkach to lekki śrut może zaszkodzić ;)
artii1974 pisze:ponieważ też chciałem przetestować różne śruty to poruszę jeszcze sprawę która może mieć znaczenie dla efektów strzelania z w/w śrutów - chodzi o "konsystencję" maszych celów, wydaje mi się że czy Hollow Point czy Crow Magnum trafiając na miękkie jabłko nie mają możliwości pokazać swoich możliwości bo nie napotykają oporu który jest potrzebny do rozpłaszczenia stożka na ich czubkach, najlepiej strzelić do twardego celu np ziemniaka wtedy będzie dobre porównanie i odpowiedź jak "super rozrywają", ale to tylko moje przemyślenia jak sam zpraktykuję to się chętnie podzielę wiedzą praktyczną :)

pozdrawiam

Artur
https://plus.google.com/u/0/photos/1101 ... 1630716529

Na ostatnich zdjęciach masz porównanie exacta 4.5 i crosmana HP 5.5 (strzelane odpowiednio z ps i hw97). Trudno dostrzeć różnice, a cukinia i dynia to raczej "twarde" warzywa ;)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Za lekki i za ciężki śrut raczej nie służy naszym karabinom 16J.
Chodzi o poduszkę powietrzną, która przy zbyt lekkim śrucie jeszcze nie zdąży się zrobić, bo śrut już będzie w połowie lufy, a w zbyt ciężkim, poduszka będzie za duża i zwyczajnie tłok odbije się od niej.
Ja w swojej HW strzeliłem kilka razy baracudą i sprężyna nieprzyjemnie brzęczała przy strzale.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Janek98
Posty: 41
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:27
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Janek98 »

Znaczy że za lekki czy za ciężki 10-11 gr ? Jaki wtedy jest ciężar jest odpowiedni bo myślałem że 10-11 gr to średni jeżeli najlżejsze to 7 gr a najcięższe to 18, 20 gr . kaliber 4.5 oczywiście : ;)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Optymalnie między 7,5 a 9 grain.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Janek98
Posty: 41
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:27
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Janek98 »

Czyli 10gr do 11gr to za dużo ?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sprawdź jak sobie twój karabin z tym radzi. Nie odpowiem ci na odległość czy to za dużo.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Janek98
Posty: 41
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:27
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Janek98 »

Powiem że daje radę i nawet się poprawiło jak przeszedłem z crosmana na H&N tylko muszę lunetę przestawić bo choć waga podobna (minimalna różnica 10.5 a 165 gr ) to jednak inny śrut :hihi: Ale celność precyzja i dystans się zwiększył , znaczy się jest celniejsza na dalszym dystansie od crosmana premier domed :D
ODPOWIEDZ